Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)-9

  • 55 416
  • 767
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 177
Ами дали е ок да се третира бебешка кожа и тези съставки не са противопоказани за малко дете.
Ще се консултирам и с друг дерматолог, другата седмица, но реших да попитам тук за мнения.

# 751
  • Мнения: 23 162
Съставът ми изглежда ок, все пак и лекар Ви го е предписал.Няма да го ползвате и прекалено дълго предполагам.

# 752
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Здравейте, дерматолог изписа на дъщеря ми на 1г и 4м серума на биодерма pigmentbio. Заради повиши се пигментни петна след лазерна процедура за премахване на родилно петно.
Каза, че съдържал само вит Ц и бил ок, но сега като чета един дълъг списък от съставки се разколебавам. Имате ли наблюдения към продукта?
Биодерма е една от марките с най-чист състав. На мен почти нищо не ми понася, но с техните нямам никакви проблеми. За сравнение - нито един бебешки лосион за тяло не ми понася, изприщвам се цялата, включително от продукти, подходящи за атопична кожа.

Момичета, имам един въпрос - някоя успяла ли е да изчисти напълно хормонални петна след като е преустановила приема на хормон? Втори месец почивам, видимо са МНОГО по-бледи, но са си там. И ще трябва да си започна пак хапчетата, няма как да не ги взимам...

# 753
  • Мнения: X
Здравейте, дерматолог изписа на дъщеря ми на 1г и 4м серума на биодерма pigmentbio. Заради повиши се пигментни петна след лазерна процедура за премахване на родилно петно.
Каза, че съдържал само вит Ц и бил ок, но сега като чета един дълъг списък от съставки се разколебавам. Имате ли наблюдения към продукта?
Биодерма е една от марките с най-чист състав. На мен почти нищо не ми понася, но с техните нямам никакви проблеми. За сравнение - нито един бебешки лосион за тяло не ми понася, изприщвам се цялата, включително от продукти, подходящи за атопична кожа.

Момичета, имам един въпрос - някоя успяла ли е да изчисти напълно хормонални петна след като е преустановила приема на хормон? Втори месец почивам, видимо са МНОГО по-бледи, но са си там. И ще трябва да си започна пак хапчетата, няма как да не ги взимам...

За прием на какъв хормон става въпрос ? Аз приемам противозачатъчни , което четох , че е предпоставка за поява на пигментация , но не съм си спирала приема им. Според мен е до организъм. Аз си направих лазерно премахване на петната , но щом са бледи може да пробвате само със серума на юсерин за премахване на пигментация и да избледнеят , защото аз си продължавам и след лазера мазане с него сутрин и вечер на проблемните зони и съм много доволна .

# 754
  • 1444
  • Мнения: 1 069
bekig44,  за серума с двойно действие ли става дума https://www.eucerin.bg/products/anti-pigment/dual-serum ?
Четох добри отзиви за него и доста му се чудя, искам да го пробвам преди лазер, който смятам да правя януари и февруари.

# 755
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
bekig44, контрацептив, да. Аз ги пия от много години, петната започнаха преди десетина години и се влошават. Сега избледняват без никаква специална грижа, даже зимния ми крем е без фактор. Юсерин не ми понасят...

# 756
  • Мнения: X
bekig44,  за серума с двойно действие ли става дума https://www.eucerin.bg/products/anti-pigment/dual-serum ?
Четох добри отзиви за него и доста му се чудя, искам да го пробвам преди лазер, който смятам да правя януари и февруари.

Да за същия серум. След лазера ми го изписа дерматоложката първоначално каза само вечер.
Сега като приключих с лазера каза , че може да се мажа до 4 пъти на ден с него.
Аз съм много доволна от него , но без лазера не знам дали щеше да има ефект.
Но в комбинация с лазера доста подпомогна нещата .

# 757
  • Мнения: 8 773
Дерматолог ме насочи за Ndyag лазер…
Има ли наистина ефект от него?

Тя каза, че може временно Да се скрият, но не е изключено отново да се появят.
При мен са около носа.

# 758
  • Мнения: X
Дерматолог ме насочи за Ndyag лазер…
Има ли наистина ефект от него?

Тя каза, че може временно Да се скрият, но не е изключено отново да се появят.
При мен са около носа.

Аз си правих Pico Sure лазер и имам ефект 95 % се премахна всичко .
В момента изчаквам да мине повече време от 2рата процедура на челото ,
да ви пусна снимки да видите вече финалния резултат след лазера .

Прочетох за този лазер , към който ви насочват  че са необходими минимум 5-6 процедури в интервал 10-20 дни всяка. Това ми се струва много и като обработка на кожата и като пари / зависи колко струва една процедура /
Лазерът който правих аз се прави максимум 3 процедури през месец.
 Аз си направих 2 процедури х300лв и изчистих всичко за 600лв ,
като си добавя и козметиката която е за домашна грижа отива към 800лв .

# 759
  • Мнения: 4 309
Момичета пак съм аз , вчера ходих за втора процедура с лазера над горната устна ...

Ставаш ли за показване след лазера? Т.е да си ходиш на работа?
Аз миналата година ходих и чистих едно петно. Беше ми от пъпка и с годините нарастваше, а лятото потъмняваше. Та като отидох при дерматоложката тя ми каза, че не ми е само то проблемът. Така де, тогава само него правих.
Говохиме за другите (при мен са основно по скулите, но тази година се сляха някак и станаха като по-големи), лекарката ми обясни ,че лазерът изгаря кожата и след това има ранички и период на възстановяване "не си за показване" -така ми каза.
При теб изглежда много добре. Имала ли си период на такова лющене и ранички?

Слънцезащита ползвам силна вече над 15 години, като последните 3-4 съм с Avene Sunsimed.  Тази година реших да взема и други-Photoderm control (доста неприятен, бели ми се на люспи по лицето), както и Photoderm max. И имам чувството, че сгреших.
Почиствам с биовода от бял бор. Освен, че мирише на боя, някакъв ефект не виждам.

Последна редакция: чт, 17 ное 2022, 23:40 от *vera

# 760
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Вера, ако работата ти е явяване на конкурси за красота - не, не можеш след лазер. Всяка друга дейност е ок (стига да не работиш в запрашено помещение, може да ги възпалиш). От естетична гледна точка са толкова приятни тези ранички, колкото и петната преди това. Те падат за 2-3 дни и не са точно "ранички" а се усешат като коричка, много фина. Аз като ходих, ми казаха, че няма проблем да се прокриват с фдт.

# 761
  • Мнения: X
Момичета пак съм аз , вчера ходих за втора процедура с лазера над горната устна ...

Ставаш ли за показване след лазера? Т.е да си ходиш на работа?
Аз миналата година ходих и чистих едно петно. Беше ми от пъпка и с годините нарастваше, а лятото потъмняваше. Та като отидох при дерматоложката тя ми каза, че не ми е само то проблемът. Така де, тогава само него правих.
Говохиме за другите (при мен са основно по скулите, но тази година се сляха някак и станаха като по-големи), лекарката ми обясни ,че лазерът изгаря кожата и след това има ранички и период на възстановяване "не си за показване" -така ми каза.
При теб изглежда много добре. Имала ли си период на такова лющене и ранички?

Слънцезащита ползвам силна вече над 15 години, като последните 3-4 съм с Avene Sunsimed.  Тази година реших да взема и други-Photoderm control (доста неприятен, бели ми се на люспи по лицето), както и Photoderm max. И имам чувството, че сгреших.
Почиствам с биовода от бял бор. Освен, че мирише на боя, някакъв ефект не виждам.


Изобщо нищо ми нямаше след лазера ще прикача снимка веднага след процедурата и на челото и на устната. Единствено леко зачервяване за около час и то дори докторката каза , че това си е до човек и може и изобщо да няма зачервявания.  И аз даже от работа излязох за час да отида на лазера и после си се върнах пак на работа. Нито съм имала лющения , нито рани , нито корички, по абсолютно нищо не може да се разбере, че съм правила някаква процедура на кожата . Точно това е специфичното при този лазер , който си правих аз , че той не разранява кожата , а разбива самия пигмент на много малки частици и така подпомага организма сам да го изхвърли в последствие . Най добре е да прочетете различните лазери как работят , защото при всеки е различно. Затова и по нагоре коментирах на някой му бяха предложили даден вид лазер , но аз поразрових в нета информация и не ми хареса изобщо каквото пишеше .






Малко инфо от сайта на клиниката за лазера :

Защо да избера PICOSURE?

Той използва фотоакустично действие, като по този начин се фокусира единствено върху участъка кожа, който се третира, независимо от големината му. За разлика от лазерите, които използват фототермално действие (или наносекундните лазери), които премахват нежеланите образувания с топлина, те могат да увредят кожата и да засегнат и други участъци от нея. Фототермалните лазери имат дълъг период на възстановяване и изискват повече процедури във времето, за разлика от революционния PicoSure.

Цялостното лечение с PicoSure е напълно достъпно за всеки. Вярно е, че отделните процедури с пикосекундния лазер са по-скъпи от тези с традиционните наносекундни лазери, но броят на процедурите е доста по-малък и разреден във времето.

Премахва пигментации и несъвършенства
Лазерът PicoSure се използва и за третиране на белези от акне, слънчеви петна, лунички, бръчки, петна, мелазма, стрии. Тъй като работи на принципа на фотомеханично действие, той се фокусира върху третирания участък, независимо дали е голям или малък. Не засяга кожата встрани от него и няма опасност от изгаряния и странични ефекти. Възстановяването е бързо, така че може веднага да се върнете към ежедневните си ангажименти.

Последна редакция: пт, 18 ное 2022, 12:01 от Анонимен

# 762
  • Мнения: 4 309
Ето, има значение явно видът на лазера. Аз явно съм правила с наносекунден лазер.

"Принципите за отстраняване на хиперпигментите с Q-switched  наподобява  отстраняването на татуировките, тъй като хиперпигментацията на кожата е един вид естествен биотатуаж. Меланинът ефективно поглъща лазерните импулси с дължина на вълната 532 nm. Но понякога за разрушаването му се използва и инфрачервеното излъчване с дължина на вълната 1064 nm.

Какво се случва по време на процедурата по избелване на петна по лицето?
По време на процедурата цветът на пигментацията се засилва и в зоната на лазерното въздействие се забелязва лек оток, понякога и кръвонасядания. В продължение на около седмица пигментацията постепенно изсветлява. По време на процедурата не се налага обезболяване."

Моето петно като го махаха си ми стана рана, покри се с коричка, после се люпи , после пак коричка и така има няма две седмици. После отдолу излиза съвсем нова розова кожа, която си е нежна и розова като след всяка рана, но пак си личи спрямо другото.
И, ако става въпрос за едно място и петно - ок, но както съм нашарена бузи, чело и това са само тези, които аз си виждам не мога да се престраша да си го причиня отново.

Ще разуча в моя град къде се правят такива процедури с този вид Pico Sure
Bioderma имат пропуски според моята дерматоложка и дали заради мърчандайзинг или друго настояваше да ползвам Аvene. Жалко, защото точно Biodrma най-много ми допадат като консистенция. Флуидът им е лек и покривен и не ми лъщи. Ноо.. тази година както казах отново се доверих и мазах и с това и пораженията ми не са малки.
Буквално във всяка чанта имам по една туба и мажа, дори и 17 часа да е .. но не само се увеличиха и окрупниха петната, ами и потъмняха. Сега с разните му мазила поизбледняха малко, но няма да се махнат.

# 763
  • Мнения: X
Ето, има значение явно видът на лазера. Аз явно съм правила с наносекунден лазер.

"Принципите за отстраняване на хиперпигментите с Q-switched  наподобява  отстраняването на татуировките, тъй като хиперпигментацията на кожата е един вид естествен биотатуаж. Меланинът ефективно поглъща лазерните импулси с дължина на вълната 532 nm. Но понякога за разрушаването му се използва и инфрачервеното излъчване с дължина на вълната 1064 nm.

Какво се случва по време на процедурата по избелване на петна по лицето?
По време на процедурата цветът на пигментацията се засилва и в зоната на лазерното въздействие се забелязва лек оток, понякога и кръвонасядания. В продължение на около седмица пигментацията постепенно изсветлява. По време на процедурата не се налага обезболяване."

Моето петно като го махаха си ми стана рана, покри се с коричка, после се люпи , после пак коричка и така има няма две седмици. После отдолу излиза съвсем нова розова кожа, която си е нежна и розова като след всяка рана, но пак си личи спрямо другото.
И, ако става въпрос за едно място и петно - ок, но както съм нашарена бузи, чело и това са само тези, които аз си виждам не мога да се престраша да си го причиня отново.

Ще разуча в моя град къде се правят такива процедури с този вид Pico Sure
Bioderma имат пропуски според моята дерматоложка и дали заради мърчандайзинг или друго настояваше да ползвам Аvene. Жалко, защото точно Biodrma най-много ми допадат като консистенция. Флуидът им е лек и покривен и не ми лъщи. Ноо.. тази година както казах отново се доверих и мазах и с това и пораженията ми не са малки.
Буквално във всяка чанта имам по една туба и мажа, дори и 17 часа да е .. но не само се увеличиха и окрупниха петната, ами и потъмняха. Сега с разните му мазила поизбледняха малко, но няма да се махнат.


Вера , аз също първоначално ползвах на биодерма за пигментацията крема с 50 фактор , но ми стоеше ужасно и все едно бях с кир на лицето . Постоянно се лющеше колкото и да сложех. После дерматоложката ми изписа на Авен Б протект и от него съм много доволна . Отделно си ползвам и на Юсерин серума за пигментация с двойно действие . Относно бузите аз също имам и по носа дори  и се разбрахме с докторката да направим и там един път лазер да се поизчистят малко , защото аз си имам лунички по принцип и не искам напълно да ги премахна .

# 764
  • Мнения: 36 054
Моля някой да пусне нова тема.

Общи условия

Активация на акаунт