ВРАЦА 3

  • 22 000
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 101
Момичета, разбрах, че Sandy е родила момиченце! Преди 2-3 дни.

Да им е жива и здрава девойката и дано е послушно и спокойно детенце!

# 226
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Санди,честита девойка.Да ти е здраво и спокойно детенцето.  bouquet
Като се включиш пиши как си ,кърмиш ли,всичко наред ли е?

Калинка защо си го завела на доктор с такава температура , аз доколкото знам е в рамките на нормалното за малко дете newsm78 знам ли .Василенка я водя ако вдигне вече 38 и не иска да спадне от взетото лекарство  Thinking
За детски уролог ще попитам една позната , детенцето и имаше проблеми и изказа големи възхищения от доктора но кой  ooooh! забравих . Ще и се обадя и ще пиша .

Ами не съм знаела,че това е нормална температура,тъй като той не боледува и температура не ми вдига.Така че при това леко повишение аз реших да се обадя,а доктора каза да му заведа детето на преглед.Има и още нещо преди няколко месеца требихме бактерии и сега помислих да не започват пак тези гадинки.
Ще ти бъда много благодарна ако провериш при твоята позната за уролога.

# 227
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Честита щерчица НИЯ на мама Санди!   bouquet  bouquet  bouquet

Бъдете щастливи и здрави цялото семейство... Peace

# 228
  • Мнения: 3 042
ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА, САНДИ!

ДА ВИ Е ЖИВА И ЗДРАВА И МНОГО ЩАСТИЕ И РАДОСТ ДА ВИ НОСИ!

# 229
  • Враца
  • Мнения: 871
Честита дъщеричка Санди!Здравейте момичета,не съм писала от хиляди години,но редовно чета.Просто много са ми ангажиментите.
.Имам нужда от помощ.Детенцето ми е с ТЕЛК и имаме право на почивка.Но в сайта за рехабилитация дават само санаторуима в Поморие.Там не приемат деца под 11г ,а ние сме на 2,8г.Знае ли някой друг санаториум на който можем да отидем.Единственото условие е да могат да ни дадат фактура,за да ни върнат парички от социалните.Убедена съм ,че има и други...не е възможно само един санаторуим по цялото черноморие.Нямам никакви претенций за град или село или подобни неща...Само да е на моренцето.Че толкова отдавна не съм ходила...,че чак го сънувам.Надявам се да ми помогнете.Ако знаете и телефони ще е супер.Поздрави!
п.п.Сиси, Дени е станал страшен симпатяга!

# 230
  • Мнения: 1 101
Марги, благодаря!

Ти сигурно си преровила нета за информация, но все пак се разрових и аз.

http://www.mh.government.bg/sanatoriums/sanatoriums_index.php
http://www.med.primasoft.bg/medical_services/hospitals/balsan_1.html
http://www.zdravenportal.com/index.php?m=ex&tit=sanatorium
За условията най-добре се обади на телефоните и питай.

# 231
Здравейте и от мен! До сега не намирах време да пиша, а само четях. Нека да споделя и моето мнение по въпросите засегнати от вас. Първо иска да ви кажа, че цялата ми бременност проследи д-р Кръстев и съм изключително доволна. Родих чрез секцио - планирано (по мед.показания) - много  съм доволна от всички грижи, които получих. Така, че мога да ви го препоръчам .
А що се отнася до педиатър - когато ми се наложи водя сина ми при д-р Бисер Тодоров и също съм много доволна. Наистина обяснява и е сладкодумен, но смятам, и че си разбира от работата- поне при нас винаги ни е помагал. А 20 лв. за прегледа са неизбежни, но винаги ги давам с удоволствие, защото ни обръща достатъчно внимание и ангажимента му към детето е докато се оправи.

# 232
Бих искала да споделя  една историйка. Някой от вас „сърбал ли е попарата „  на д-р Станева – лекар в неонатологията. Ето я и нашата история: синът ми се роди по-малък – изписаха го 2.5кг. и за нещастие точно тя ни се падна при изписването. След 10 дни ни повика на контролен преглед – тогава изказа опасения, че главата му е по-голяма от нормалното и , че трябва да му се направи специално изследване – „трансфонтанелна ехография” – да  взема направление от л.л, на което личната л.ми отговори, че такова направление дават само лекарите специалисти. И така си прехвърляха топката докато не се обадих в здравната каса да разбера истината – оказа се, че д-р Станева ме  заблуждава. И когато й го казах ,тя ми отговори, че си е изчерпала лимита и може да направи изследването само ,ако си платя. Е, направи го тя изследването – набързо и така между другото спомена, че виждала 2 кисти на мозъка, но да не се притеснявам – щели с времето да изчезнат.На въпроса ми от какво могат да са се получили ми отговори – хипоксия – моля ви се при планирано секцио, или от токсоплазмоза – имала ли съм контакт с котки.?!Просто не е очаквала въпроси и затова не знаеше какво да ми отговори. И така, обезумяла от притеснение, отидох до л.л.а тя само се засмя и ми каза да потърся и друго мнение като ми препоръча д-р Б.Тодоров. наистина апаратурата му е много добра – и ултразвука и доплера. След обстоен преглед той ни увери, че синът ми е едно напълно здраво бебе, даже ни даде запис на изследването, ако искаме да се консултираме и на друго място. Оказа се , както разбрах по-късно като поразпитах, че това било обичайна практика за Станева – да си измисля болести на бебетата , за да ходят при нея на прегледи. Смятам, че това е чудовищно, възмутително, грехота! Мъжът ми беше бесен и как ли не й се заканва, но аз не му позволих да направи нищо – бях доволна , че детето ми е здраво. Радвам се , че чрез този форум мога да споделя нашия опит и евентуално да предпазя майки и бебета от алчните и безскупулни ръце на тази „докторка”!

# 233
  • Мнения: 1 101
това било обичайна практика за Станева – да си измисля болести на бебетата , за да ходят при нея на прегледи.
Абсолютно същото знам и аз за нея. Още преди да родя, всички които бяха родили вече ме предупреждаваха за нея. И Дени се роди малък, изписаха ни 2,500. И при него се опита да измисли несъществуващи проблеми...Много майки е ошашкала тази жена. И то точно в първите дни и моменти на майката с новороденото. Ужасно жестоко е! Слушала съм какви ли не истории...

# 234
  • Враца
  • Мнения: 871
Аз съм писала и в стари теми.При нас ситуацията беше следната.При абсолютна нормална бременност за тази възраст -35г проследена от д-р Кръстев преносих 14 дни.Бях в родилното всички тези дни без почти никакво внимание.Докато на  на 15 се сетиха за мен и констатираха,че плацентата се е разпаднала няма вода..няма тонове и т.н.Дори и тогава ми не ми направиха секцио.роди се с асфикция,пневмония левостранна хемипареза и мозъчен кръвоизлив.Слава богу остана жив тогава,беше на ръба.6 часа не извикаха Станева,защото не знаеха дали ще остане.Но моят Криси е силно момче, и идва Станева и ме направи ....аз съм виновна за трудното раждане.мен изписаха ,а детето държаха 10 дни след мен.Но аз не пожелах да изляза без него и останах в родилното докато не го изпишат.На никой не пожелавам да го преживее.Сега расте здраво момченце.Но остана с глухота и др. болести....Та попарата на Станева така съм я сърбала...Чудех се има ли чувства тая жена...

# 235
  • Мнения: 582
Ле, ле, момичета, след прочетеното незнам дали ще мога да спя тази нощ  Cry Такива ужасяващи истории сте разказали  Shocked
Благодаря на Господ, че когато Ивана се роди си бяхме в София и всичко мина добре, че ако бяхме тук, не ми се мисли какво можеше да ни се случи  #Cussing out Как може да има такива доктори ?! А срещу тази Станева не могат ли да се вземат някакви мерки и да я махнат. Как може в най-хуманната професия да има толкова бездушни хора и всичко това да е безнаказано  #2gunfire

Аз днес записах малката при Якимова. Наложи се да чакам доста време в коридор пълен с болни деца само, за да оставя документите. Бях бясна. Такъв ужасен вирус върлува  Twisted Evil Та първото ми впечатление сами се досещате какво ми е  Whistling А и забелязах, че изобщо не си спазват часовете .... А, бе, да не му се налага на човек да ходи  Tired

Хайде, лека нощ  Hug

# 236
  • Мнения: 369
Здравейте момичета  :hug
[/quote]
Ще ти бъда много благодарна ако провериш при твоята позната за уролога.
Калинка  , проверих мила при жената но се оказа че не е било уролог  Shocked Просто завела детето при д-р Цветков , той назначил изледвания за които и ти пишеш че сте правили , изолирали бактерия и тя веднага се повлиала от съответния назначен антибиотик Thinking Съжалявам че не можах да ти помогна с някой конкретен отговор. Междодругото те ходиха на София и тя предложи да провери в Пирогов -- там има цяло отделение . Ако  е нещо по сериозно и не се повлиава от лекарствата тук обърни се и към други мнения . Надявам се вече дечко да се е оправил и да не се налага .

Slyn4o не искам да те обезсърчавам и да налагам мойто мнение , но при Якимова винаги е така  Close , защото тя ждава на 2-3 пациенти един час  #Cussing out . А и е взела прекалено много деца , защото имали изгода . Аз отдавна съм се отказала от нейните услуги поради тази причина а и немога да разчитам някак си на нея .  newsm78Имам чуството че за най малкото нещо изписва антибиотик , поне при нас май така се оказа . Откакто я сменихме  Василенка пак е боледувала но повечето пъти някак си се разминавахме с антибиотиците .  Иначе е много любезна и мила жена ......... и затова ми е неудобно да я сменя с друг личен лекар и както писах по нагоре намерих решение . При нея ходиме само за консултации и си взимам или първия възможен час или последния , като се разболеем Д-р Гешева е 24ч в денонощието на разположение . Викали сме я в 3ч през ноща  жената взела такси и след 5-6 минути беше у нас .
Това е за сега от мен  Peace

Много поздрави на всички   bouquet

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 16:01 от Скорпионка

# 237
  • Мнения: 3 042
Здравейте, момичета!

Как сте?

Мойте бандити и двамата са болни. Мими направи бронхит и пие АБ. Злати за сега само с вирусчето се размина. Имаше 2 дни Т , но от вчера вече няма и само леко е пригракнал.

Slyn4o , както вече ти е казала и Скорпионка, Якимова е доста натоварена и за това записва по няколко деца с един и същ час. И аз много се дразня, когато трябва да чакам след определеният ми час, но понякога няма как. Cry

Искам да питам мамите, които са давали скоро дечица на ясла/градина иска ли се да е направето Манту!!?? /Някога на Мими и искаха за яслата, но сега не знам как е/.
Мисля като попремине грипа да пращам Златото на ясла. Grinning

Чао за сега! Поздрави на всички!  bouquet

# 238
  • Мнения: 369
Хриси мила бързо оздравяване на дечковците  Hug .Василенка за сега одържа фронта с целия този грипозен град пу пу пу  Praynig Praynig Praynig Praynig . Надявам се да ни размине  Praynig
За манту Василена също няма и от градината нищо не са ми споменавали за него .Аз съшо не попитах защото тогава незнаех за него  Embarassed newsm78, но те като не се обадиха и аз неповдигах повече въпроса . Съжалявам не ти помогнах особено , но все пак на мен не са искали  Confused А за какво е нужно това манту и какво представляява , нещо като ваксина ли е ?

# 239
  • Мнения: 3 042
А за какво е нужно това манту и какво представляява , нещо като ваксина ли е ?

Гале мантуто е проба свързана с БЦЖ ваксината /която се бие при раждането и от, която остава белег на рамото/.  Прави се подкожно на вътрешната страна на ръката, малко под сгъвката. Ако резултата е отрицателен /май под 3мм/ се бие отново БЦЖ.
Според имунизационният календар се прави на 8м /мисля беше/ ако липсва белег и на 7г задължително.
На времето когато Мими я записвах на ясла от там ми бяха дали списък с необходимите изследвания и едно от тях беше проба манту. Тогава и правихме за пръв път и после като стана на 7г. И двата пъти си беше положително, а белег няма/.
Сега още не съм ходила в яслата да записвам Злати /защото мисля чак след 15.02 да го давам/ и да ми кажат какво трябва, но реших да питам първо тук. От лелките в кухнята разбрах, че има свободни места и няма проблем да го вземат, когато реша.

Общи условия

Активация на акаунт