💪"Игри на волята: България" - сезон 2, тема 2 /08.09. - 13.09.2020/

  • 69 609
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 9 700
На теория тактика е също така на дуел да се пращат най-силните играчи с цел елиминиране на слабите звена на съперника.

Тази вечер жените бяха набелязали Лазаринов. Тодор се оказа номиниран само благодарение на липсата си на съобразителност.
Изненада ме отпадането на Лазаринов от играта първи. Това подкрепя тезата, че е  слабо звено в отбора.

# 781
  • Мнения: 18 056
Скрит текст:
Каква е алтернативата на Ваня? Да ги гонят една след друга. Те са само 4, а този сезон гонят по 2-ма на съвет. Шансът да я изгонят е 50% Мъжкото мислене е, че жените са слаби и са там само за да принасят и да хубавеят около тях, но да не им се пречат много, много в стратегиите и игрите.
Жените видяха ситуация в която са болшинство и се защитиха. Няма как да загубят и двамата мъже едновременно, шансът това да е Тошко е абсолютно минимален. Трябва да загуби два поредни пъти и то срещу тези съперници. Собственик на модна къща, инфлуенсърка и контузено момиче. Но шансът да се нанесе удар по противника е голям. Т.е. Жътварите. Тя си го каза. Има си ядро около себе си, чувства се защитена и тръгва да играе играта.
И според мен те се бяха наговорили да изгонят Лазаринов, да стрелят по него.
Не е виновна, че Тошко сглупи и не номинира Ева. Иначе на дуел щяха да са Лазаринов и Ева. Те вече са си били обещали и тя какво да ги предаде и в последния момент да си смени вота ли?

Алтернативата е това което направи Радостина първия сезон. Първо стана сивия кардинал на Александър, настрои го срещу половината отбор, после  вече във втора фаза се възползва от това, че Сашо обра негативите и прилапа всички бивши съотборници без значение мъж-жена към себе си (въпреки, че довчера враждуваше с Близначките). Създаде общ враг - Юлиян и го използваше за да си разчисти пътя до трета фаза и да държи сплотени около себе си жените.
В Трета фаза по-скоро случайно отпадна от Ана Мария. и пак беше  пета или шеста.
Скрит текст:
Йоргус също правеше мили очи на Бояна, така че да няма женски вот срещу него, а в същото време играеше с мъжете. Въобще хитрите играчи играеха двойна игра, а не така явно по пол

Уви с постъпката на Ваня да извади картите си още в първа фаза постъпи много глупаво. Да кажем, че махнат двама от тримата мъже. Загубата им е сигурна. Веднага ще започнат да им разкарват жените. Нямало проблема ако са единни. Да, ама ако са най-слабият отбор във втора фаза ще ги разхвърлят в двата други отбора. А ако в един отбор има  5 вътрешни и 2 външни първо чистиш външните. - славяните го показаха ясно с Алесандър, Роберта, Стоян.

А когато си нон-стоп номиниран, просто накрая шансът ти пада на 0.
Категорично не съм съгласен. Най-яркото доказателство за обратното е Юлиян. Юлиан ако накрая не бе направил така че Пламен да отпадне без той да се бие с него, а после да се държи просташки с Ана Мария, точно когато тя влезе в ролята на жертва щеше да е пръв. А имаше над пет капитански битки и поен 3-4 индивидуални - колкото никой друг.

# 782
  • София
  • Мнения: 4 429
Игри на волята - Сезон 2 Епизод 4
  10.9.2020

 и още един линк за епизода



Линковете се отварят без всякакви добавки на МОБИЛНИТЕ,
  но за да се отворят на КОМПЮТЪР,
   на браузърите трябва  да се инсталира
 разширението Native HLS Playback
 


Линка може да се пусне и във VLC player

# 783
  • Мнения: 18 056
Съгласен съм, че е тактика да се изпращат силни играчи. Мисля обаче, че е редно това да става с тяхно съгласие. Иначе е доста мръсен номер. Подобен номер извъртя Веселин на Амелия Мира, когато се изплаши, че става много силна с три спечелени дуела "номинирам те защото си силна".
И на Георги от прабългарите така му казаха "Номинираме те защото си силен". Виж друго е ако някой каже,  "Аз съм силен искам да се пробвам". Такъв човек би имал стимул да се докаже.
Съгласен съм, че Лазаринов е слаб, но в този отбор има и по-слаби от него - Ева например. По логиката че номинират най-слабите жените трябваше нея да номинират. Освен това звучеше доста безпринципно, че една част от жените дадоха вота си на Лазаринов, като на най-слаб, а Ваня номинира най-силните - Тодор и Лазаринов. Затова и Лазиринов й благодари с ирония, че го определя за силен.
Освен това нямаше нужда от това ехиднечене, колко са му слаби мускулите на Лазаринов, защото то пък на половината от жените са им по-слаби. Във вчерашната битка Тодор ги мъкна на гръб всичките. Ваня е супер лицемерна - вчера му вдигаше кръвното на Тодор, какви грешки е правил, а днес го хвали, че той е бил основният им играч. След което пък номинира. Уфффф....лицемерно същество. Тодор е първичен, но поне е искрен.

# 784
  • Мнения: 9 700
.
Съгласен съм, че Лазаринов е слаб, но в този отбор има и по-слаби от него - Ева например. По логиката че номинират най-слабите жените трябваше нея да номинират.

Факт, Ева също е слабо звено.
И щеше да е номинирана.
Иронията е, че Тодор я спаси от тази съдба и зае нейното място.

# 785
  • España
  • Мнения: 1 190
Подозирам, че Тодор сега научи думата “стратегия” 😄! С такова настървено удоволствие я повтори 958 пъти ...

# 786
  • Мнения: 18 056
Пак казвам, ще изпитам истинско удоволствие ако всички мъже от този отбор отпаднат един след друг в късо време и плановете на Ваня станат на пух и прах. Човек когато право стратегии трябва да мисли дългосрочно, а не два хода напред.

# 787
  • София
  • Мнения: 5 551
Какъв контраст с епизода от вчера. Този епизод остави само негативи у мен. Беше разделен на две части - първата: оплакването за храна в отбора на " Рибарите" и втората: сексизмът и откровената агресия на двама от мъжете в предаването (Тодор и уволненият пилот).
Храната винаги е присъствала като тема в отбора на загубилото териториалната битка племе, но днес изключително много се повтаряха едни и същи неща, започнах епизода в добро настроение и това не би ми направило впечатление, но натрапчивото повтаряне бързо ме изнерви.
За въпросния "пилот" нямам думи, не знам какво извинение очакваше той от Екатерина, след като той я напсува директно по време на битката (докато всички се възмущаваха на Пламен, който според мен не наруга Тодор). На хора като "пилота" не бива да им се дава национален ефир, от който да разпръскват омраза - същото смятах и за Борсука и Юлиян от първи сезон.
Радвам се много за номинациите на жените от "Ловци", това е правилна стратегия, иначе щяха да бъдат изгонени до две седмици - не разбирам как мъжете могат да кажат, че стратегията е грешна (от гледна точка на жените) - естествено, че оцеляването им в играта за по-дълго време е по-важно от това дали ще спят в Резиденцията.
Тодор не бил обиден, но микроагресиите му не спряха цял ден. Непоносим е. И беше очевидно, че Ваня (която дори не ми е симпатична Sweat Smile) нямаше достъп до колоните по време на битката. Стана ми забавно, когато се обяви за "много умен" и това не беше ирония - важно е сам да си си фен.
Браво на Ивана и Елена за представянето им в битката. Мисля, че Елена ще остане утре, съдейки по постовете на Ваня в Instagram.
Относно Пламен - правилно решение взе, разбрал е, че не е за "Игри на волята" и не губи нито своето време, нито това на останалите. Единствено погуби възможността за излъчване на нечия друга визитка в началото.

Аз подочух, че на 20-тия ден ще влезе друго момче, така че може и да е истина и а дано!
Идва Чудомир! Smile

Скрит текст:
Бях останала с впечатлението, че финалът ще е на живо. 🤨
Добре, че са участниците да ни разяснят правилата, щяхме да разберем едва на самия финал.

Последна редакция: пт, 11 сеп 2020, 01:40 от La Vikinga

# 788
  • Мнения: 18 056
уплашили са се, че зрителите могат да им объркат схемите.
Иначе да питам - Защо го няма Капитана? той бе най-свежто нещо през първи сезон.

ОСвен това да са гладни, да са гладни, колко да са гладни, като им дават порциони, когато не гледаме.
Каква е била войнишката дажба?


Бойците на Наполеон изяждат
Скрит текст:
по 750 грама хляб и по четвърт кило сухари и говеждо, което често се заменя със сланина или гърди, плюс 30 грама ориз. За основно ястие в армията на Бонапарт се смята следната супа: в огромен котел се слага месо в съотношение 250 грама на литър вода и се вари на бавен огън 4 часа, след което се добавят зеленчуци и (или) ориз и всичко това къкри до пълна готовност. Така приготвеният бульон става доста гъст, но войниците много обичат да надробяват вътре и хляб

В разгара на Съветско-финландската война (1939-1940)
Скрит текст:
народният комисар на отбраната Климент Ворошилов, наричан накратко нарком, предлага към менюто на редниците и офицерите да се добавят 100 грама водка и 50 грама сланина.  За танкистите дажбата е двойна.
всичко това показва, че  дори с една войнишка дажба може да се преживее дневно. Не вярвам да им дават по-малко.

Последна редакция: пт, 11 сеп 2020, 01:42 от Лорд Сняг

# 789
  • София
  • Мнения: 5 551
И аз не харесвам Ваня, все повече. Може би и заради историята с милионерското риалити. Не че много помня, но самия такъв типаж не ми допада. Сега го играе друга обаче.
В какво друго риалити предаване е участвала Ваня?

# 790
  • София
  • Мнения: 11 554
Х Милионер търси съпруга, търсиха съпруга на Тодор Славков, но тогава изглеждаше малко по-различно, беше май на 19 години.

# 791
  • Мнения: 777
Ето визитката и от Милионер търси съпруга


Пропуснал съм. Някой разбра ли защо Тодор я нарича Капитан Кук?

# 792
  • USA
  • Мнения: 7 288
Защото друго не е измислил.
Много го е яд,че Ваня победи,но не мога да отрека,че Тодор е силен играч.Дано се задържи,за да прави шоу.Аз съм на принципа,че в началото на играта трябва да се номинират слабите играчи,за да се запазва отбора силен.
Жалко за Пламен,не очаквах да се изложи по този начин и ми беше един от фаворитите след еп 1.Отишъл е,не му е харесало и си хванал пътя.ок,Има логика,но можеше да си даде поне седмица шанс преди да си тръгва.Той буквално на втори ден се отказа.
Елена е пътник според мен.

Екатерина е толкова неуравновесена и истерична,нищо общо с практикуващите йога.Отишла там 2 пъти в студиото и се пише инструктор.

Последна редакция: пт, 11 сеп 2020, 03:23 от Adoralova

# 793
  • София
  • Мнения: 5 551
Х Милионер търси съпруга, търсиха съпруга на Тодор Славков, но тогава изглеждаше малко по-различно, беше май на 19 години.
Благодаря. На мен ми изглежда същата, само косата ѝ е по-дълга. Колкото до физическата подготовка - и тогава я е имала.

# 794
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 073
Пламен напусна доста позорно и на тия скалъпени здравословни проблеми хич не вярвам. На Ваня това й беше шансът да острани евентуално мъж, защото сега са повече и им е паднало. Не я виня.
Ивана през цялото време беше със сгъната в лакътя ръка. Не беше много честно, но те си отпадна така или иначе. Ивайло е ужасен дразнител и колкото и да не харесвам Екатерина, ми стана жал за нея. Много съм съжалителна, а нейното си беше нервна криза и чак на мен ми идеше да я успокоя.
Николай е като Наско от предния сезон, много ми е забавен като започне да се вайка колко окаяно било племето. 🤣
Утре съм за Елена, макар и да смятам, че няма голям шанс.

Общи условия

Активация на акаунт