'Искам бебе' ни събра, но и бременни вървим пак ръка за ръка. /тема 30/

  • 28 311
  • 756
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 666
Алесандра, стискам палци всичко да се нареди по най-добрия начин при вас! Чакаме само добри новини от теб! 🍀
За Сигридов и аз не съм чула и в групата няма нищо още! Но щом се шуми има нещо... Все пак до петък ще звъня в Надежда за час при Чачева за БХС. Има ли конкретно време по което да пробвам за по-лесна връзка? Не мога да рискувам да остана без час - в 8+2 г с съм.
С това чудо хемороиди не съм се сблъсквала, дано така ки остане! Анимор, дано откриеш лек!

# 361
  • Мнения: 3 597
Анимор , моята АГ ми изписа свещички Цикатридина , но бързо ми мина и така и не ги взех .

Алесандра , успех и от мен ... с пожелание да останете максимално дълго 2 в 1 💙 Ти със серклаж ли беше ?

# 362
  • Мнения: 623
Благодаря!
Имам серклаж, да. Ще видим до кога ще издържи, понеже тръгнах още в началото на бременността с къса шийка 2.8см. както и по- мека за разкош.

За хемероидите, аз имах някакъв проблем сега за първи път и се оправих с Цикатридина свещички и крем Проктогливенол, обаче видях инфото за тези неща в групата на Сигридов, че той ги препоръчва. На мен лично не са ми изписани, но след кратко проучване ги взех.

# 363
  • Мнения: 1 132
***Alessandra***, прегнако да, по два пъти на ден. Това, което е за 7,8 и 9 месец.

# 364
  • Мнения: 562
Оп, оп. Чета от едно известно време и си ттрая Simple Smile. Много сте ми готини.
Малко повече за близннаците:

Скрит текст:
Еднояйчните са само от един пол  и си приличат. Заради бройките и вида хромозоми в сперматозоида. Там или е х или у.
 Не знам как ги наричат тези с двата сперматозоида....????


Animor сестра ми беше  с адски хемороиди. Катто роди и изписаха някакво кремче. При нея имаше проблем със запека. Изчакай раждането и след това, ако още имаш оплаквания на лекар. Ако сега имаш сериозни оплаквания и силно кървене още сега на лекар.

***Alessandra*** само спокойно . Дано издържи повечко. Лежане и краката нагоре. Това е най-гадното. Много филми, предавания, ровене в интернет ии тормоз на мъжа.

На всички чакащи да стискат кълки, да издържат повечко бебеннцата Simple Smile

# 365
  • София
  • Мнения: 7 489
Александра, почни протеина както казва Диди. Той е важен за развитието на бебето, особено в третия триместър. Протеиновите храни разделяй на отделни хранения през деня. Въглехидратите помагат също за теглото, но ги правят шишкави, протеините са по-важни.
Стискам палци. Flowers Hibiscus

Анимор, при мен цикатридина свещички не помогна особено, облекчи ми болката, но не помогна за прибирането им, проктогливенол ми изписа моя док и е доста по-добре.

Високите нива на прогестерон по време на бременността помагат за отпускането на меките тъкани, за да подпомогне процеса на раждане. Няма общо със съдовете. При мен също се появиха в последния триместър.

# 366
  • Мнения: 1 781
Алесандра много полезни съвети са ти дали моничетата, аз само ще ти вдъхна кураж с моя приятелка, която от началото на бременността лежи, скъсена шийка, че имаше и миома под единя край на плацентата, която дебнеха дали ще расте, абе кошмар, биха инжекции като на теб за дробчетата, обаче тя лежеше много чинно и стабилно и с шийка 2мм изкара от 26та гс та чак до заветната почти 39, бебка се роди 3кг, износи си я, а все й казваха докторите, че едва ли не ей сега ще роди. Лежане му е майката. Много палци и кураж, страхотно че ще те видят такива добри лекари!
Чери действай за час, за желаните специалисти месец преди това минимум, аз и 5-6 седмици по рано си звънях да нямам драма, че с първата Б и първото бхс замалко да остана на сухо като звъннах 9+гс.
Анимор за хемороидите нямам личен опит, но баба ми мн страдаше и си правеше бани със смрадлика, не знам дали някой вече го е споменал. Аз след раждането имах за малко един дето се обаждаше, от напъването, ама нали се миех със смрадлика заради шевът и този приятел не ме мъчи дълго. Та пробвай. Като чай от смрадлика се прави, охлаждаш го и се миеш, че кисненето с тумбак сигурно по трудно ще се случи. Grinning

# 367
  • Мнения: 1 132
Момичета, ето тук се записвали часове за д-р Сигридов Wink
http://sigridov.bg/

# 368
  • Мнения: 623
Диди ме е изпреварила с координатите, но ето все пак.



Блаагодаря за съветите и куража момичета, аз лежа плътно без да мърдам още от 13 седмица и занапред също ще е така, че всеки ден е ценен. 🌸🌸🌸

# 369
  • Мнения: 1 041
Алесандра, кураж мила! 😘
Всичко ще бъде наред! Вярвам го! Този път вече няма как да не е, а и се следиш при много добри специалисти! 😊

Моята история не е точно като твоята, но си приличат по това, че в началото също трябваше да лежа. Също в 16 седмица имах контракции и лежах в болница. После до 24-та пак вкъщи на дивана предимно. Никога не правех повече от 2-3 хил.крачки на ден. Следях се много изкъсо, при мене заради тромбофилиите, шийката също не беше в оптимална кондиция. Общо взето на няколко пъти са ми казвали, че ще се роди малък , а моя доктор правеше всичко възможно и се молеше да задържа до 36-та.
Е, родих нормално в 39+6... 👀 На него не му се повярва. Много се радваше човека, но ми каза, че не е очаквал да задържа след 36-та.

Отделно наоколо имам много приятелки, които имаха много сериозни проблеми , а си задържаха до 36-37 седмица.


Та, пожелавам ти максимално близо до термин да се роди бебче и да знаеш, че медицината не е точна наука. Понякога се случват чудеса! 💞

# 370
  • Мнения: 2 523
Момичета имам много глупав въпрос. Сигридов следи ли терапията с НМХ? Знам че я следи, обаче тя се гледа на три седмици, а той надали смогва да си види всичките пациентки на 3 седмици.
И другото чувала съм че работи с Русев, обаче тогава как се разбират кое е правилно?
Със сигурност не работи с Паскалева, но аз вече съвсем се обърках.

# 371
  • Мнения: 1 131
Алесандра, знам че е много трудно психически и физически да издържиш на това напрежение. Но ти ще се справиш! Мисли си само за малкото човече Blue Heart разсейвай се с нещо, аз например изгледах всички сезони на Отчаяни съпруги Yum аз също последните месеци лежах заради контракции и ходех буквално всяка седмица да гледаме шийката. Страшно много треперих, мисля че и АГ се притесняваше защото контракциите бяха доста. Към края пък вече съвсем. Толкова бяха на често, че ходех и на записи, лежах на системи. Накрая малко стана като лъжливото овчарче  - като започнаха същинските викам на ММ "Еми тоя път пък няма да ида, писна ми само да побърквам хората." И малко и след това се усетих че май е започнало . Тъкмо влизах в 37 седмица.


Каква добра новина за др Сигридов!!! Жалко че така и не можах да се докосна до неговата работа, но се надявам някой ден за добро дс отида Yellow Heart
Чери, стискам палците всичко да е наред с бебе и притесненията да са неоснователни!

Диди, хайде и вие скоро да се гушкате задружно всички. Че ще бъде купОн Hug

Не ми се ще да отварям тая тема тука, но се пазете много, момичета, от вируси. То се знае, ситуацията е такава. Знам какво е да си бременна и да не можеш да се виждаш с близки и приятели. Буквално изолация. В някакъв момент удря по психиката, така че обръщайте внимание и на това Heart

Джеси, честити 2 бобчета Heart Eyes пази си ги на топло до термин!

# 372
  • Мнения: 1 781
Джеси, мисля че все пак следи, по телефона прави консултация, пускаш си снимки на изследванията и така. Не се ходи на преглед на всеки 3 седмици да речем.
И аз бих отишла при него ама няма за какво, смисъл радвам се че няма, мисълта ми е, че съм много впечатлена от него, голям ерудит.

# 373
  • Мнения: 2 523
Мерси Иви! Това е най-логично. Ще пробвам да се видя с него, но се притесних с тази част какво да правя че съм чувала че е деликатна тема.

# 374
  • Мнения: 1 781
Джеси нека ти разкаже Joana като смогне с бебето, сигурна съм ще се отзове, тя ни чете, а знам че нейната терапия той я следеше дистанционно.

Общи условия

Активация на акаунт