Есенно слънце вънка грее, ДЕКЕМВРИйче сладко с глас се смее! 😄🧡🍁

  • 12 466
  • 302
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: X
И ние не сме слагали ваксината за морбили. Но трябва. С това гърне нищо не става. От лятото му го показах, той се върти на него и пада. Дадох почивка, после пак почнах да го слагам, пишкаше само, но това точно 2 пъти и после не искаше да сяда. Отново спрях да го слагам и купихме едно като столче. И с него не се получава, той изобщо не седи мирен. Не знам какво ще правя. Много е луд, като на пружина е. Дори когато яде се върти като пумпал и се бие в облегалката на столчето, чак главата му отскача, добре че е с мека тапицерия. Няма желание да пипне храната и да слага в устата, да започне да се храни сам. Даже бие лъжицата и храна хвърчи навсякъде. Е.. Оплаках ви се малко, но просто сили нямам. Мисля от септември да го записвам на ясла и дано се очовечи малко..

# 226
  • Мнения: 270
Здравейте мами и пораснали дечица,
Надявам се, че всички сте добре Simple Smile
Вики проходи отдавна и вече е доста по-станилна, още е много далеч от гърнето въпреки, че се опитвам да я приуча, но временно отлагаме процеса...нямам нерви. Казват, че когато детето може само да качва и слиза по стълби значи е готово за гърне.
С храната е добре. От една седмица я записах на кухня Вълшебник и горе долу всичко си хапва.
Навън е фурия, милва децата, ходи след кучетата, всички чужди играчки обожава  и номера с неискането в количката навръщане към къщи е редовен...
С играчки почти не играе, рови из шкафовете и обикаля из стаите.
Не говори особено много смислени думи, освен мама, тата, бата, не, да, айде, баубау и не спира да бръщолеви на неин си език.
Доста е своенравна, за разлика от първото ми дете... не отстъпва ако не стане на нейната, почва рев, тропане и накрая тръшкане.
Със спането горе долу е добре, през деня спи по 1-2 часа от около 11.30-12 часа, през нощта ляга към 8-9 и спи до 8, но все още се буди по различно време след 5 часа за мляко. Вечер почти не пие вече АМ.

Мами, споделете ако сте доволни от столче за кола и каква лятна количка мислите да купувате?

# 227
  • Мнения: 489
Здравей, Ирмир. Аз си взех миналата година Бебекомфорт-доволна съм. Много зависи от бюджете който си определила и дали искаш пълно легнало положение.
Никола още не ходи, за сметка на това ака само на гърне и си хапва всичко с удоволствие.
Зъбите ни мъчат ужасно, доста често е неспокоен през нощта.
Пожелавам на всички приятно слънчеви разходки!

# 228
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз наскоро купувах лятна количка и мисля да я извадя другия месец. На Чиполино взех, модел Орео. Имаше по едно време намаление в Комсед 30% и от около 190 я взех на 125лв.
Приоритетите ми бяха за нея да е лека, да има сенник и да има легнало положение.

Много зависи наистина от бюджета, който имаш. Разбира се, че колички от 500-700лв ще са по-хубави (в повечето случаи), но, честно казано, такива пари не ми се даваха, при условие, че не се знае колко ще я ползваме.

Иначе моето човече ходи от 1 месец и вече, искам не искам сме по площадките. С храната е добре. Даже е доста лаком. Само да види някой, че яде, отива и като гаврош почва да проси.
И той не казва много смислени думи. Казва "айде, не, ма-ма и ам-ам (тези двете са почти едно и също), бау-бау"

# 229
  • Мнения: 4 660
Моето всеки ден се учи на нови думи. Сигурно повечето няма да повярват казва неща като, паднах, заболя, мое е, дай ми, наядох се, птичка, зайче и няколко други за които не се сещам.
Командори играчките сядай, лягай, казва им имената Мини, Мики, Айши.
Удивлява не само мен, но и останалите.
Единствено я стимулирам като и задавам въпроси като. Това винаги е работело и при голямата.
-Падна ли? Заболя ли? Наяде ли се?
А тя след това отговаря.
Или като види нещо показва го и аз повтарям няколко пъти птичка, птичка и на третия път тя го произнася.
Това дребното много бързо се учи.Попива всичко като гъба.
 Верно езикът почва да се усвоява в корема на мама, но сякаш каката проговори около 18 м. Виждала съм говорещи деца на 1 г 3 м явно тя ще е от рано проговарящите.

Последна редакция: пн, 08 фев 2021, 13:06 от kikair

# 230
  • Мнения: 2 688
Kikair, браво на детето!
Валето казва : да, не, мама, ам-ам, няма, тати, баба, дяду (да, с у), дзак, па-па, беее (за овца), мяу.
Аз няма да купувам лятна количка. Има кола да се деижи с крачета, колело без педали и кола като каляска - тя се бута от родителя.

# 231
  • Мнения: 4 660
Sladkishi тя основните работи които си изброила също ги казва, но със всеки изминал ден си обогатява речника.
Мама ,тати,кака, дядо ,баба, леля,
да, не, казва и името на кака си във съкратен вариант .
Много обича и да разлиства книжки, както и да и четем. Което е доста рядко, по принцип не обичам да чета на глас.
Много ни липсват разходките, опитвам се да излизаме когато е времето е хубаво.
Имам две летни колички + триколка и кола за бутане, но за сега и харесва да върви на улицата. Като се постопли ще увеличим ходенето пеша. Hug

# 232
  • Мнения: 286
Ирмир, Дари също не иска изобщо да седи в количката, иска само да ходи. И моите родители и свекърва ми, купиха още миналото лято лятна количка, но съм сигурна, че с нея ще е същото. За това вчера купихме триколка. Има регулираща се облегалка и голям сенник и общо взето върши работата на лятна количка, но мисля, че ще и е по - интересно в нея. След като порасне може да се трансформира в детско колело. Сгъва се и е доста лека и компактна. Ще дам отзиви скоро. Столчето за кола също го сменихме още към 6 месеца, защото това от количката не ми харесваше много. Нашето е  на Cangaroo и има опция за по - легнала позиция, но не напълно. Доволна съм от него. Също така има isofix и се закрепя и маха много лесно и бързо към колата. Регулира се облегалката за глава и се върти на 360 градуса. Води се от новородено до 12г.

# 233
  • Мнения: 6 814
И ние сме със столче за кола Cangaroo survivor -isofix 9-36кг
Доволна съм стабилно е с тази система, тя седи и играе с една игра тип пиано от Джъмбо даже е заспивала там 😄

# 234
  • Мнения: 4 660
Честит 14 февруари кой както го празнува. Heart
Вчера бебето имаше температура сутринта беше добре. Дадох лекарство вземах я на спалнята, не ми дава сърце да стои на креватчето ако е болно. Когато е до мен поне усещам ако вдигне повече температура. Какво беше незнам. Зъби има 8 други не се виждат. 🤷‍♀️
Вие как сте?

# 235
  • Мнения: X
Kikair, преди няколко дни и нашия мъник вдигна до 38 градуса един следобяд. Нямаше му нищо, легна да спи следобед и като стана беше топъл. Все пак реших да му дам малко Нурофен и повече не е вдигнал. Зъби има 4 отгоре и 2 отдолу. Сигурно са тръгнали да растат още отдолу. Не знам дали е свързано с ваксината за морбили. Поставена му беше 10дни преди това. Понеже се води жива ваксина и казват че е възможно да има някакви реакции на по-късен етап. Та така. Иначе сме добре 😁

# 236
  • Мнения: 936
Здравейте сладурки!
Ние и трите сме болни, с ангина сме.Кашлят, но нямат температура вече.Аз съм по-зле от тях, едва издържам по цял ден с тях.
От вчера не искат и да ядат, нито храна, нито мляко.. много се притеснявам.Имат доста зъби, даже чакаме кучешки сега.Плачат само като изляза от стаята...пълна лудница.
Не сме слагали още тази ваксина, като се сетя ми настръхва косата.
Кикаир, Slunceto дано се оправят бързо бебчетата, че ние страдаме много като ги гледаме така, а те не могат да кажат и какво им е.Прегръдки

# 237
  • Мнения: X
Ох, и мен ме беше страх с тази ваксина за морбили. Абе като цяло хич не ги обичам. В ръчичката му я сложиха.. Даже сега не слагаха лепенка Куул пач и ми казаха да не слагам. Не е имало проблем, не се е зачервявало, даже почти не си личеше къд ще е боцкано. Но от какво беше тази температура не знам. Ако сме го простудили щеше да я има и на другия ден. Както и да е, важното е че я няма.
Сладурчета, оправяйте се бързо!

# 238
  • Мнения: 40
Здравейте Simple Smile вече дечицата са по-големи и искам да ви попитам как се чувствате в майчинство.. имате ли хобита примерно Simple Smile

# 239
  • Мнения: 4 660
Аз съм вкъщи от 2017 август месец. Както повечето знаят имам породени момиченца. Зодия телец и съм домошарка обожавам да стоя вкъщи да готвя чистя и гледам сериали.
Денят минава горе долу еднакво .
Някои майки сигурно вече са почнали или ще почват работа. Аз не бързам ще изчакам да свърши майчинството.

Общи условия

Активация на акаунт