Ниски нива на АМХ и забременяване

  • 37 691
  • 619
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 197
Здравейте
Понеже сега тръгвам по пътя.... От първите назначени ми изследвания - резултат от АМН е страшно нисък 0.06
Имам ли изобщо някакви шансове за забременяване с такъв резултат?
Предстои ми цветна снимка и спермограма на партньора, след това и консултацията с доктора, но все пак е хубаво да прочета нещо от опита ви.

# 466
  • Мнения: 5 423
iani87, аз задължително бих пуснала още веднъж АМХ в друга лаборатория заедно с вит.Д, за да се провери резултата.
Не пишеш на колко годики си, но по ника предполагам набор 87.
Изследвани ли са и другите хормони - FSH, LH, прпгестерон?

# 467
  • Мнения: 2 197
Да, 87 набор - на 36 съм, почти 37....
Другото, което съм изследвала е ТСХ, МАТ и ТАТ
Това ми назначиха само след първия преглед

# 468
  • Мнения: 5 423
iani87, в такъв случай ще трябват пълни хормонални изследвания + витамини, защото понякога имат влияние, макар и малко.
Също така преброяване на антрални фоликули + фоликуметрия евентуално, за да се види има ли овулация.
Като цяло ако АМХ се потвърди от още едно изследване, според мен сте за репродуктивен директно, ако вече не посещавате такъв.

# 469
  • Мнения: 2 197
Точно при такъв бяхме.
Сега чакам да ми дойде и да запиша час за цветна снимка и спермограма, тогава ще занеса и тези резултати...

# 470
  • Мнения: 2 831
АМХ е нисък,но според мен фсх е по показателен как работят яйчниците. Него пуска ли ли сте?

# 471
  • Мнения: 710
Има шансове разбира се. Тук във форума има не един пример за това.
Няма място за отчаяние!

# 472
  • Мнения: 2 197
АМХ е нисък,но според мен фсх е по показателен как работят яйчниците. Него пуска ли ли сте?
Не

Благодаря за куража Hug

# 473
  • Варна
  • Мнения: 164
Здравейте, дами! Във връзка с цикъла имам едно питане. На 40г съм. От няколко месеца ми прави впечатление, че цикъла ми се скъси на 3 дни(до средата на 2023 - 4 дни, а преди до 5 дни). Тези 3 дни минават първите два силни и третия изкарвам с една превръзка. Почти никакви симптоми на ПМС. Майка ми и баба ми са влезли в менопауза около 50. Миналата година лятото АМХ 1.1. Според вас има ли повод за притеснение?

# 474
  • Мнения: 3 198
Аз смятам, че за тази възраст е нормално, вероятно резерва ти е доста намалял. Средната възраст за влизане в менопауза е 51 г, но предменопаузата почва около 10 години по-рано
Вие правите от доста време опити, посещаваш ли репродуктивен вече?

Аз имам друг въпрос. Каква може да е причината единия от яйчниците да не овулира, при положение, че и в двата има антрални фоликули и в двата кръвотока е добър. Примерно, когато е от дясно си има нормален доминантен и нормална овулация, а когато е от ляво тръгва някакъв фоликул, който не расте достатъчно, за да стане изобщо доминантен и съответни няма овулация 🙄

# 475
  • Варна
  • Мнения: 164
Аз смятам, че за тази възраст е нормално, вероятно резерва ти е доста намалял. Средната възраст за влизане в менопауза е 51 г, но предменопаузата почва около 10 години по-рано
Вие правите от доста време опити, посещаваш ли репродуктивен вече?

Аз имам друг въпрос. Каква може да е причината единия от яйчниците да не овулира, при положение, че и в двата има антрални фоликули и в двата кръвотока е добър. Примерно, когато е от дясно си има нормален доминантен и нормална овулация, а когато е от ляво тръгва някакъв фоликул, който не расте достатъчно, за да стане изобщо доминантен и съответни няма овулация 🙄
Да(между другото отношението беше...ти си се сетила...) направиха ми изследвания, преглед уж всичко изглежда добре...но не се случва. Говоря за естествено. Не съм правила стимулации или др. Оставили сме на съдбата, ако мога така да се изразя. Взимам добавки за репр.функция.

# 476
  • Мнения: 2 831
Здравейте, дами! Във връзка с цикъла имам едно питане. На 40г съм. От няколко месеца ми прави впечатление, че цикъла ми се скъси на 3 дни(до средата на 2023 - 4 дни, а преди до 5 дни). Тези 3 дни минават първите два силни и третия изкарвам с една превръзка. Почти никакви симптоми на ПМС. Майка ми и баба ми са влезли в менопауза около 50. Миналата година лятото АМХ 1.1. Според вас има ли повод за притеснение?
Как са половите хормони?

# 477
  • Варна
  • Мнения: 164
Здравейте, дами! Във връзка с цикъла имам едно питане. На 40г съм. От няколко месеца ми прави впечатление, че цикъла ми се скъси на 3 дни(до средата на 2023 - 4 дни, а преди до 5 дни). Тези 3 дни минават първите два силни и третия изкарвам с една превръзка. Почти никакви симптоми на ПМС. Майка ми и баба ми са влезли в менопауза около 50. Миналата година лятото АМХ 1.1. Според вас има ли повод за притеснение?
Как са половите хормони?
Последно миналата година м.май

# 478
  • Мнения: 3 198
Хормоните са били добри тогава. Сега не е ясно, може да има драстична промяна. При партньора всичко наред ли е? Тръбите проходими ли са? Овулацията редовна ли е? Милото те наистина правят опити отдавна, инвитро е най-логичната стъпка.
arogans при кой лекар беше и предложи ли нещо конкретно? Вие с мъжа ти не искате инвитро ли ? Според мен имаш голям шанс за успех ако намериш лекар, който има опит 40+ годишни пациентки (например в Турция)

# 479
  • Мнения: 2 831
Добре изглеждат хормоните,но да зависи кога са изследвани,преди колко месеца.Трябва актуални.
Иначе всеки си решава за процедурите. Аз лично въпреки,че забременявах естествено,ставаше бавно в годината веднъж. След последният аборт не забременявах около две години и половина и просто напрежението ни идваше повече. При нас трудно забременявах и ако ставаше,то бяха кухи яйца. Самата аз реших на края,че инвитрото е най-удачно за нас. От втори зет имам дъщеря,която е на година и половина вече. Не ми беше лесно с повечкото хормони,понеже бях и с тънка лигавица в следствие на три кюретажа. Бях на конски дози естрадиол,но пък нещата се случиха. Много исках да съм майка за пореден път и съответно да даря с рожба мъжът ми. Той нямаше деца. Ние освен намален резерв при мен имахме и мъжки фактор. От инвитрото никога не съм се страхувала,а само от неуспеха. При първият неуспешен трансфер рухнах,но два дни плаках и после организирах мислите си и имах план какво да изследваме.
Както писах всеки си решава и си знае положението си най-добре☺

Последна редакция: нд, 25 фев 2024, 08:28 от Милото

Общи условия

Активация на акаунт