Американски колеж - двадесет и първа тема

  • 52 550
  • 739
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 992
В подкрепа, че не мисля, че има дискриминация към руския, ще кажа, че дъщеря ми записа и руски в университета в САЩ.
А в Лонг Айлънд има повече надписи на руски по улиците, отколкото на английски.
Да ме простят руско говорящите, но слизам от метрото там и изведнъж срещу мен надпис “ Аптека”.
Моята реакция беше “ Мами, та тук има българска аптека!”😁😁😁

# 196
  • софия
  • Мнения: 4 987
Извинявам се ако твърде много разводнявам темата, но се опитвам да хвана последната дискусия и затова попитах какво е изтритото мнение на Мецан. И мен ли бързо ме изтриха или аз нещо съм  объркала и не съм си публикувала питането?

# 197
  • София
  • Мнения: 6 183
Ясно, тогава си признавам, че нещата не са толкова предвидими, особено ако не си запознат с детайли от американския начин на живот Simple Smile
Амели, няма общо с руския език мнението на Мецан. Мнението беше, че в колежа си заслужаваме правилата, след като си ги харесваме.

# 198
  • софия
  • Мнения: 4 987
Благодаря, Горгонзолка!
Пак опряхме до пустите му правила на колежа! Не мисля, че някой извън би могъл да разбере. То изобщо е трудно за асимилиране по нашите ширини, защото целия нрав на българина се ползва с неособено добра характеристика по отношение на спазане на правила. То е малко балкански синдром. Иначе като се вгледам в сума ти европейски държави, в които съм имала възможността по една или друга причина да попрекарам известно време или пък да общувам с пребивавщи там, ми се струва, че правилата са повече гаранция за безпроблемно съжителство отколкоото драма. Та и в колежа така.
Аз имам малко по-друг проблем с тях, и това е нещо за което Фран преди време отвори дискусия и така и не "написа мнението си един ден" . Мисля, че вече знам за какво е говорила и въпреки това продължавам да смятам, че детето ми е в най-доброто училище. Има оределни неща, които са провокирали недоволство в мен, но съм отнасяла към ръководството. На фона на останалия образователен "пазар" в страната, както в осми клас, така и сега мисля, че АК е най-хубавото, което можеше да се случи на детето ми в рамките на образованието.

Последна редакция: чт, 08 окт 2020, 10:58 от Амели

# 199
  • софия
  • Мнения: 25 482
Моят личен опит и наблюдения са твърде малки и от твърде скоро. Никой вкъщи не мечтае за Америка поне към момента. Но винаги сме били за това да има ясно определени правила, които се спазват от всички, като ние също се стараем да се съобразяваме. Правилата са за това и никога не са били затруднение. Ако не ти харесват, когато имаш избор, не ги приемаш и търсиш друго място или начин, който не пречи и е в ущърб на другите, да постигнеш това, което искаш. Никога не съм приемала, че предварителното познаване и съгласяване с определени условия е равнозначно на безропотно и безкритично приемане. И за това, към момента, нещата, така както се случват в Колежа, не са изненада и затруднение нито за детето, нито за нас. Знам, че реалността се проявява тогава, когато се появи проблем.
Старая се да не бъда крайна, но спазвам нормите и се възмущавам от хора, които не го правят. Не виждам основание за възмущение от правила, които си приел, но може би не си разбрал или не си им обърнал внимание.  Може би е национална черта нежеланието на голяма част от българите да спазват, каквито и да е правила, за каквото и да било, особено ако никой не ги дебне за това със сериозна санкция. Не бих приела, ако те се прилагат крайно (споделеният неприемлив начин чрез психически натиск за напомняне на изискванията) и бих потърсила начин да бъде изяснена ситуацията.
Именно ясно оповестените предварително правила на Колежа и изискването за спазването им бяха част от критериите, които ни привлякоха към него.

Допълвам - оценката на проект на детето е намалена, защото е предаден (по)измачкан. Иначе бил супер. Нито тя, нито ние успяхме да се възмутим.

Последна редакция: чт, 08 окт 2020, 12:25 от zvаnchе

# 200
  • София
  • Мнения: 746
Психарското повтаряне "ковид 19, ковид 19" ме срази, или може би твърде зловещо-гротескно го разигра въображението ми. Обаче това за твърдото спазване на правилата без "ама аз само малко" много ми допада и определено е една от причините да се надявам да приемат детето ми тази година.

# 201
  • софия
  • Мнения: 4 987
Ooooo значи ето на кой ще стискаме палци Simple Smile
Пожелавам ви успех от сърце!

П.С Данделион, видя ли вече датите за отворени врати? Горещо препоръчвам да ги посетите (ако все още не сте разбира се)

# 202
  • София
  • Мнения: 16 202
Къде се виждат датите? Аз видях само за Пловдив...

# 203
# 204
  • Мнения: 19 315
Може ли да разясните какво означава това: "Колежът приема кандидати, които завършват 7. клас в годината на полагането на приемния изпит и имат успех не по-нисък от 5.00."
Общият успех ли не трябва да е по-нисък от 5 или не трябва да има 4ки по нито един предмет? Успехът за първи срок ли се гледа преди явяването на изпита, съответно при записването този за годината?

# 205
  • софия
  • Мнения: 25 482
Да, общият успех за първия срок и при завършване на 7-ми клас не трябва да е по-нисък от 5.00.

# 206
  • Мнения: 19 315
Благодаря, Звънче!
Тоест не е фатално да има 4 за срока или година по някой предмет стига по другите да има 6 и средно аритметично да е над 5.
Не че е имала четворки досега, но вече започнаха да ми се въртят всякакви сценарии в главата.

# 207
  • София
  • Мнения: 746
Ooooo значи ето на кой ще стискаме палци Simple Smile
Пожелавам ви успех от сърце!

П.С Данделион, видя ли вече датите за отворени врати? Горещо препоръчвам да ги посетите (ако все още не сте разбира се)

Много благодаря! Записахме се за ден на отворените врати, сега се моля само тази година изпитът да се проведе както е по план и да не се стига до отлагания и пренасрочвания като миналата. Да видим Simple Smile

# 208
  • Край морето
  • Мнения: 139
Още по повод носене на маски.Днес погледнах  Gradelink и видях,че на дъщеря ми г-жа по английски  намали една от оценките с 20%.Като причина посочи,че маската трябва да се носи над носа.

Ако това е вярно - значи при тийна заради това е намалена с 40% . В коментарите има посочени 2 дена неправилно носене на маска.
Това е пълен абсурд.  Ясно е, че трябва да се спазват правилата, но поне да разпишат колко % от оценката зависи от неправилното носене на маска.

# 209
  • Мнения: 1 270
la_sonrisa , обадете се и попитайте. Щом се прилага и то не е единичен случай, трябва да го има някъде разписано.

Общи условия

Активация на акаунт