💙Януарски мами 2021 ❤️тема 3

  • 33 343
  • 778
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 612
Алесандра и аз утре съм при Христов за мнение за шийката. 22г.с е 3.8 но при контракция става 2.8. Та съм малко стресирана.

# 61
  • Мнения: 5 038
Алесандра и аз утре съм при Христов за мнение за шийката. 22г.с е 3.8 но при контракция става 2.8. Та съм малко стресирана.

Над 2.5 е добре. Мен пък много ме издразни АГ миналия път, гледа, мери и вика Ок е. Ама аз обичам да си знам в цифри. Вече през 2 седмици ще ходя при двама АГ.
Има ли мами при Корсачки?

# 62
  • Мнения: 23
И аз да се включа за стяганията в корема. Мин. седмица започнаха стяганията ми точно докато бяхме в Гърция. Тръгнахме си преждевременно, защото се паникьосах нещо. Като се прибрахме и ме прегледаха, се оказа, че ми се е скъсила шийката и то много. Аз още се паникьосах и ме взеха в болница. Нищо почти не ми лекуваха, освен инфекция с антибиотик и инжекции ношпа. Сега ходих на контролен преглед и се оказа, че шийката са я мерили по-къса заради контракциите и инфекцията. Много се успокоих вече. Равносметката е, че не трябва да има инфекция, да сме спокойни. Забелязах, че имам контракции, когато бебето се движи само, основно в легнало положение. Дано съм успяла да ви поуспокоя Simple Smile)) и предишната бременност като се замисля си имах от 5 месец, а си избутах безпроблемно до края. Ако се притеснявате, просто газ към лекарите Simple Smile

# 63
  • Мнения: 623
Мен ми я измери 2.7 вчера, но тя от след серклажа си стои така. Ако е много спокойна матката я мерят и 3, но обикновено понеже повечето пъти си имам контракции си е 2.7. В 20 та седмица съм.
Инфекциите са коварни, да. Трябва да се лекуват.
Аз започвам да се притеснявам. Още си стоя на +1 кг. Май ми се вижда малко. Кръвните ми резултати са ок, като изключим хемоглобин само 110... вторник на втората фм ще питам за тези кголограми вече.

# 64
  • Мнения: 612
Алесандра, аз нямам идея какво ще предложи Христов утре и се притеснявам доста, за първи път ще ходя при него, не съм от София. Нямам идея как ще му се стори този размер за тази г.с. ,просто му звъннах и казах, че не съм от Сф, но се притеснявам доста и веднага каза че ще ме погледне утре. Някой ако има наблюдения нека сподели.
 Иначе Аг си я мери всеки път и все е 4...3.8...чак сега друг Аг ми я измери по време на контракция.
 Малко объркано пиша, но доста съм се стреснала.

# 65
  • Мнения: 623
Той ще види утре и ще каже най- добре. Царя на шийките е все пак. То като размер за седмицата не мисля, че ти е зле, въпроса е дали прогресира някакво скъсяване или е било нещо моментно. Сигурно ще ти вземе микробиология. На мен това, което ми каза че го притеснява са контракциите, защото се отразяват неминуемо на шийката в някакъв момент и трябва да се сведат до минимум. При мен размера не го притеснява, а съм 2 седмици след теб, но пък има и серклажи все пак, но то и те са малко нож с две остриета.
Не се притеснявай, което докато го пиша знам, че няма как да стане 🧸 Успех утре, кажи после как е минало.

# 66
  • Мнения: 103
Момичетаа,качила съм 6-7 кг. От началото на бременността и нищо от градероба освен роклите не ми става...вие как сте с дрехите ? Зимата какво ше се прави не знам 😁🤦🤰🏼🐷

# 67
  • Мнения: 131
Цяло лято друго, освен рокли не съм носила. И аз не знам в какво ще се напъхам, като захладнее.. Момичета на мен никога не са ми мерили шийката. И в София се следя и в моя град. Никой, никога не ми е споменавал за това дори... Изследвания не са ми правени, освен в началото за спин, сифилис, и кръвна група и после за БХС. Корема ми през целия ден е твърд или поне така си мисля, защото е като балон пред пръсване. Имам чувството, че нещо не правя като хората на тези прегледи, не питам почти нищо, по свит човек съм и оставям аг да си ме гледат и знам, че си разбират от работата, но така като ви чета, аз съм в неведение за повечето неща. Май някъде бъркам, явно трябва да си изисквам информация? Винаги ми казват, че всичко е наред, бебо върви напред. Две фетални съм правила досега.

# 68
  • Мнения: 1 993
Кати, как мина прегледа? Не каза дали знаеш за някаква инфекция, откъдето могат да дойдат белтъците и те мисля от вчера Flushed

Бтв, някоя от вас да се е лекувала с флажил? Нормално ли е да изтича сутрин тази гад? От няколко дни слагам и сутрин все има гъсто полуразтворено хапче по бельото..


Цитат на: Katthie
link=topic=1250174.msg41388875#msg41388875 date=1600170943
Благодаря ви, засега няма да се притеснявам. Дано утре каже, че всичко е  в рамките на нормалното.

# 69
  • Мнения: 371
Когато те гледат на ехограф пак се вижда шийката, но не с точността на вагиналвн преглед. Явно виждат, че всичко е наред и за това не ти причинават дискомфорта.
На мен за 20 седмици само веднъж са ми я мерили, и то защото започнаха по-чести контракции.
Това, че коремът ти е твърд не значи, че ще имаш скъсяване.
А и не е твоя работа да знаеш какво да се прави на прегледите, за това сме пациенти, за да се оставяме в ръцете на лекуващите ни лекари и да им вярваме.
Но ако смяташ, че нещо не е както трябва попитай ги- спокойна ли ми е матката, усещам втвърдяване, колко см е шийката...всичко което те притеснява.


Цяло лято друго, освен рокли не съм носила. И аз не знам в какво ще се напъхам, като захладнее.. Момичета на мен никога не са ми мерили шийката. И в София се следя и в моя град. Никой, никога не ми е споменавал за това дори... Изследвания не са ми правени, освен в началото за спин, сифилис, и кръвна група и после за БХС. Корема ми през целия ден е твърд или поне така си мисля, защото е като балон пред пръсване. Имам чувството, че нещо не правя като хората на тези прегледи, не питам почти нищо, по свит човек съм и оставям аг да си ме гледат и знам, че си разбират от работата, но така като ви чета, аз съм в неведение за повечето неща. Май някъде бъркам, явно трябва да си изисквам информация? Винаги ми казват, че всичко е наред, бебо върви напред. Две фетални съм правила досега.

# 70
  • Мнения: 121
Цяло лято друго, освен рокли не съм носила. И аз не знам в какво ще се напъхам, като захладнее.. Момичета на мен никога не са ми мерили шийката. И в София се следя и в моя град. Никой, никога не ми е споменавал за това дори... Изследвания не са ми правени, освен в началото за спин, сифилис, и кръвна група и после за БХС. Корема ми през целия ден е твърд или поне така си мисля, защото е като балон пред пръсване. Имам чувството, че нещо не правя като хората на тези прегледи, не питам почти нищо, по свит човек съм и оставям аг да си ме гледат и знам, че си разбират от работата, но така като ви чета, аз съм в неведение за повечето неща. Май някъде бъркам, явно трябва да си изисквам информация? Винаги ми казват, че всичко е наред, бебо върви напред. Две фетални съм правила досега.

Питай! Първото нещо, което АГ-то коментира при мен, е шийката, винаги започва с нея. Може би ти я мерят, но не те информират колко е, затова - питай.

# 71
  • Мнения: 130
Чааак след 13 и 30 ще разбера на какво се дължи цялата работа. Веднага ще споделя. Благодаря ти за подкрепата.Flowers Hibiscus
За флажил не знам, но слагах полижинакс и и при мен изтичаше такава гад.
Кати, как мина прегледа? Не каза дали знаеш за някаква инфекция, откъдето могат да дойдат белтъците и те мисля от вчера Flushed

Бтв, някоя от вас да се е лекувала с флажил? Нормално ли е да изтича сутрин тази гад? От няколко дни слагам и сутрин все има гъсто полуразтворено хапче по бельото..


Цитат на: Katthie
link=topic=1250174.msg41388875#msg41388875 date=1600170943
Благодаря ви, засега няма да се притеснявам. Дано утре каже, че всичко е  в рамките на нормалното.

# 72
  • Мнения: 269
Katthie стискаме палци всичко да е наред.

Иначе и на мен нищо не ми става от старите дрехи като изключим няколко рокли и тениски/блузи. Чувствам се огромна, ама каквото такова, вече си купих дълъг панталон за бременни и клин от лидл, така че на първо време има с какво да се кара.

За меренето на шийката на почти всички го правят през корема и ако ги притесни нещо тогава вагинално, най-вероятно просто не ти казват. При мен лекаря диктува на сестрата да записа мерки, така че и аз чувам колко е.

# 73
  • Мнения: 612
Минах през Христов и шийката е добре според него. Но освен ехограф ме прегледа и вагинално и сега една паника да не ми е направил нещо като е опипал шийката с пръсти Joy няма угодия

# 74
  • Мнения: 130
Излишни притеснения, за мое щастие. Това с лека опал. значи, че задържам вода. А за прееклампсия се гледали други показатели, които са ми в норма. Важното е кръвното да не става над 130 на 90 и всичко ще е наред.
Все пак другата седмица ще ходя в Щерев за профилактични изследвания, понеже там се следя извън касата и ще видим как ще са нещата.

Относно дрехите, аз се запасих с 2 клина и едни дънки от промоцията на лидл и това е. Не мисля да купувам повече, при положение, че ще нося още 3-4 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт