ОСМИ клас 2020/2021 - В началото на осми клас, стараем се да влезем бързо в час :)

  • 26 615
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 190
О, тя историята с НГДЕК е дълга и широка.
Самата директорка е отказала навремето сградата на Механотехникума.
Има доста статии за неразбориите в НГДЕК, включително на бивши възпитаници.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз съм адски доволна от книжарницата в младост 1, за поредна година я ползвам. Вчера подвързахме там на малката учебниците и учебните тетрадки, 20бр, голям формат ми излезнаха 30лв.

# 32
  • софия
  • Мнения: 25 459
Моите спомени за гимназията от времето, в което беше на Иван-Асен. Хич не им стигаше сграда. Една от най-добрите ми приятелки учеше там. Живееше и близо до нас и почти всяка сутрин взаимно се изпращахме на училище.
Голям чешит беше бившата директорка, цяла институция.

Последна редакция: сб, 12 сеп 2020, 17:03 от zvаnchе

# 33
  • Мнения: 4
Децата от нашия клас имат среща след малко. 😊

# 34
  • Мнения: 4
Децата от нашия клас имат среща след малко. 😊
В кой клас сте RED?

# 35
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Имам проблем с прикачването на снимки. Не знам кое точно е причината, но ми блокира телефона направо. През хром съм, мобилната версия на сайта ...  Повече от седмица положението е такова. Ужас е, а исках да ви покажа приложение на гиричките.

# 36
  • Мнения: 54
Бубче, благодаря за темата!

Много моля пак да ми кажете къде имаше машина за подвързване? Уж си отбелязах и сега не мога да открия. Blush  Благодаря!

Наборът иска тази вечер да спи с приятели на палатка някъде на Витоша. Имам известни колебания по въпроса.
И макар да не е тук мястото- вчера имах онлайн РС в НГДЕК. Ами на светлинни години им е организацията в сравнение с училищата на другите ми деца. Страхотно първо впечатление направиха.
В книжарницата срещу 29 ДКЦ в кв. Гоце Делчев.

# 37
  • Мнения: 5 234
Аз съм адски доволна от книжарницата в младост 1, за поредна година я ползвам. Вчера подвързахме там на малката учебниците и учебните тетрадки, 20бр, голям формат ми излезнаха 30лв.
С машинно подвързване после ок ли е да се върнат? С етикетите как се процедира?
Благодаря за темата!
Ние сме на тема къде да пътешестваме, докато е хубаво времето през уикендите. Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 3 648
Благодаря за темата. Ние взехме вече учебници, даже имам два комплекта по математика. На Архимет са, ако някой няма... Само английския чакам в понеделник-вторник да дойде.

# 39
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Моята chica вече е оборудвана с два чифта бански, шапка и очила за плуване, маратонки и само 3 сиутчъра. Само три от днешното пазаруване! Искаше да си вземе един 5XL... 4 часа пазар в мола и около 10 суитчъра и 5 чифта бански по-късно съм готова да емигрирам на Марс. А, и три чифта маратонки. ММ стоически търпя.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 855
Вчера мерихме анцуга, тениски има в бяло, червено или тъмносиньо, маратонки също достатъчно. Дънки, блузи и яке ще купя в движение. Имаме 2-3 тетрадки вкъщи, вчера взех от Лидл още 4 - достатъчно са за старт. Цветни химикали, маркер за дъската и УЛК също купих. Учебници и тетрадки винаги подвързвам с найлонова облечка и залепям отгоре етикета. Само за странните размери учебници съм ползвала лепящи найлонови облекчи.
Тази работа ще я свърша другата седмица, че драснахме с баща му из Родопите, той си е вкъщи. Сами ще се досетите, дали съм на училищна вълна. 😂

# 41
  • София
  • Мнения: 1 043
Еха, вече ни е осмокласна темата Simple Smile
И при нас мина първата родителска среща. С много добри впечатления съм от две от общо трите учителки по японски, които ще преподават на дъщеря ми (138-мо). Третата не я видяхме. Млади момичета, изглеждат ми стриктни и взискателни, особено класната. И нали съм  любител на книгите, предварително бях накупила всякакви речници, граматики на японски, книга за йероглифи, даже и тетрадки за писане на йероглифи. Само учебник не знаех кой да взема Simple Smile А се оказа, че ще пишат на тетрадки с големи квадратчета, 5-6 седмици ще учат само азбуката, учебник после. А него даже го няма в България, от Европа да се купува било много скъпо и по този повод ще им го ксерокопират.

green_dawn, Didia, ще ми е интересно и вие да споделите като ви мине родителската среща.

А, и най-големият ми страх се сбъдна - само 2 момчета в класа.

# 42
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
В на девойката класа има цели три момчета. И вчера едно момиче се е преместило в 18-то с китайски.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 1 747
Моята chica вече е оборудвана с два чифта бански, шапка и очила за плуване, маратонки и само 3 сиутчъра. Само три от днешното пазаруване! Искаше да си вземе един 5XL... 4 часа пазар в мола и около 10 суитчъра и 5 чифта бански по-късно съм готова да емигрирам на Марс. А, и три чифта маратонки. ММ стоически търпя.
Искрено му съчувствам на човека.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 363
Техникум по подемна техника с 20 ученика във випуск се шири в прилична сграда в центъра, която не се поддържа, а училище, което дава различно и високо знание, е някъде на м@йната си, което дори софиянци не знаят къде точно е 😡

и заради това много ценни деца се отказват от НГДЕК, която е с идеален профил за тях...

Общи условия

Активация на акаунт