Есенно слънце вънка грее, ДЕКЕМВРИйче сладко с глас се смее! 😄🧡🍁

  • 12 500
  • 302
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 170
Появявам се и аз в новата темичка😊

Беърче, много е хубава. Благодаря💗

Слънце, стискам палци всичко да се развие по-възможно най-добрият начин и за теб, и за бебчето.

Ние откакто се върнахме е някакъв хаос. Записах Вики на ясла. Тя се адаптира мноого трудно, в сравнение с преди. Не ги разбира напълно какво ѝ говорят, но надявам се, че скоро ще свикне.

Взех им малко есенни дрешки и обувки от bapa, hm, next и childsplay. Ще купувам още, но искам да видя какво точно им трябва.

Аз тръгнах на работа и съвсем се обърка всичко. С ММ се редуваме кой да работи от вкъщи. В повечето дни сме по половин ден вкъщи всеки, а Ани е с детегледачка в това време, за да може да се занимава, а ние да работим пълноценно.

В неделя ако е хубаво времето, ще ги водим на Черни връх.

За имунитет нищо не давам, така реших последно. Ще разчитам на разнообразното хранене, късмет и това другите родители да са отговорни и да не си пускат децата болни.

# 31
  • Мнения: 5 330
Слънце, надявам се скоро да преминат неразположенията ти и да си спокойна до края на бременността Hug
Добавки не давам аз. Излизаме постоянно, независимо вали ли, студено ли е, мрачно ли е. Само при гъста мъгла и гръмотевици не излизаме. Не е навлечена, даже понякога е по - разсъблечена и от мен за ужас на бабите пред блока Joy надявам се, че съм я калила.
Има 6 зъба и май са тръгнали последните 2 резци. Лигите са като водопад.

# 32
  • Мнения: 4 660
Слънце може би този път е момиче щом се чувстваш толкова зле. Не знам коя седмица си ,но ще чакаме с нетърпение да споделиш пола на бебето.

Относно даването на добавки моята педиатърка е против както и аз.
Имунната система трябва сама да тренира разболяват се оздравяват и така. И колко ще боледува много зависи от детето. Каката се скъса да боледува до годинката, бебето да чукна на дърво и да хване нещо го изкарва леко.

# 33
  • Мнения: 882
Хоп и аз в новата тема . Беарче страхотна е . Алекс нали сте в България 🤔 как успя да я запишеш на ясла ? 
Ние правихме кръщене на Марти като беше на 6месеца . Мина много хубаво и времето ни беше топличко.  Сега ще се готвя за рождения ден

# 34
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Бързо оздравяване на болните бебчета.
Слънце, и на теб бързо да преминат тези неразположения.
Аз давах само Омнибиотик Панда. ЛЛ настояваше до годинката, но около 6-ия месец го спрях. Не виждам смисъл от всякакви добавки, имуностимулатори и пр.

Аз засега не мисля за РД. Твърде ми е далече. Иска ми се нещо по-семпло в тесен кръг.

# 35
  • Мнения: 482
Мерси Фам Simple Smile Ние сме вече всички здрави в къщи. Бебчо най-леко го изкара, като при него леко се сля с хрема от ново никнещо зъбче.

Не съм давала имуностимуланти, само два пъти сироп за кашлицата, но той е на АМ, а те са обогатени на всякакви минерали и витамини. Така че, дефакто се стимулира изкуствено, като няма кърма Sad както и от манджите, които му готвя и плодове, зеленчуци, млечни. Поне апетит има напоследък и хапва добре.

Аз също държа беб леко облечен, още ходи бос. Но вчера му купих зимно яке и съм вече по-спокойна за зимата, защото тук магазините са малко, не смея да поръчвам онлайн, понеже искам да пипна материята, да ми хареса. А съответно размерите свършват бързо. Харесах една грейка и вече нямаше като за него. Вече се запасявам и с размер 12-18.

И за мен РД е още далече, най-вероятно в тесен кръг у дома, стига да сме здрави. Ще си украся, ще си приготвя домашни вкусотии предварително и така.

# 36
  • Мнения: X
Kikair, в 11 седмица съм и скоро ми предстои биохимичен скрининг. Предния път тогава ми казаха и пола. Ще видим, каквото се падне, дано е живо и здраво.
Ми на нас защо ни изписаха коластра като не се дават добавки до 1г..И течен витамин С.. Нищо, важното е че мина този ужас с хремата.
Купували ли сте бебешки дрешки от Кауфланд?

# 37
  • Мнения: 290
Kikair, в 11 седмица съм и скоро ми предстои биохимичен скрининг. Предния път тогава ми казаха и пола. Ще видим, каквото се падне, дано е живо и здраво.
Ми на нас защо ни изписаха коластра като не се дават добавки до 1г..И течен витамин С.. Нищо, важното е че мина този ужас с хремата.
Купували ли сте бебешки дрешки от Кауфланд?
Слънце, лека бременност ти пожелавам. Дано вече няма премеждия и всичко да е наред. Аз купувам дрешки от Кауфланд. Много съм доволна от тях. Леко са уголемени обаче, поне бодитата, които съм взимала.

# 38
  • Мнения: 801
И от кауфланд съм взимала и от лидл, като от кауфланд съм по-доволна, на Лидл бързо се замашиха. И на двата магазина са уголемени дрехите.

# 39
  • Мнения: 2 170
Мони, на частна ясла я записах. Не съм се и опитвала да се класирам за държавна, а и не смятам за редно това, предвид че се върнахме съвсем скоро. Имах късмет да хвана група със свободни места и да говорят уж на английски поне половината време. Казаха, обаче, че за начало няма да бъде точно така, тъй като децата повечето не разбират. Говорих с директорката, обясних каква е ситуацията и така в общи линии я записах. Яслата не дава точка за държавна после. Ще си продължим в частни детски заведения, не възнамерявам да се възползвам от държавните.

За по-евтини дрешки и аз ще следя. Макар и да са супер малко деца в групите, пак ми я връщат меко казано мръсничка. Надявам се това е временно, докато ги научат да се хранят сами....въпреки че после ще почнат други неща...диви игри. Като цяло искам да взема дрехи, за които няма да ми е жал да ги хвърля.

# 40
  • Мнения: 367
Отдавна не сме се включвали тук, но следя от време на време. Като цяло Иван е спокоен, тук таме явно някой друг зъб го мъчи и не спи много спокойно през нощта. За РД ще си бъдем в нас семейно, а кръщене мислим заедни с кака му лятото.

# 41
  • Мнения: 882
Мони, на частна ясла я записах. Не съм се и опитвала да се класирам за държавна, а и не смятам за редно това, предвид че се върнахме съвсем скоро. Имах късмет да хвана група със свободни места и да говорят уж на английски поне половината време. Казаха, обаче, че за начало няма да бъде точно така, тъй като децата повечето не разбират. Говорих с директорката, обясних каква е ситуацията и така в общи линии я записах. Яслата не дава точка за държавна после. Ще си продължим в частни детски заведения, не възнамерявам да се възползвам от държавните.

За по-евтини дрешки и аз ще следя. Макар и да са супер малко деца в групите, пак ми я връщат меко казано мръсничка. Надявам се това е временно, докато ги научат да се хранят сами....въпреки че после ще почнат други неща...диви игри. Като цяло искам да взема дрехи, за които няма да ми е жал да ги хвърля.
Коя е тази ясла? Само на английски ли им говорят и учат 🤔 и щях да те питам с кърменето какво стана ? Отби ли я и ако да как , че ние с това цокане  сме като скачени съдове  .
Слънце стискам палци всичко да е наред 😊

# 42
  • Мнения: 230
Хоп и аз да се включа. Беърче страхотна тема Hug благодаря
Максим е все същото диваче, но вече по-опитомено ; ) . Не е спокоен, но не плаче вече много. Е, сега се заредиха безсънни нощи заради регресията в съня и зъбите, но чакам да отминат. Бърбори още от отварянето на очите, пълзи с бясна скорост навсякъде и вече се изправя по мебелите.
Слънце, дано мине бързо това неразположение и пълноценно да се насладиш на твоето малко чудо.
Алекс, добре дошла в България! Бързо сте успели да адаптирате някак нещата.
И аз си мисля за рожден ден вече. Май ще е на детски кът. Със сигурност ще са много хората, че вчера се замислих само като поканим приятелчетата му с майките (и бащите ако искат) и някой и друг приятел, родители и ей ги 20 човека. Ужас... Хич не си падам по организация на тържества, но ще се опитам да се насладя на процеса. Не сме правили нито 40 дни, нито месечинки

# 43
  • Мнения: 499
Привет Simple Smile

Слънце, успех на скрининга и бързо да минават неразположенията Simple Smile аз често купувам дрехи от Кауфланд,като качество ми допадат май повече от тези на Лидл. Лидлските доста се разтягат сякаш. Но за вкъщи има добри попадения.

За рожден ден още не мисля усилено,но или ще е семейно или някъде на заведение с най-близките, според обстоятелствата..

# 44
  • Мнения: 482
Ехо, има ли някой Relaxed Честито на младежите и девойките, преминали в 10-тката Wink Ние след 3 дни ще сме там.

Минавам да се похваля, че имаме 3 зъба вече, оле! малкият ходи все по-стабилно с наша помощ. Вече е стабилен и подпирайки се на нещо. Мисля, че официално няма да пропълзи напред преди да проходи, т.е. ще пропуснем този етап. Бърбори все повече, изрича разни думички на измислен негов език.

Как сте вие? Има ли някой проходил, или още е рано?

Общи условия

Активация на акаунт