Американски колеж - двадесет и първа тема

  • 52 538
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 157
Родители от осмокласната тема подготвихме писмо с искане за връщане на учениците 5-12 клас към присъствено обучение. Ако подкрепяте това  може да подпишете писмото тук:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdkMjm4qyC_3PeAM-d7ANld … 89S58mGXRCLYIPw88





Поздравления за инициативата! Дано има ефект. Радвам се, че някой повдига публично темата за онлайн обучението. Това към момента ми се вижда най-най-важно и най-спешно нуждаещо се от някакво действие и инициативност.

# 706
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Един въпрос ми се завъртя в главата за приемния изпит. Бройките болни от ковид растат, респ. растат и бройките здрави, но карантинирани. Някак удачно ми се вижда да има 2 дати на изпит с интервал от 14 дни между двете. Съвсем практически днес в класа на малката ми дъщеря мина съобщение за семейство с (+) тест. Т.е. ако тя се разболее след 5 дни, това значи карантина за цялото ни семейство до след датата на изпита. А със сигурност не сме само ние така.

# 707
  • Мнения: 7 160
А дали този приемен изпит и тази учебна година няма да се отложи? Дано не.
Но какви ли мерки гласят от 18-ти?

# 708
  • Мнения: 19 307
То и за НВО го има същият проблем и за съжаление всички опити за втора дата са безуспешни.
АК е ЧУ, така че може да е по-гъвкаво в това отношение.

# 709
  • софия
  • Мнения: 4 985
Нямам никакво предположение по въпроса, но ми се прииска да кажа, че ви съчуствам за цялата тая независеща от вас бъркотия и наистина от сърце пожелавам на всички кандидатстващи аб - со - лют - но  безпроблемен изпит и организация!!!

# 710
  • София
  • Мнения: 16 199
Принципно чакат разрешение от РУО или някаква подобна структура за присъствен изпит. До една седмица щяло да се знае.

# 711
  • софия
  • Мнения: 4 985
А дали ще обявят втора допълнителна дата за подаване на документи?

# 712
  • София
  • Мнения: 746
Вече обявиха, 5 март беше такава дата (допълнителен ден след изтичане на крайния срок).

Чета поста на Шарки, че до една седмица ще се знае и се чака становище от РУО. Ами почти отписвам шансовете изпитът да си е на 21/3 тогава. Confused

# 713
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Дано не се повтори това, което се случи миналата година.

# 714
  • София
  • Мнения: 5 191
Принципно чакат разрешение от РУО или някаква подобна структура за присъствен изпит. До една седмица щяло да се знае.
Сигурна съм, че това е формалност и изпитът ще бъде на обявената дата.
Нима преди всяка олимпиада стои такъв въпрос?
Идентично е.

# 715
  • софия
  • Мнения: 25 478
Миналата година изпитът се отложи, така че не бих казала, че разрешението е формалност и предвид ветровете, които задухват в момента, и тази година датата е трики.

# 716
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Принципно чакат разрешение от РУО или някаква подобна структура за присъствен изпит. До една седмица щяло да се знае.
Сигурна съм, че това е формалност и изпитът ще бъде на обявената дата.
Нима преди всяка олимпиада стои такъв въпрос?
Идентично е.
На коя олимпиада се събират 650 деца в едно училище? Това е все едно са пуснали 8, 10, 11 и половината 12 клас на училище заедно. Дали МЗ ще разреши? Моята прогноза е "Не".

# 717
  • София
  • Мнения: 746
Ох, аз гласувам ЗаСлон да е права, ама да видим Joy

# 718
  • софия
  • Мнения: 25 478
Стискам палци на децата, защото е изнервящо с отлаганията, но ги подгответе за подобен вариант.

# 719
  • София
  • Мнения: 6 182
Сигурно като миналата година ще ги пускат на порции по различно време в сградата (това с цел да не са 600 деца + 600 родителя пред портите на колежа). Но предвид ситуацията на мен ми се струва вероятно да се отложи изпита.

Повечето хора в БГ не искат в тази ситуация нищо да не се променя, ама абсолютно нищо, т.е. защо пък да се организира втора дата? И съм сигурна, че за НВО-то по традиция, ще подходят точно така - всеки да се спасява сам.
Изпита в колежа не е задължителен, но пък на добра воля и ако на уречената дата се явят много по-малко от записаните (за какъв ли % има смисъл да се прави) може пък да решат да организират повторение.

Последна редакция: ср, 10 мар 2021, 09:35 от Gorg0nzola

Общи условия

Активация на акаунт