Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 3

  • 53 255
  • 779
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 826
Ооо 😃
Не, това не е изследване за хепатит. Просто са писали по редовете и колонките относно резултата от микробиологията. Старите лаборанти обикновено имат една бланка за всичко и просто я ползват като лист хартия.

# 301
  • Мнения: 1 140
Ооо 😃
Не, това не е изследване за хепатит. Просто са писали по редовете и колонките относно резултата от микробиологията. Старите лаборанти обикновено имат една бланка за всичко и просто я ползват като лист хартия.
Благодаря, че направо ми настръхна косата.

# 302
  • Мнения: 456
Здравейте! На баща ми му откриха рак на простатата, моля по описаните данни да ми обясните колко е сериозно, защото вече ще се побъркам. PSA -15, диагноза pT1bpN1. Моля за коментар.

# 303
  • Мнения: 16
Здравейте! Изследванията са на мъж на 64 години, след прекаран Ковид и останали неразположения. Всичко наред ли е при тези изследвания? Благодаря предварително!

# 304
  • Мнения: 2 470
Здравейте! Изследванията са на мъж на 64 години, след прекаран Ковид и останали неразположения. Всичко наред ли е при тези изследвания? Благодаря предварително!

Висок му е холестерола. Всичко друго е в норма.

# 305
  • Мнения: 16
Здравейте! Изследванията са на мъж на 64 години, след прекаран Ковид и останали неразположения. Всичко наред ли е при тези изследвания? Благодаря предварително!

Висок му е холестерола. Всичко друго е в норма.

Благодаря за отговора!

# 306
  • Мнения: 18 542
Скрит текст:
Здравейте! Изследванията са на мъж на 64 години, след прекаран Ковид и останали неразположения. Всичко наред ли е при тези изследвания? Благодаря предварително!
Висок му е холестерола. Всичко друго е в норма.

Благодаря за отговора!
[/quote]
Аз бих казала че HDL e нисък, а триглицеридите високи което всъщност може да е проблем, не уж високия холестерол.
Ако резултатите са в комбинация с излишни кг. и/или затлъстяване в коремната област, проблемът показващ тези иследвания не е в Ковид или евентуални последствия от него, а метаболитни нарушения без пряка връзка с вируса. Няма да е лошо да се направи консултация с еднокринолог.

# 307
  • Мнения: 16
Скрит текст:
Здравейте! Изследванията са на мъж на 64 години, след прекаран Ковид и останали неразположения. Всичко наред ли е при тези изследвания? Благодаря предварително!
Висок му е холестерола. Всичко друго е в норма.

Благодаря за отговора!
Аз бих казала че HDL e нисък, а триглицеридите високи което всъщност може да е проблем, не уж високия холестерол.
Ако резултатите са в комбинация с излишни кг. и/или затлъстяване в коремната област, проблемът показващ тези иследвания не е в Ковид или евентуални последствия от него, а метаболитни нарушения без пряка връзка с вируса. Няма да е лошо да се направи консултация с еднокринолог.
[/quote]
Благодаря Ви за отговора! Човека няма излишни килограми, даже е доста слаб и последните две седмици има значително понижаване на килограмите. Има високо кръвно и пие хапчета за това,въпреки тях по време на вируса и вече месец след него продължаваше да вдига кръвно. Личния лекар назначи тези изследвания, също е и с язва(ако има някаква връзка)

# 308
  • Мнения: X

Здравейте, това ми го даде очния лекар, след преглед. В понеделник пак съм на преглед, за да ми даде вече рецепта за очила. Но до тогава, ако има някой запознат да ми каже поне горе-долу какво означава, ще съм много благодарна. ☺️

# 309
  • Мнения: 107


Здравейте, от известно време имам следните оплаквания. Получавам сърцебиене, което е съпроводено с треперене и слабост в ръцете. Пристъпи на оригване, които са съпроводени с дискомфорт в сърцето, няма болка или пробождания, много е странно. Пристъпите продължават различно време, не се влиаят от хранене, случвало се е да се събудя и така. Случвало ми се е да вдигна кръвно 130/90.,принципно ми е 100/70.Посетих ендокринолог, който ми направи различни изследвания и всичко е в норма. Посетих и кардиолог, според който сърцето ми не получава достатъчно кислород и от там му се затруднява работата. Изписа ми Бипрол, магнезий и витамин К + D. Самото сърцебие отшумя, но въпросното сърцебиене и дискомфорт в сърцето се появяват всеки ден... Бихте ли ми дали мнение къде да търся проблема. Резултатите, които имам от изследванията са: Запазена ЛК геометрия. Нормални параметри за систолна и диастолна функция. Запазена сегм. кинетика. Интактен кл. апарат. ЛК- 46.9/28.7 FS- 35%/n EF- 68% /Simpson/

nСептум- 10.2/12.2/\n3СЛК- 10.2/12.1 Обективно състояние: SR F 107 Тонове запазени, без шум RR 120/80 Екг- SR FR 107 ляв. поз. тип AQRS ST бавна асцедентна депр. и снижени Т вълни във вс. отвеждания.

# 310
  • Мнения: 2 280
Здравейте, може ли мнение и за моите резултати? В момента карам някаква инфекция, наподобяваща Ковид, но не е доказан с тест. Много ме притесняват ниските нива на левкоцитите и еритроцитите.



3 дни преди тези изследвания имам още едни с обикновена ПКК, но резултатите бяха същите.

# 311
# 312
  • София
  • Мнения: 10 326

Здравейте, моля за коментар. Изследванията са на 14 годишно момиче, рутинни, искат ги за тренировки. Притеснява ме урината - наличие на кръв и хематокрита, граничен. Да поясня, уж цикълът ѝ бе свършил, но според мен е възможно замърсяване на пробата. Днес взе проба първа сутрешна, средна струя. Вчера имаше зацапване, а в събота по-обилно кръвотечение. Не съобразих за цикъла, но и то нямаме избор, искат ги спешно. За хематокрита...прекарала е ковид, с еднодневна хрема, преди три месеца. Друго не се сещам свързано. Спортува активно.

# 313
  • Мнения: 44
Добър ден вчера си правих кръвни изследвания профилактични. Излязоха ми няколко завишения но най ме притесни желязото. Свързах се със личната ми лекарка и тя ми каза че щом ПКК и ДКК са във норма няма защо да се притеснявам и най вероятно е временно покачена. Ако може някой да даде мнение. https://img321.com/view/image/73656682-7083-4c81-bbc6-22f1156af8b9

# 314
  • Мнения: 1 893
Здравейте! Може ли помощ при разчитането на Фемофлор от Геника?  Лекувала съм се преди месец при установени гонорея и микоплазма хоминис при приятеля ми, макар че антибиотика ми беше предназначен повече за микоплазмата.... А ми излиза отицателен тук. От няколко дни също си имам бяло течение.


Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 17:23 от elleonore1

Общи условия

Активация на акаунт