91 НЕГ "Професор Константин Гълъбов" - тема 6

  • 69 173
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 966
Не е по-възрастна, според описанието. Впечатлението от нея за изминалите два дни е много добро.

# 676
  • столицата
  • Мнения: 3 846
Вероятно е съвпадение на имената тогава. Имаше една по-възрастна г-жа Димитрова, която влизаше в част от часовете на 9клас преди 2 години.
Да знаете, че се подават молбите за стипендии.

# 677
  • Мнения: 4 103
На 9-тите класове и сега допълнителните часове  (ФУЧ) се водят от г-жа Маргарита Димитрова - възрастна дама, с ясна дикция. Ако внимават, могат да научат много от нея. Лошото е, че докато тя преподава, хлапетата чатят. Г-жата не е атрактивна - води по някогашния тертип - обяснява, без да ангажира учениците.

# 678
  • София
  • Мнения: 966
В 8-ми клас е г-жа Кристина Димитрова (вече със сигурност не е същата).

# 679
  • Sofia
  • Мнения: 4 486
В 8-ми клас е г-жа Кристина Димитрова (вече със сигурност не е същата).

В Гугъл излизат стари публикации за преп.по НЕ с такова име в 54 СУ (Надежда), но  пък в начален етап Rolling Eyes

# 680
  • София
  • Мнения: 18 215
Има  в нета и качена разработка  на дама с това име по темата за новите методи на обучение по немски в периода 9-12 клас. Преподавала е, ако е тя, в 28  СОУ "Алеко Константинов" в София. Къде е била всъщност преди това нищо не показва.. Когато преди години класната на децата ми дойде от люлинско училище в НЕГ, се ядосвах на кофти късмета им на фона на останалите класове с преподаватели с по над 20 години опит в гимназията. Времето показа обаче, че те бяха печелившите във випуска си с несменен учител от 9 до 12 клас, който беше анагажиран и като класен при липсващата иначе комуникация в НЕГ. Или пък можем да  вземем за пример и един учител, който прекара година и малко в НЕГ и после още толкова в СМГ, който пък беше изгонен и от двете места преди да се закрепи в 35-то с хвалбата за пред родителите, че е преподовал преди едикъдеси..
Ако се съди по мейла с име Кристина Димитрова, даден за контакт в тази разработка,  въпросната дама е 78-ми набор.

Последна редакция: чт, 15 апр 2021, 11:34 от пенсионирана русалка

# 681
  • Мнения: 49
Здравейте, има ли някой от вас информация или опит с езикови лагери в чужбина. Чувала съм, че има разни фирми, които ги организират. Но в днешните условия на пандемия дали изобщо ще се предлагат...? Ако някое детенце е ходило все пак може ли да споделите впечатления. Сигурно би било много полезно след завършен 8 клас за затвърдяване на наученото.

# 682
  • Sofia
  • Мнения: 4 486
Здравейте, има ли някой от вас информация или опит с езикови лагери в чужбина. Чувала съм, че има разни фирми, които ги организират. Но в днешните условия на пандемия дали изобщо ще се предлагат...?

Аз имам опит с платен и неосъществен миналото лято. Фирмата беше супер коректна, но за жалост нищо не зависи от тях. Върнаха ми всичките пари. Разбрали сме се, ако се появи нещо с немски език, да имат превдид сина ми, но нямам надежди.

# 683
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 357
Дъщеря ми ходи в Австрия на езиков лагер чрез фирмата Велбург (лятото след 6 клас за 1 седмици). Знам, че на този лагер е имало и деца след 8 клас. Вижте в сайта на фирмата. А може да има и други.

# 684
  • Sofia
  • Мнения: 4 486
Това е фирмата, но за съжаление засега нищо не могат да предложат.

# 685
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 357
Да, за съжаление в това отношение всичко е блокирано. Тъжно ми е, че нашите деца ще останат май и без Austausch ...

# 686
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 002
Здравейте, има ли някой от вас информация или опит с езикови лагери в чужбина. Чувала съм, че има разни фирми, които ги организират. Но в днешните условия на пандемия дали изобщо ще се предлагат...?

Аз имам опит с платен и неосъществен миналото лято. Фирмата беше супер коректна, но за жалост нищо не зависи от тях. Върнаха ми всичките пари. Разбрали сме се, ако се появи нещо с немски език, да имат превдид сина ми, но нямам надежди.
Моят син ходи 3 поредни години на езиков лагер - 2 в Австрия и 1 в Германия. Беше малък - 4, 5 и 6 клас, но много му хареса. Фирмата е Велбург, ще я намерите в нета. Нямам идея дали работят в момента и ако да - как, но ще се радвам да споделите, ако разберете!

Последна редакция: пт, 23 апр 2021, 22:22 от Ноеми

# 687
  • Sofia
  • Мнения: 4 486
Noemi, аз написах по-горе. Не могат да предложат нищо в момента от Велбург Disappointed Много са коректни и искрено се надявам скоро работата им с езиковите лагери да се възобнови! Иначе имат за различни възрасти и нива. На място в държавата домакин им правят входен тест и ги разпределят по групи според нивото.

# 688
  • София
  • Мнения: 5 211
Какво се чува за завършването на 12-ти клас?
Ще има ли нещо от традициите на НЕГ?

# 689
  • столицата
  • Мнения: 3 846
Разбрах, че ще е в петък. Но повече информация и дали ще има официално изпращане не знам.

Общи условия

Активация на акаунт