Есенно слънце вънка грее, ДЕКЕМВРИйче сладко с глас се смее! 😄🧡🍁

  • 12 637
  • 302
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 940
Леле момичета какви пораснали момичета и момчета имаме в групата ♥️🥰♥️Браво на всички мъници
Сладкиши, честити ви проходили крачета
Дари става,стой и прави крачки,но не се отпуска още.Преди седмица тежеше 7600кг.Мирна една секунда не стои ,без ръце съм вече.
Бориса от днес прави някакви опити да лази и се застоява права, но понеже трудно отваря ръката,не може да се хване някъде и да се държи 😞.На консултацията беше 7200кг.Няма мира и тя.
Ние май сме най-мънички😁От днес с нови сополи заради долни резци.
Аз давам банан по 2 в седмицата,но пък ходенето по голяма нужда при нас е по 2,3 пъти на ден.
Мами давате ли на бебчетата твърда храна за вечеря,ако да каква?има те ли изцяло заместено хранене?спят ли вашите бебчета,ние сме зле със спането,за целия ден спят 1 път по час час и малко, направо е ужас😁🤐

Последна редакция: пт, 16 окт 2020, 02:15 от sladurche today

# 76
  • Мнения: 286
Ехаа, Марти, много сте напреднали със зъбчетата.
Сладурче, Дари има 3 напълно заместени хранения и то от около 2 - 3 месеца. Първо заместих обяда, след това следобедното и накрая закуската. Сега има останали 2 хранения с мляко. Скоро смятам да заместя и вечерята, но не съм обмисляла с какво. Чета,че най - често супа се дава тогава.
За спането преди беше като твоите госпожици. Но вече успяхме да изградим режим и спи два пъти по 1 час и 30 мин., някой път докарва до 2ч, но е рядко. А ти опитваш ли да ги приспиш още веднъж? Малко си е час за целият ден и то вече си изразходват доста енергия и би трябвало да се изморяват повече.

# 77
  • Мнения: X
Ние лесно заместихме вечерята към 19.30-20.00ч. Яде супа със 2 сухара и то с голям апетит. Към 21.30 е къпането и му даваме и мляко преди сън. Даже така си заспива като го пие. После за закуска пак мляко, зависи кога се събуди. Ако е рано към 6, 7 или 8 после му даваме и попара в 10.30. Според нашата педиатърка първото и последното хранене е хубаво да си е мляко. За сега така ги наредихме нещата.
Вие давате ли чай от лайка на вашите бебоци? Понеже му тръгнаха зъбки и си мисля че би било добре ако му давам да пие. Но какъв да е - на пакетче или насипен и как да го дозирам, сигурно повече вода.

# 78
  • Мнения: 4 660
Няма много апетит тия дни мисля че скоро ще има трето зъбче. Постоянно търси нещо да си чеше венеца, понякога ме хапе сигурно я сърби.
Мляко пие само преди сън, а след млякото и доста вода. Вече сама си държи шишето понякога си играе с него ,като видя че не пие го взимам.

# 79
  • Мнения: 290
Катето е 8.200кг и 72см. Даже има напредък този месец с качването на грамчета (+700). Доста активна е и палава. Не се спира. Лази от доста време вече. Изправя се също от отдавна, но още не е стабилна и като се пусне пада. За сметка на това се завира къде ли не. 😁 Влечат я музикалните играчки и постоянно търси да 'свири'. 😁 На мен ми се надува главата по цял ден, ама какво да се прави.

# 80
  • Мнения: 482
Вие давате ли чай от лайка на вашите бебоци? Понеже му тръгнаха зъбки и си мисля че би било добре ако му давам да пие. Но какъв да е - на пакетче или насипен и как да го дозирам, сигурно повече вода.

Слънце, чай не съм давала, но бих избрала да е натурален насипен, а не от пакетче. Бих го направила малко по-разреден от предписаното на опаковката, примерно чаена лъжичка на 200 мл.

# 81
  • Мнения: 270
Здравейте мами и пораснали дечица 😀,
Беърче, мерси, че продължаваш да поддържаш темичката 😘
Честито на проходилите бебета и на тези с появили се зъбчета! Вики е неуморна пъргавелка, но все още не стои права без опора и нямаме нито един зъб още, явно прилича на мен...За сметка на това устста ѝ не спира, мама, тата, бати, баба, бебе и айде - нон стоп и през нощта ги нарежда 😂
С храненето всичко е наред, мляко сутрин и вечер, закуска, обед и следобедна закуска. Скоро мисля да махам млякото и да хапва някаква вечеря.
Наближава рождения ѝ ден, партито ще е домашно и без гости на деня, а в събота у баба ѝ с братовчедите. Кръщене пролетта или лятото.
Иначе всеки ден сме на разходка, но в последно време не иска да стои в количката и реве.
Нощното спане също е в регресия, буди се, реве, играе си и направо съм парцал, дано отммне този период. През деня вече спи еднократно от 11:00 до към 13:00 и заспова към 19:00.
Сладурче, спорна подготовка на празника 😊

Лека вечер 😘

# 82
  • Мнения: 4 660
За първи път чувам лайка при никнещи зъби 🤨
До сега не съм давала чай и не мисля да давам.

# 83
  • Мнения: 482
За първи път чувам лайка при никнещи зъби 🤨
До сега не съм давала чай и не мисля да давам.

препоръчва се, даже повечето дражета и гелчета са на тази основа.

# 84
  • Мнения: 270
Освен лайката да е като антисептик за възпалените венци, иначе не виждам смисъл от нея... а относно концентрацията ѝ нямам представа колко тр да е за бебе ....

# 85
  • Мнения: 4 660
По рязредена за бебе давала съм на голямата много болна беше ,но не пиеше.
И за двете от шишето тече само вода и мляко, всичко друго не се приема.

# 86
  • Мнения: X
Да, казаха ми че действа противовъзпалително. Но колко ще даде ефект не знам. Ще пробвам. Когато беше хремав му давах чай от липа и го пиеше, даже повече от водата 😊

# 87
  • Мнения: 842
Здравейте и от мен.
Мойто момче също върви високо като майка си и баща си. 82см е и 9,500. Заместила съм закуска,обяд,СЗ и ако има време давам и вечеря. С 4 хранения общо е от няколко месеца, та сега вечерята трудно я вкарвам,защото обикновено не се връзват часовете и стават много на гъсто яденетата и не става.
Ирмир вечерята не замества млякото, млякото е преди сън попринцип.
Моето дете яде направо закуска в 10,няма ранно мляко. Пие мляко само вечер преди сън.
Зъби има 8, вече къртици ще чакаме, да видим кога ще излезнат.
През деня обикновенно спи общо 2ч-2,5ч. Естествено има и "лоши" дни, когато докарва само около час и половина сън.
И той се изправя и върви по мебелите, но до прохождане смятам, че има време още. Simple Smile
Рожден ден мислим да празнуваме, но не  правя големи планове, защото всичко зависи от епидемиологичната обстановка най-вече. Живи и здрави да сме ,другото лесна работа. Simple Smile

# 88
  • Мнения: 270
Еделвайсче, ако има вечеря след СЗ ще съвпадне с времето за заспиване и млякото ще е излишно, защото ще е сита...Те и сами си подреждат менюто с времето въпреки нашите желания 😉

Днес пак стоя в количката 5 минути и започна да плаче и да се опъва пффф и иска да я нося, май е в сатурнова дупка 🥳

# 89
  • Мнения: 697
Ох, Еделвайсче, мн голям смях ударих на това: “вече къртици ще чакаме, да видим кога ще излезнат”.😁 Ясно е, че са кътници де, но аутокоретка е страшен!😅😅😅

Дени има заместена вечеря. Давам му каквото вечеряме и ние, а ако не става за него- някаква супа от готово пюре.
За рождения ден- ще сме си вкъщи 4-мата, ще си украсим, ще има торта, балони. Просто роднините ще ги събирам 10 дни по-късно за рождения ден на кака му и ми е непосилно в рамките на 2 седмици да ги събирам 2 пъти. А и за тях ще е неудобно. Такъв е плана засега де. 😊

Общи условия

Активация на акаунт