Сексуално образование в начален етап! Що за дивотия!?

  • 8 560
  • 312
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 35 098
Именно, че до 8 клас стават невъобразими бели, докато добутат до полова система.
Секс значи пол.
Полът има особености, хигиена, видоизменя се, промените плашат.
Адекватно поднесено на децата е най- доброто решение.

Сигурна съм, никога, никога не сте срещали жив човек, който преподава и обяснява на децата. Ма, не тия от МОН, а човек, който знае какво прави.

# 31
  • Мнения: 2 020
А къде е казано, че въпросната дисциплина ще учи децата на удоволствията от секса? Ти като образование по техники за сексуално удоволствие ли си го представяш?
Горе някой предложи да не разделяме биологията от удоволствието. Не съм аз.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Добре де, няма да учи за удоволствията от секса в училище. Това ще си го научи сам и то доста бързо. А не е ли редно да научи за последствията и отговорността, които вървят заедно с правенето на секс?

# 33
  • Мнения: 2 020
Именно, че до 8 клас стават невъобразими бели, докато добутат до полова система.
Секс значи пол.
Полът има особености, хигиена, видоизменя се, промените плашат.
Адекватно поднесено на децата е най- доброто решение.

Сигурна съм, никога, никога не сте срещали жив човек, който преподава и обяснява на децата. Ма, не тия от МОН, а човек, който знае какво прави.
Секс значи пол на английски, не на български. Затова казвам че малоумно слагат имената на предметите.

# 34
  • Мнения: 46 516
Sparkles, къде се запозна с програмата? Пусни да видим какво включва.
Предишните проекти бяха много умерени, не вярвам изведнъж да са включили някакви неприемливи неща.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Значи ако сменят името на предмета, няма да имате против? Май сама не знаете точно кое ви дразни в цялата работа.

# 36
  • Мнения: X
Грешиш. Имам и син, и дъщеря. Но това няма значение. Важното е, че ако ти самата беше учила този предмет, нямаше да мислиш, че сексуалното образование е обучение по разврат. То е точно образование за пола, половата хигиена, репродуктивната функция на тялото и пр. И определено е добре децата да са наясно с тези неща.

# 37
  • София
  • Мнения: 35 098
Малоумното име е коректното име.

Часовете носят полезност в много насоки.
Превенция срещу сексуалното детско насилие, превенция върху полово предавани болести, взимане на решения и осъзнаване на това, през което преминават децата.

И всичко е съобразено с възрастта им.

Сексуалността ще продължава да носи срам на тези, които не смеят да я приемат.

# 38
  • Мнения: X
Проблемът е че не изпращам детето си на училище да учи там за удоволствията от секса.

А за какво точно го изпращаш? Обясни, моля. Сподели и темите, на които дискутирате вкъщи.Сподели към кои предмети има интерес и ти как точно му помагаш. Сподели каква информация му споделяш за човеците и света като цяло, какъв Човек го насърчаваш да бъде.
Сподели защо се срамува, че 2 момичета му събували гащите, като не знае нищо за пиперката и пеперудката? Това е детска игра, закачка, знак за симпатии.

Ти никога не си ли била дете?

# 39
  • Мнения: 2 020

Часовете носят полезност в много насоки.
Превенция срещу сексуалното детско насилие, превенция върху полово предавани болести, взимане на решения и осъзнаване на това, през което преминават децата.

И всичко е съобразено с възрастта им.

Сексуалността ще продължава да носи срам на тези, които не смеят да я приемат.
Всички теми които засеганхте са адекватни и са засягани в семейството. Знае за опасностите в интернет, отвличането на деца, педофилите, затова че природата е създала привличането между половете за продължаване на рода, че това е съвсем естествено и ще го усети по-засилено когато се задействат хормоните, и че е нормално да харесва и се вълнува около момичета, както той сам казва, че мисли че е влюбен или харесва някое момиче. Но знае също че е неприемливо да се съблича пред непознати и да позволява на други и че поведението на онези две момичета, които са му свалили гащите е непримливо. Знае че има възрастни които продават секс за пари и такива които са склонни на престъпления дори с деца. И общо взето не иска да навлиза в темата за секса повече. И се радвам че е така.

# 40
  • София
  • Мнения: 35 098
Вие сте намерили думи да разкажете.
Но, има природно тъпи хора, които са неспособни.

Не само сексуално образование, трябват и часове по семейно планиране!

Вие нямате против, яхнали сте отрицанието щото така.

# 41
  • Мнения: X

Всички теми които засеганхте са адекватни и са засягани в семейството. Знае за опасностите в интернет, отвличането на деца, педофилите, затова че природата е създала привличането между половете за продължаване на рода, че това е съвсем естествено и ще го усети по-засилено когато се задействат хормоните, и че е нормално да харесва и се вълнува около момичета, както той сам казва, че мисли че е влюбен или харесва някое момиче. Но знае също че е неприемливо да се съблича пред непознати и да позволява на други и че поведението на онези две момичета, които са му свалили гащите е непримливо. Знае че има възрастни които продават секс за пари и такива които са склонни на престъпления дори с деца. И общо взето не иска да навлиза в темата за секса повече. И се радвам че е така.
Тези теми са засягани във вашето семейство, но има много семейства, в които не са. А нали и техните деца трябва да научат тези неща? Кой да им ги каже, след като родителите им не го правят? Ето нещо полезно, което училището може да свърши с този предмет Сексуалн ообразование.

# 42
  • Добрич
  • Мнения: 933
Е,да,ама не във всички семейства се засягат тези теми.В моето като дете се говореше свободно от както се помня на всички теми,включително и  секс.Това не ме е накарало да го правя от 12 годишна,(За протокола бах на 19)именно,защото знаех,че освен удоволствие е и отговорност.
Сега,наред с Covia-a,имам вълна от деца на 16-17 години,на които съм потвърдила Сифилис или Гонореа.Ако те бяха подготвени,ако не от родителите си,то поне от училище дали щеше да стане?

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Боже...то потрес, то патос...
И после се чудим на малоумните въпроси в "Бременна ли съм - въпроси и отговори?"

# 44
  • Мнения: 2 020
Ами като се замисля доста потресена започнах темата. Факт е че смятам че е задължение на родителите да обясняват на децата си света около тях, включително и на подходяща възраст и постепенно темата за половете и възпроизвеждането. Имам дете в начален етап и наистина ме потресе идеята училището да се смята за длъжно да образова деца в начален курс по този въпрос. Някак прекалено ми се видя. Като навлизане на училището прекалено рано в област, за която на тази възраст на децата трябва да пита първо родителите. Все едно да пуска филми на малки деца предназначен за деца над 12 години. Със сигурност във филм с намек за секс препоръчитлната възраст е над 12. Защо ли?

Последна редакция: сб, 12 сеп 2020, 00:32 от Sparkles

Общи условия

Активация на акаунт