Как НЕ обичате да се обръщат към детето ви ?

  • 7 079
  • 168
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 698
Чак да ме дразни - не...  Rolling Eyes но общо взето галените имена, които му лепват, ме дразнят. Ако ми харесваше да наричам детето си Боби или Борко, така щях да го кръстя. Не че обръщам кой-знае колко внимание. Забележка пък да направя - изключено.

dara, относно името Константин си имаме пълно съвпадение.  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 547
Хихи. Стана ми смешно. И аз съм КалиНА - дървесния тип  Mr. Green Не ми пука обаче как ме наричат. Който както му е удобно. Във всеки случай в детските години, ще преобладават калинките. Няма начин. За братовчед ми съм Къца, за баща ми преди години - Къне. Няма лошо. Малко ми е криво, като ме нарекат Кали.

А по повод детските имена: синът ми е Никола. Но не е НИКИ. Откакто се е родил, той е КОЛЬО. И ми е супер смешно сега, когато някой се обърне към него с Ники, той го гледа тъпо и неразбиращо, защото не свързва името със себе си. Обръща се на Кольо, Коле, Никола. На година и 7 месеца е.


А, и още нещо. За Мариите. Мен лично Марийке ми харесва. Дайте други предложения - Мими е лигаво и не подхожда на всички, Маре е ...специфично. Как се обръщате вие към познатите ви Марии?

# 17
  • Мнения: 533
Дъщеря ми се казва Биляна и ми е неприятно някой да се обръща към нея с Билянке. На нея самата не и харесва да и казват Били, може би защото в къщи и казваме Биби.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз се казвам Жасмина и в училище /до 7 клас/ ми викаха Жасо  Rolling Eyes Кво да се прави - така решили, така ми викаха. Приятелката ми тогава се казваше Наталия и и викахме Нато  Grinning
В последствие взеха да ми викат Жужа и накратко Жу, което и до ден днешен е така.
Много ме дразни и като на мъжа ми, който е Костадин му кажат Косе, а не Коце примерно, дори Косьо ми харесва повече - Косе Босе  Sick

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 388

А, и още нещо. За Мариите. Мен лично Марийке ми харесва. Дайте други предложения - Мими е лигаво и не подхожда на всички, Маре е ...специфично. Как се обръщате вие към познатите ви Марии?
[/quote]
Мари.

# 20
  • Мнения: 91
Аз се дразня като казват на Йоана- Ани smile3515

# 21
  • Мнения: 2 839
ТО не се отнася толкова до имената им, мразя да им викат `близнаците`  #Cussing out
Що се отнася до имената ... синът ни е Георг и хората често го чуват като Георги, та винаги пояснявам търпеливо  Tired Имаше опити за какви ли не умалителни производни на името му в началото, но пресякох всички опити в зародиш  Mr. Green
По принцип предпочитам оригиналните имена да използвам. За дъщеря ни Стела отклонение има само до СтелИ.  Grinning Тя си носи и едни други ... `шматко`, `Ама, СтелО!`, `кУза`, ама това няма общо с името и  Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 245
Много се дразня като й казват Ева или Еве (единствено на баба ми, Бог да я прости, позволих да й казва Еве - имаше много любов в това обръщение, изречено от нейните уста). Винаги, когато чуя някой да се обръща така към нея правя сериозна забележка. Дори когато тръгна на ясла, предупредих сестрите да се обръщат към нея с Еви или Ита, за да не свиква детето с другите имена.

# 23
  • Мнения: 8 917
За мен по-важно е дали е изречено с любов и топлина. Не ми е направило впечатление как се обръщат към Гери ив тази връзка - нямам "дразнещи" обръщения. Като стане по-голяма сама ще може да казва кое й харесва и кое - не ,като обръщение към самата нея Peace

# 24
  • Мнения: 6 390
Защо питам ? Защото моята дъщеря се казва КалиНА.И умирам от яд като каже някой "КалинКЕ !" Тя не се казва КалинКА,а КалиНА !!! Хиляди пъти правя забележки,кога тактично,кога не...ама не,хората пак си и казват Калинка Sad Дразня се,защото държа на оригиналното и име.И защото съм я кръстила на дървото калина,а не на калинката ,която е бръмбар.
Незнам,може и да не съм права,но си държа на своето ! Naughty
Калинка ми звучи адски тъпо и дразнещо,дано някой ден околните ме разберат и спрат да я наричат така..... Sad
Кажете,има ли обръщение към детето ви което и вас ви дразни ? Thinking
Дразня се като й кажат - Ей момченце, Момченцето и тн  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 94
Нашата дъщеря се казва Мария. Честно казано, нямам претенции кой как да и казва. Детенцето на една приятелка, понеже не може да каже Мария, го съкрати на Мия Simple Smile На мен ми се стори много сладичко и някак и отива на щерката. Почти всичките ни близки приятели вече се обръщат към нея така Simple Smile
 Ама за моето име - Добринка - съм чувала какви ли не обръщения, които наистина ме влудяват! Close

# 26
  • Мнения: 891
Дъщеря ми се казва Рени, но понеже е кръстена на баба си Райна, всички комшийки в блока и казват "Райне"!  #2gunfire
Адски ме дразни !
Ако исках да и казват Райне, щях да е кръстя Райна, точно както е името на свекърва ми, а не Рени!

# 27
  • Мнения: 7 106
А, и още нещо. За Мариите. Мен лично Марийке ми харесва. Дайте други предложения - Мими е лигаво и не подхожда на всички, Маре е ...специфично. Как се обръщате вие към познатите ви Марии?

Свеки е Мария и мъжът ми и вика Минка  Grinning, от малък така е свикнал. Аз и казвам Мимка или просто Мими.

Дъщеря ми е ЕВА и аз страшно много харесвам името и всички производни галени нему - Евче, Еви, Еве, Евка. Не се дразня, както и да я нарекат  Wink

Аз обаче съм Зорница и в училище много ме дразнеха когато ме наричаха ЗорницЕ или ЗорницО  #Cussing out. Иначе сега всички ме наричат Зори, случвало се е и Зорке  Laughing, а запазена марка на мама и татко е Зоро (ама няма нищо общо със филма, навремето още го нямаше даже, просто така се обръщаха към мен, когато не ми викаха "пиле"  Laughing).

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз пък на моята Калина не обичам да й викат Кали, макар че като я питат как се казва тя така се нарича. Ние я наричаме Ина. Да ти кажа май не се е случвало да й викат Калинка, със сигурност щеше да ме издразни и мен...

# 29
  • Мнения: 421
Не обичам да я наричат Мони...всъщност тя е Симона..
В къщи е Сими, в градината странно я наричат Сима, което не знам дали ми харесва.
Аз съм Мария, за мама и татко - Ия, а за приятелите Мери.

Общи условия

Активация на акаунт