Какъв процент от доходите си спестявате с цел пасивни доходи?

  • 32 192
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 865
wide diversification не е равно на diversification. Правете тънката разлика.
Спирам да пиша, защото наистина изместихме темата. Ако някой иска може да направи друга.

Когато имаш милиони дори е глупаво да не купиш няколко различни актива. Но когато става дума за дребна сума, която половината ще замине в такси ако се раздели в много акции тогава е най-добре всичко на едно място да иде.  Хубаво сте чули за диверсификация, но и тя не е универсално правило, зависи от други фактори и се действа с акъл и според ситуацията, а не според клишета от тук и от там.
Гледате ли кво става с биткойна напоследък. Чуден е за инвестиция

Последна редакция: сб, 26 дек 2020, 22:19 от Skrekkelig

# 661
  • Мнения: 17 872
Така като те чета, човек ще каже, че си спечелила милиони. Позволи ми искрено да се съмнявам. Още повече, че ти чета фантазиите последно време. Няма тема в която, ти да не си опитала да покажеш колко си велика и можеща.
Както казваш, при теб проблемът е че печалбата отива в такси и данъци. И казваш, че стратегията ти е правилна, ами не е.

# 662
  • Мнения: 3 865
Така като те чета, човек ще каже, че си спечелила милиони. Позволи ми искрено да се съмнявам. Още повече, че ти чета фантазиите последно време. Няма тема в която, ти да не си опитала да покажеш колко си велика и можеща.
Както казваш, при теб проблемът е че печалбата отива в такси и данъци. И казваш, че стратегията ти е правилна, ами не е.

Такива са данъците за всички в Дания. Или викаш да се изнеса от тук? Знам, че има начини да се заобиколят ама не ми се занимава с фатки и врътки. За сега поне.
Разбрахме, че не ми е правилна стратегията. Кажи сега коя е правилната, щото другото лесно да критикуваш, ама самата ти да нямаш решение.

# 663
  • Мнения: 17 872
Защо реши, че нямам решение?
Диверсифицирани инвестиции, прилагане на научни решения...и се пенсионирах на 50 ( всъщност няколко месеца преди да навърша 50)

# 664
  • Мнения: 371
@titina тук въпросът стана глобален и няма нищо общо със стратегии:

Въпросът за мен е: "Нужно ли е да си учил икономика, за да си избухаш 2-3 хил лв в някоя компания с брокер? "

Отговорът еднозначно е - ми НЕ Е НУЖНО. Всеки може да си прави квот си иска.

Стратегия е нещо съвсем друго, за което трябва да се мисли - къде, с колко, дефиниция на риска, за какъв период, диверсифициране, портфейл, нетно богатство и тем подобни неща... алабала в случая, щот сумата е малка и може да се рискува.

Щях да питам друго - какъв % от доходите си харчите месечно за дрехи и обувки? Или да направя отделна тема? Simple Smile Ама наистина питам, не се майтапя.

# 665
  • Мнения: 17 872
лично мнение - с 2-3 хиляди не правиш нищо.
В нормалните страни банковите институции се борят за парите ти, вкл и да управляват портфейла ти. Персонален банкер/ инвеститор получаваш за суми (варират при различните финансови институции) над 500К

# 666
  • Мнения: 55 951
лично мнение - с 2-3 хиляди не правиш нищо.
В нормалните страни банковите институции се борят за парите ти, вкл и да управляват портфейла ти. Персонален банкер/ инвеститор получаваш за суми (варират при различните финансови институции) над 500К

Е, у нас прагът е по-нисък, все пак и стандартът е нисък, а банките се борят за топ 10% от населението, а не за абсолютна цифра. И ако у нас тези топ 10% са по-бедни, и прагът е по-нисък. Иначе - съвсем вярно.

# 667
  • Мнения: 3 865
Защо реши, че нямам решение?
Диверсифицирани инвестиции, прилагане на научни решения...и се пенсионирах на 50 ( всъщност няколко месеца преди да навърша 50)


не знам за кви научни решения ми баеш - кажи нещо конкретно, а не общи приказки. Аз икономическо образование нямам и може да се каже, че съм финансово неграмотна. Иначе съм диферсифицирала -  в 19 компании  и съм си удвоила инвестицията тази година, но тя си беше и специална година. За другата ще видим. Толкоз с профанските ми заложби

# 668
  • Мнения: 17 872
Когато нямаш икономически познания си наемаш личен консултант и той срещу определено между вас заплащане ти дава консултации.
Тогава няма да ти бае, и ще получиш конкретен съвет.

# 669
  • Мнения: 201
Щях да питам друго - какъв % от доходите си харчите месечно за дрехи и обувки? Или да направя отделна тема? Simple Smile Ама наистина питам, не се майтапя.

Каква е връзката между колко пари се харчат за дрехи и обувки и инвестициите?

Моят отговор: Под 0.01%. Откакто спрях да работя, не ми трябват официални дрехи, които са скъпи. Личните ми дрехи - имам много и не съм си сменял скоро нито килограмите, нито вкусовете. Тази година не съм си купила нищо освен няколко чифта чорапи и един панталон доколкото си спомням. Харча си парите за други неща като пътувания примерно. Дрехите и обувките не ме интересуват особено.

# 670
  • Мнения: 1 079
Под 1-2%, ако усредним, може би и по-малко. Зависи от актуалните нужди на членовете на семейството. Има месеци без покупки. После обаче при смяна на сезон се налагат покупки, особено за детето, понеже расте.
Ние имаме доста минималистични гардероби, подменяме основно при нужда. Много рядко правим спонтанни покупки за кеф и то трябва да е изгодна сделка.

# 671
  • Мнения: 3 865
Когато нямаш икономически познания си наемаш личен консултант и той срещу определено между вас заплащане ти дава консултации.
Тогава няма да ти бае, и ще получиш конкретен съвет.

Ми чудесно. Не усещам да имам нужда от консултант. Ако нещо на момента ми е нужно да знам си намирам инфо в нета. Освен това имам природна дарба да боравя с пари

# 672
  • Мнения: 17 872
Чудесно, само дето тези неща с дарби не стават. Това не е като ходенето на врачка, трябват знания, анализи и др подобни неща.

# 673
  • Мнения: 3 865
Чудесно, само дето тези неща с дарби не стават. Това не е като ходенето на врачка, трябват знания, анализи и др подобни неща.

кво значи не стават? Щом печеля пари значи стават. Satisfied

# 674
  • Мнения: 55 951
С късмет всичко става Wink

Общи условия

Активация на акаунт