Есенно слънце вънка грее, ДЕКЕМВРИйче сладко с глас се смее! 😄🧡🍁

  • 12 492
  • 302
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 697
Здравейте, ние сме добре. 😊
Джули, честити зъбки!
Моят Дени го виждам да проходи след годинката. За момента се придвижва с лазене, изправя се, държи се на мебелите вкъщи, но крачки не прави. Аз не бързам, де. За сега съм спокойна уж и приемам всичко за нормално.😁 Казва само “кака” и “коко”. А, и “ам ам” 🍲😁

# 46
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Джули, честито зъбче. Ние си стоим с два от юли, когато пробиха.
Човечето вече започна да се изправя. И аз го виждам да проходи след годинката, освен ако не ме изненада.
И аз мисля, че няма да пролази.

Тия дни времето никак не е ок. Така свикнах на топло време и ежедневни разходки, та не знам цяла зима как ще е полижението.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Ники се изправя, пуска едната ръчичка, но лазенето все още е по корем. Не знам дали въобще ще го подобри.. Гледам да не го мисля, че се вкарвам във филми. Напоследък е доста труден с нощния сън...

# 48
  • Мнения: 290
Катето лази и се изправя от 7 месечна. Придвижва се по мебелите. Още обаче не се отпуска и като се пусне пада по дупе. Често стъпва и на пръсти. Явно ще си полази повече преди да проходи.

# 49
  • Мнения: 2 170
Здравейте❤

Ние сме добре също...е, доколкото е възможно. Ани се придвижва по мебелите, седи съвсем стабилно, но много я е страх да се пусне. Ходи самичка, но задължително трябва да се държи за нещо, дори и само един пръст да е. Зъби никнат, лиги се точааат😊

Каката се разболя, доста неприятно, но се подготвям, че това е просто началото. Отделно от всичко малко ме подготвиха от градината, че трябвало да си намираме варианти да си я гледаме, защото щели скоро да ни затворят...малко да ви кажа се отчаях. Не искам да ни затварят, а не искам и да ни изнудват едва ли не. Иначе се грижат добре за децата.

Момичета, аз имам друг въпрос...Как обличате децата сега? Нещо се ошашках съвсем, времето е много лъжливо...един ден жега, друг ден студ. Аз засега се придържам към блузка, панталонче, чорапки и яке според времето навън, но се чудя не е ли време вече да слагам потниче или боди. Мъжът ми само мрънка, че съм ги навличаша и искам да си сверя часовника...

Мони, отбих я, да...още към 7-ми месец. При мен стана сравнително лесно, защото още от малка е на кърма, но я хранех и от гърда, и от шише. Постепенно започнах да увеличавам храненията с шише (цедях се), докато не ги заместя напълно. После просто на такъв принцип започнах да замествам и храненията с Аптамил. Имах малко замразена кърма и ѝ давах от нея, докато не свърши. Кърмата ми си спря сама постепенно.

# 50
  • Мнения: 367
Здравейте и Иван вече е добре. Миналата седмица беше болен с висока температура и след това обрив като от претопляне 2 дни. Розеола е вируса. След 3-4дена мина, но беше много гадно. Почти не ядеше, не играеше искаше само да го гушкам и да спи с мен. Попринцип се кърмим само сутрин, през нощта по-често заради зъбите и понякога след обед, но тогава беше повечето на кърма и АМ. Та все си мислех, че тая кърма не му стига и не може да го насища, но явно не е така. Обличам го с боди потник, тънка блузка и ако е по-ветровито и студеничко като днес с якенце или ако е по топло с горнище и грейка.
Алекс защо да ви затварят градината заради короната ли? Не съм чула до сега из градините да се говори за затваряне, било то и частни.

# 51
  • Мнения: 4 660
Тази седмица постоянно повтаря дядо и баба е разбира се бабите много се радват. Беше хремава и сега текне някой друг сопол. Не давам нищо вече зъби не се виждат май е есенна хрема.
Вчера се рових из кашоните за есенно зимни дрехи. От каките много дрешки има. Избрах кое ще носи ,а останалото пращам на едно по малко от нея бебе бебе. От много дрехи файда няма. Всеки ден пера и бързо съхнат върху радиаторите. До миналата година бяхме с камина, но от тази вече с парно. Доста топло става и е с боди с дълъг ръкав отдолу боди потник тънки чорапи и някакъв анцунг или клинче. През нощта спи с пижами, не съм фен на ромпърите. А и някъде четох че преди да проходи трябва освен да е босо през деня така и през нощта. През деня няма как да е босо та през нощта е така.
Каката е на ясла ние вкъщи времето е не става за разходки. Отивам до кухнята, но сама оставям я на бабата.
Наскоро я занесохме на детски рожден ден много се радва хапна от питката кюфтенцата. Вече дъвче доста добре и даваме и ако има нещо подходящо за нея. Та общо взето е това от нас.

# 52
  • Мнения: 2 170
Viji, не са ми го казали директно, но деликатно ме подпитаха има ли кой да я гледа, че нали сме знаели сега, като се увеличат случаите как щели да затворят училища и детски градини. Това им била информацията....дрън-дрън. Аз го възприех като намек, че трябва да си намираме алтернативи.

# 53
  • Мнения: 482
здравейте момичета, браво на бърборковците Simple Smile момиченцата май прохождали по-бързо (а и в другите неща водят), та ми се струва, че Анна на Алексчето май ще е първото проходило дете.

Алекс, много неприятно, дано да не ги затворят. струва мисе, че детските градини ще ги държат до последно (за да може хората да си работят спокойно;)

За обличането - в къщи е по боди с къс ръкав, понякога с дълго панталонче и чорапки. На вън - същото в топло време, а сега при 18 градуса навън беше с боди потник, тънка блузка, панталонче, чорапки и есенно яке (не много дебело).

Фам, ние излизахме и в студеното с раничката и под моето яке. Не виждам как ще мине ден без да сме поне за малко навън, той не издържа затворен.

Viji, радвам сме че се е излекувал, много гадно звучи тази розеола. Кикаир, парното си е друга работа, стопля навсякъде!

# 54
  • Мнения: 936
Привет момичета!
Ние с Дари и Буби сме добре ,вече са по 7,600и 7,200 кг.Дари вече казва тати, баба,бебе,деде-мама от днес най-накрая.Обикаля леглото, леко се и пуска и пада по дупе, на пода прави крачки, но ще видим кога ще проходи .Тя е като пружина, не се спира нито за миг, хич не иска да спи, доста е изтощително бих казала.
Бориса е по-спокойна,казва айде,да и не.Тя също е много активна, ще разглоби бънджито от друскане😁.Не пълзи и не ходи още
Аз тази седмица стягам рождения ден, ще поканим най-близките, някъде около 20 човека.Поръчала съм украса с Мини Маус, остава тортата само.
От сутринта до 21 часа съм мама, след 21ч съм студентка-пиша теми пушек се вдига, но така е като много неща искам на един път.
Вкъщи седим с боди с дълъг или къс ръкав, клинче и боси, лекаря каза че е добре да са боси.
Най-накрая минаха и сополите, официално имаме по 4 зъбчета.Сега чакаме следващия тур.

Спокойна нощ от нас♥️💚♥️

# 55
  • Мнения: 4 660
И аз вече съм избрала тема за рождения ден Little star както и торта.
Украса ще купя от Джъмбо мисля че точно преди Коледа ще намеря подходяща. Има две три рокли подходящи и боди с клинче My first birthday. Ще сме в ресторант около 40 човека с децата.

# 56
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз още не мисля за РД. Той се пада и през седмицата, та ще видим как ще го организирам.
Но даже и да има гости, определено ще е около 10 човека.

Ако беше лятото, имах прекрасна идея, но уви. Така се падна 😁

Днес поръчах от частна кухня меню за утре. Да видим дали ще го одобри.

Черпя ви виртуално, тъй като днес имам РД. Още една година натрупах.
Пожелавам си само здраве за мен и близките ми.

# 57
  • Мнения: 936
Фам Честит🎂 рожден 🍰ден 🎁
Да сте живи и здрави,ти и твоето семейство.
Много щастливи мигове и сбъднати мечти!🥂

# 58
  • Гърция
  • Мнения: 201
Здравейте и от нас😊
fam Честит Рожден Ден да си жива и здрава!🥰
Мариа-Стелла ,малко преди да направи 10 м започна да лази...върви държейки се по мебелите.сядането и вече е по внимателно(прикляква)😄
Много искам да я кърмя до1,5/ 2 годишна възраст.Имзм чувството че ще продължи по дълго.,..вечер се буди постоянно.
Избиха и онзи ден 3 зъба на веднъж,същата вечер ...внезапно един рев 1 час не можех да я успокоя.Дадох и Панадол и за пръв път спа толкова спокойно само 3 пъти се  сабуди . От както се родила се буди по 1000 пъти и търси да цока.Предлагам и вода,биберон,но не неиска...рев,мрънкане.Много съм изтощена с това нощно кърмене🤯

До преди една седмица ходихме на море почти всеки ден,но вече спряхме с баните.Иначе е топло все още при  нас 27 градуса.

Рождения ден мисля да поканим 3,4 деца в къщи.
Днес говорим с една позната която има 2 деца и стана въпрос за бананите.Аз и казвам че давам всеки ден банан,а тя каза че не е хубаво всеки ден понеже съдържат прекалено много калий🤔

Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 09:14 от qankasiderova

# 59
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Благодаря ви за пожеланията

Янка, много хубаво, че е толкова топло при вас още. Аз обичам по-високи температури. Зимата не я харесвам.
Ти беше в Гърция, нали? Явно си някъде по на юг.

За бананите и аз знам, че имат доста калий и трябва да се внимава с тях. Аз лично избягвам да давам и защото запичат

Общи условия

Активация на акаунт