Как НЕ обичате да се обръщат към детето ви ?

  • 7 109
  • 168
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 259
Побърквам се когато кажат Гошко на малкия,или Гоше #Cussing out.Казва се Георги,а галено си му казваме Жорко.

# 106
  • Мнения: 282
Синът ми е Божидар  и ние му казваме Дари или пълното му име,но не ми харесва когато някой му каже Божи-направо  Sickаз съм Елизабет и ми казват Бети.Имах една учителка която беше решила да ми казва Ели и много ме дразнеше #Crazy

# 107
  • Мнения: 4 621
Дъщеря ми се казва  Яна- кратко и ясно име без умалителни.
Като чуя някой да и каже Янке или Янче #Cussing out #Cussing out полудявам #Cussing out

# 108
днес чух една саседка да вика на бебките Марче и Данче е побеснях кратките им са Дани а  на Мариела не сам измислила

# 109
  • Мнения: 2 237
Ох,момичета поне ме успокоихте че не само аз се дразня от умалителните обръщения   bouquet

# 110
  • Скопие/Асеновград
  • Мнения: 158
Синът ми е Дамян,вкъщи му казваме Даме, той сам си вика Дабе  Laughing Обаче не знам откъде им е идва това, родата на мъжа ми му викат Дамче и много ме дразнят, като кон или като магаре ми звучи. А някой пък като изцепи "Даме Груев " откачам.
На мен  ми казват Марияна, Марянка,само една приятелка ми казва Мим, кумицата -Мица, бабите и дядовците - Миме, родителите ми- Мимче. Варианти всякакви, само не обичам да ми казват Маряно.
А на Мария (племеницата) съм чувала да й казват Мацо Sick

# 111
  • Мнения: 2 784
Защо питам ? Защото моята дъщеря се казва КалиНА.И умирам от яд като каже някой "КалинКЕ !" Тя не се казва КалинКА,а КалиНА !!! Хиляди пъти правя забележки,кога тактично,кога не...ама не,хората пак си и казват Калинка Sad Дразня се,защото държа на оригиналното и име.И защото съм я кръстила на дървото калина,а не на калинката ,която е бръмбар.
Незнам,може и да не съм права,но си държа на своето ! Naughty
Калинка ми звучи адски тъпо и дразнещо,дано някой ден околните ме разберат и спрат да я наричат така..... Sad
Кажете,има ли обръщение към детето ви което и вас ви дразни ? Thinking
И дъщеря ми е Калина.  Не харесвам умалителните от името и, особено Кали... Sick Може би защото го свързвам с поп-фолка. Rolling Eyes Повечето и неща са с калинки, аз самата така ги купувам- ранички, четка за зъби, играчки. Не се ядосвам, когато някой и вика Калинка. Но аз се обръщам към нея с Калина или Калинче, освен, когато я закачам, тогава е Калинка-малинка, моме Калино, Калина алена. Crazy Mr. Green

# 112
  • Мнения: 1 564
Големия ми син се казва Калоян,но свекъра ми като реши че ще го дразни му вика Кольо(свекъра ми се казва така)  Close.Малкия така се ядосва,но той му се смее и продължава.Хиляда пъти съм правила забележки но... #Cussing out

# 113
  • Мнения: 645
Моя е Боян и навсякъде се опитват да го прекръстят на Боби. В яслата специално говорих да не му викат Боби, така или иначе му е късо името, а и Боби не ми харесва.

# 114
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мразя да казват на Василена Веси. Та това е съвсем друго име, по дяволите. Или Лени Sick Как ли пък не викна на децата си Дени и Лени!

# 115
  • Мнения: 1 364
Много се дразня като се обърнат към мен с Красо....побеснявам. Предпочитам Красимира.
Дъщеря ми се казва Александра. Всеки се обръща по различен начин Алекс, Али, Сашка, Сандра,Ани..... Ние й викаме Алекс. Сашка ме дразни...имам чувството, че не става въпрос за дъщеря ми.
Има много хубави имена, но незнаеш как да се обърнеш галено.

# 116
  • Мнения: 2 784
Бърка ми в здравето - Вале, Валерка - бебка е Валерия, Валерийка, Валери  Grinning!
Мъжа ми е Валери и каже ли му някой Вальо направо се изприщвам...  Sick Ама, отскоро, откакто почнахме ремонта, го бъзикам Вальо льо Хамальо (или льо Зидарьо ,както дойде) много се дразни. Mr. Green

# 117
  • Мнения: 3 457
дъщеря ми е Михаела-мразя даи викат Михаело и Мима,а на малкия май не ми харесва да му викат Огняне зву4и ми много сериозно като за голям мъж.

# 118
  • Мнения: 421
Саше, Сашке, Сашенце-казва се Александра, на галено Али. Дразня се и особено на тези дето нарочоно го правят-имам такава съседка.... Twisted Evil

Цитат
Мъжа ми е Валери и каже ли му някой Вальо направо се изприщвам...   Ама, отскоро, откакто почнахме ремонта, го бъзикам Вальо льо Хамальо (или льо Зидарьо ,както дойде) много се дразни.

Умрях да се смея... Joy Joy Joy

# 119
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не обичам да казват Боби на Боряна,като обръщение към куче ми звучи Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт