Преглед при гинеколог по време на цикъл

  • 7 274
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Момичета, налага ми се да посетя гинеколог по време на цикъл. Доколкото знам това не е проблем, но нямам представа как протича прегледа в този случай. Какъв дамски продукт е препоръчително да ползвам? Напоследък използвам менструална чашка, но може би е по-удачно да съм с превръзка преди прегледа? Ако съм с чашка/тампон така или иначе ще трябва да ги сменя непосредствено преди влизане в кабинета, но от друга страна с превръзка ми се струва малко нехигиенично. Моля ви за съвет! Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 274
Бях на преглед заради кръвоизлив. С превръзка, естествено. Гледаха ме с вагинален видеозон. Гинекологичен преглед на стол нямаше нужда. Според мен превръзка.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 151
Няма проблем да се направи такъв преглед. Прави се с вагинален трансдюсер. Трябва да си с превръзка. При събличане зад паравана винаги има лигнин, с който да се почистиш. Носи си и мокри кърпички ако кървиш силно. Нищо не ти пречи да си с тампон и да го махнеш непосредствено преди прегледа, а после да сложиш нов. Важно е по време на самия преглед да си с превръзка или с лигнин, за да не правиш сложни гимнастики пред лекаря.

# 3
  • Мнения: 111
Благодаря ви, момичета! Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 38 498
А може и да те прегледа само с коремен ехограф. Кажи на доктора като влезеш, той/тя ще реши как да те прегледа.

# 5
  • Мнения: 611
здравейте,аз ходих на фоликулометрии и винаги първият ден беше като съм в цикъл с вагинален ехограф.аз бих ти препоръчала тампон,който да махнеш докато се събличаш,за да си възможно най-малко оцапана.не че на лекаря ще му прави впечатление,но на теб ще ти е по-комфортно според мен.успех!

# 6
  • Мнения: 133
Аз ходя с тампон. Гинеколжката сама си го маха. Никакъв проблем, само я предупреждавам преди да седна. Нося си резервен за след прегледа. Аз не бих махнала тампона преди да вляза. Може би докато се събличаш също е вариант - в случай, че събличането е в същото помещение, има кошче и знаеш, че прегледът започва веднага. Рискът от инциденти ми се струва голям ако седиш без тампон за неопределено време. Чашка не препоръчвам. 

# 7
  • Мнения: 306
А как се случва придвижването от зад паравана до леглото? Аз имам час за понеделник, а днес ме изненада МЦ. За жалост ще съм трети ден или точно в най-обилния период. Доста ми е притеснено как ще се случат нещата. Не ми е позната обстановката, нито доктора, пълен ужас.

# 8
  • София
  • Мнения: 13 151
Зад паравана обикновено има лигнин. Ако няма, помоли да ти дадат да се забършеш и да си сложиш при силно течение и с него ще се придвижиш до стола. Акушерките съдействат винаги в тази ситуация.

# 9
  • Мнения: 5 274
Или оставаш с превръзката и пред стола при лягането я махаш, зависи на какъв стол си.

Общи условия

Активация на акаунт