91 НЕГ "Професор Константин Гълъбов" - тема 6

  • 69 065
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 162
Първоначално директорката е казала, че няма да има официално изпращане, но учителите са възроптали и по последно споделена информация от щерката ще имат - на двора, само 12-те класове.

# 691
  • столицата
  • Мнения: 3 808
А останалите зад оградата😁

# 692
  • Мнения: 19 330
Толкова пъти се каня да питам в тази тема, че вече не помня питала ли съм и дали ще се повторя.
Разкажете има ли извънучебни занимания в НЕГ? Знам, че има хор. Има ли други подобни клубове като в АК и във ФЕГ?
Знам и за организирането на Фашинг. Има ли още такива мероприятия?

# 693
  • София
  • Мнения: 18 110
Зависи какво направи немският отдел с наличния учителски състав. В годините е имало различни неща - клуб  "Младежта дебатира". Него май винаги си го има.  Участници от него се излъчват и за извънучилищните кръгове - такива в страната между представители на отделните немски гимназии и последния международен. Миналата или по-миналата (не помня точно коя) момче от лайстунг спечели международния. Има и клуб "Jugend forscht". Там се правят разни разработки, като достигналите до  кръга в Германия проекти се състезват с тези на деца от други страни. И тук в годините има печелили..В една от годините имаше и някакъв клуб с танци. Има и театър, постановките  са на немски. От бг страна са хорът, някога имаше отбор по футбол (даже и момичешки), сега не знам как е. И за баскетбол нещо ми се мотае..Г-жа Анна Цанева имаше вокална група извън хора на госпожата по музика, но май вече я няма въпросната група. Имаше и съботни доп. занимания за подготовка за някои олимпиади. Има иницитива  "Немската чете". Има доброволчество, организирано от училищния съвет, имаше преди Коледен базар, приходите от който отиваха за разни домове.. Дъщерите ми участваха и в нещо , органзирано от господина по философия с регулярни  посещения в съда, за което в края на съответната година получиха и някакви сертификати. Но всичко това в корона времената едва ли е било факт.

Човек може да добие по-ясна представа за нещата от страницата на немския отдел, понеже бг сайтът е пълна дупка.
http://da-galabov.eu/

Много хора тук се оплакват, че НЕГ нищо странично не предлага в годините. А това въоще не е така (освен в частта с екскурзии), просто информацията яко куца. За поинтересувалите се има интересни предложения. Децата ми са били от гимназията на много интересни проекти в Германия. Но трябва да се слуша какво предлагат немците и какви са условията и сроковете за участие/класиране в някоя програма - на първо четене се сещам за PAD олимпиадата, за Bayern Wettbewerb, за Donau verbindet, за аусташ програмите, за Schnupperstudium, за Erinnern für die Gegenwart. Да, не отиват накрая всички, а избрани ученици, но е факт, че в началото всеки може да се пробва, стига да иска. И си е  жест от немска страна, че голяма част от разходите по тези пътувания се покриват.

Само сайтът да не беше толкова зле.. Sad

ПП И между другото никак не е за подценяване, че всяка една такава иницатива на немския отдел е  съпроводена със сертификат на финала. Някои бг също (като тази от Софийски градски съд). Стипендиите в   Германия не са много предвид безплатното висше образование, още по-малко са лесни за получаване, но тези хартийки са определено бонус при Bewerbung-а за такава редом с отличен успех и други извънучилищни занимания/постижения.

Скрит текст:
Ох, домъчня ми за НЕГ времената в ролята дори на родител само, а не на ученик преди 100 години.. Две от трите ми девойки в момента са си в БГ и се  чудят кога да се разпишат в НЕГ, за да видят някои учители преди да си заминат обратно, та явно и тях самите ги дърпа, нищо че при питания от външни хора за отзиви как е било в НЕГ не пестят  И тъмните краски.

Последна редакция: пт, 14 май 2021, 08:53 от пенсионирана русалка

# 694
  • София
  • Мнения: 5 200
Зрелостниците са гласували за днес, на Изпращането, да наемат чалга цигански изпълнители,  болшинството са били "за".
Ще свирят до оградата след празненството.

# 695
  • София
  • Мнения: 18 110
Випуск  с кофти вкус към музиката, значи, знам ли.. Друго не бих казала, понеже в днешни времена се оказва, че и сред чалгарите има много читави деца с академични постижения, с амбиции и потенциал. И все пак се радвам, че моите си намериха друга среда. На бала на голямата ми девойка такъв оркестър, без да е канен от ученици, разбира се, се появи по своя инициатива пред Шератон. Предполагам е практика сами да се натрисат тези ансамбли пред хотелите, макар да бях чула някъде, че има забрана.Учениците и учителите се опитаха да ги разкарат, не че им се получи, де, но важно беше, че не ги искаха. А след бала в хотела зрелостниците  се разделиха, едни отидоха баш в заведение с чалга, други - на съвсем различно място. Всеки с предпочитанията си и с приятелите си..

Последна редакция: пт, 14 май 2021, 10:15 от пенсионирана русалка

# 696
  • Мнения: 19 330
Русалка, благодаря за инфото! А само лайстунгите ли могат да участват в кръжоците и мероприятията към Немския отдел или всички?

# 697
  • София
  • Мнения: 18 110
Не Simple SmileМогат и деца от ДСД паралелките. Моите деца бяха във вторите.

# 698
  • София
  • Мнения: 736
Зрелостниците са гласували за днес, на Изпращането, да наемат чалга цигански изпълнители,  болшинството са били "за".
Ще свирят до оградата след празненството.

Мдааа, прозорецът ми е срещу оградата, положението е.....цигански оркестър, танци, бири....фоейрверки....

# 699
  • София
  • Мнения: 3 816
Зрелостниците са гласували за днес, на Изпращането, да наемат чалга цигански изпълнители,  болшинството са били "за".
Ще свирят до оградата след празненството.
Болшинството са били "против".

# 700
  • София
  • Мнения: 18 110
Зрелостниците са гласували за днес, на Изпращането, да наемат чалга цигански изпълнители,  болшинството са били "за".
Ще свирят до оградата след празненството.
Болшинството са били "против".

И на мен ми се стори невероятно болшинството от  близо 200 души випуск да е искало подобно нещо..

# 701
  • Мнения: 1 168
Просто гръмогласните са надделяли.

# 702
  • Мнения: 222
Здравейте, знае ли се тази седмица, кои дни ще учат децата. Ние сме втора смяна и май само понеделник щели да учат. Дали е вярно?

# 703
  • София
  • Мнения: 3 612
Да, така е.

# 704
  • Мнения: 1 541
Не са ли само сряда и петък неучебни?

Общи условия

Активация на акаунт