💙Януарски мами 2021 ❤️тема 3

  • 33 706
  • 778
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 121
Момичета, как се чувствате? Аз тези дни малко повече пошавах и съм като пребита в областта на кръста и ниско долу към яйчниците, сякаш съм тичала, чувствам и нещо като опъване. 🤷‍♀️ Малко повече ходене и краката ме заболяват, направо съм като разглобена, не мога да се позная. 😬 Надявам се всичко това да е от растежа на матката и на бебето.

# 76
  • Мнения: 131
Момичета, как се чувствате? Аз тези дни малко повече пошавах и съм като пребита в областта на кръста и ниско долу към яйчниците, сякаш съм тичала, чувствам и нещо като опъване. 🤷‍♀️ Малко повече ходене и краката ме заболяват, направо съм като разглобена, не мога да се позная. 😬 Надявам се всичко това да е от растежа на матката и на бебето.

Чувствам се по АБСОЛЮТНО СЪЩИЯ начин. Кръста много ме боли, придърпването го имам като се понатоваря с ходене или качвам стълбите. Едно ходене до магазина и съм на парцал. Тежи ми и ми е лошо в тези жеги, но няма как.. всичко ще изтърпя, заслужава си. Heart А моето коремче е доста голямо, ама доста!
Мами, покажете и вие, скоро не сме качвали.

Последна редакция: ср, 16 сеп 2020, 21:48 от MatrioshkaDoll

# 77
  • Мнения: 121
Момичета, как се чувствате? Аз тези дни малко повече пошавах и съм като пребита в областта на кръста и ниско долу към яйчниците, сякаш съм тичала, чувствам и нещо като опъване. 🤷‍♀️ Малко повече ходене и краката ме заболяват, направо съм като разглобена, не мога да се позная. 😬 Надявам се всичко това да е от растежа на матката и на бебето.

Чувствам се по АБСОЛЮТНО СЪЩИЯ начин. Кръста много ме боли, придърпването го имам като се понатоваря с ходене или качвам стълбите. Едно ходене до магазина и съм на парцал. Тежи ми и ми е лошо в тези жеги, но няма как.. всичко ще изтърпя, заслужава си. Heart А моето коремче е доста голямо, ама доста!
Мами, покажете и вие, скоро не сме качвали.

Аз си мислех, че всичко това ще ме подмине и че едва ли не е много лесно да си бременна...😀Но като че ли и на мен ми дотежава. А съм в 23 седмица 🤷‍♀️ къде му е краят. Моят корем на снимка е по-внушителен, отколкото е в действителност 😀 и общо взето нямам актуална, тази е от около седмица, не се снимам много, защото имам чувството, че така или иначе не ми е пораснал много коремът, все такъв си го виждам.

Matrioshka, чудесно изглеждаш! 💕😊 Аз винаги съм си мечтала за голям корем.😂

Последна редакция: чт, 17 сеп 2020, 03:32 от katerina__

# 78
  • Мнения: 131
Катерина, супер сладко ти е коремчето. Аз съм 22 г.с. Сега трябва най - много да растат бебчетата и коремчетата. АГ каза средно по кило и половина месечно. Който не е напълно досега, вече ще се започва, а големите ще стават още по - големи 😅 Аз днес се събудих супер хремава, сякаш се разболявам. Дано ме подмине, защото съвсем ще стана на парцал физически.

# 79
  • Мнения: X
Здравейте мами , има ли от вас вече в болнични ? И ако може някой да сподели как стоят нещата с превода . Аз съм от 4.09 до 05.10  и ми казват уж до 10 работни дни се превеждат , а други че чак другия месец . За първи път излизам болнични и идея си нямам

# 80
  • Мнения: 9
Здравейте мами , има ли от вас вече в болнични ? И ако може някой да сподели как стоят нещата с превода . Аз съм от 4.09 до 05.10  и ми казват уж до 10 работни дни се превеждат , а други че чак другия месец . За първи път излизам болнични и идея си нямам

Привет!
От началото на бременността съм нон стоп в болничен удължаван чрез комисия, т.е. някъде от средата юни. Имала съм един единствен превод от НОИ на 18Авг .. Cry
Дали е от моята счетоводителка, или забавянето на изплащане, но още не съм получила втория и третия си болничен, а сега съм готова да и изпратя четвърти ...

# 81
  • Мнения: X
А имаш ли  Пик от Нои , на мен там ми излиза че са ми подадени болничните , но не била представена банкова сметка , а аз съм я дала на счетоводителката

Последна редакция: чт, 17 сеп 2020, 10:39 от Анонимен

# 82
  • Мнения: 269
Вземете си наистина ПИК от НОИ много е удобно, спестява доста чудене, а се вади за няма и 5 мин (само трябва да се разходите до НОИ по постоянен адрес).

Иначе общо казано работодателя е длъжен да предаде болничния ви до 10то число на месеца следващ болничния. В случая на Lexiii до 10 октомври, след това превод от НОИ до 10 дни (т.е. горе-долу 20 октомври). Датите за изплащане са фиксирани всеки месец ако се интересувате. Друго специфично, болничен се изплаща само след като е приключил, затова често ще получаваме един болничен платен на 2 пъти (на пример един превод за дните от септември и друг за дните от октомври).

Може да прочетете в темата Майчинството счетоводно доста неща (на уводна страница както и като въпроси и отговори, защото често се припокриват). Спирам вече че поста стана безкраен Flushed

# 83
  • Мнения: 612
Преводите са около 18то число и 27то число на всеки месец.
Моя болничен покрива два месеца-например от 18.08 до 17.09.
Парите за август ги получих на 27.08, а сега днес ще чакам за дните през септември.
Болничните се изплащат вторник и четвъртък.

# 84
  • Мнения: 146

Его го и моето коремче 😁 Вече много се радвам, че личи! Момичета как са вашите бебчета? Моето е много активно.. Направо не се спира - или рита или нещо си се върти вътре 😁 Аз иначе се чувствам много добре, нищо не ме боли.

# 85
  • Мнения: 807
Сега получих и моя болничен за целия септември. Имат закъснение, защото електронно се получават, но все пак зависи и кога работодателя го носи.

Последна редакция: чт, 17 сеп 2020, 10:16 от I*Belive*in*Angels

# 86
  • Мнения: X
Сега получих и моя болничен за целия септември. Имат закъснение, защото електронно се получават, но все пак зависи и кога работодателя го носи.
А преди първия болничен излизало ли ви е че банкова сметка не е представена

# 87
  • Мнения: 757
Здравейте, искам да ви попитам какви витамини вземате? Моята АГ нищо конкретно не ми препоръчва освен билкова кръв заради дефицита на желязо. В началото вземах цетебе тройна защита и се чудя дали да не го започна пак в края на месеца...

За болничните, както казаха и другите преди мен най-удобно с ПИК на НОИ, вижда се кога са подадени документите и кога са обработени. Има и качен календар с дните за преводи. Най-общо казано, краен срок за предоставяне на болничния лист от работодателя 10то число на месеца от там НОИ го обработват около 10 дни.

# 88
  • Мнения: 5 056
Според мен витамини трябва да се пият, само ако има дефицит. Може да си изследвате конкретни витамини и ако са под норма тогава пийте. Иначе няма смисъл. На мен ми пускаха В12, В6, вит Д, може и фолиева.

# 89
  • Мнения: 807
Сега получих и моя болничен за целия септември. Имат закъснение, защото електронно се получават, но все пак зависи и кога работодателя го носи.
А преди първия болничен излизало ли ви е че банкова сметка не е представена
Не, не ми е излизало, защото и преди съм ползвала болничен за по няколко дни и сметката я имат. Обади се на счетоводството на работа, може би те ще знаят какъв е проблема.
Витамините и аз ги спрях, храня се разнообразно и смятам да си пусна тези, които сте написали, ако има нужда тогава ще приемам витамини.

Общи условия

Активация на акаунт