Може ли да има любов без физическо привличане

  • 5 032
  • 90
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 861
Здравейте,
не съм сигурна дали темата е за този подфорум, но ще се радвам всеки, който желае да сподели мнение и опит.
Случвало ли ви се е да бъдете привлечени от някого и да не спирате да мислите и говорите за него само заради качествата, които притежава, но да не усещате никакво физическо привличане?
Според вас, това любов ли е или клони повече към приятелство?

# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е любов в смисъла на романтична любов. В романтичната любов има физическо привличане. Това, за което говориш е възхищение, каквото се изпитва към приятел, колега, личност, която дори може да не познаваш лично. Възхищавам се на качествата на доста хора, искам да мога някои неща да ги правя както тях, но не искам да са ми любовници.

# 2
  • Мнения: 5 200
Не мисля, че е възможно. Първо самата дума "привличане" според мен предполага физически аспект. Иначе е възможно физическото привличане да не е водещо, но все пак си го има.

# 3
  • Мнения: 18 295
Абе аз не мисля, че може да има любов без физическо привличане, обаче за да се види дали има, ако човекът ти е толкова приятен, може би трябва една... проба. Как ще е в леглото имам предвид. Може да те изненада. Другото са само предположения.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 413
В смисъл някой мъж да ми харесва без да ми харесва? Е как да стане?
Може и да се правя, че само си общуваме интелектуално, но иначе все ще ми мине мисълта как ли ще е без дрехи. Или на него.

# 5
  • Мнения: 19 821
Платонична любов. Ако те устройва.

# 6
  • Мнения: 4 577
Случвало ми се е с човек, към когото не съм изпитвала първоначално физическо привличане, с развиващо се и задълбочаващо се приятелство, повече търсени интензивни контакти, споделяне, на по-късен етап да изпитам и силно физическо привличане.

# 7
  • Мнения: 18 295
Платонична любов. Ако те устройва.
Т. е. приятелство. Stuck Out Tongue Winking Eye Него няма да го устройва, него.

# 8
  • Мнения: 19 821
Не можеш да си представиш колко често мъжете ги устройва и общуване без секс, Лори. Но, да, това определено не е любов.
За приятелство между мъж и жена винаги съм с особено мнение. Го казва жената, която има основно мъже приятели.

# 9
  • Мнения: 18 295
Бази, имат вероятно надежди...
Или са само приятели и ги интересува друга/ други.

# 10
  • Мнения: 19 821
Това ясно.
Имам предвид друго. Няма как разговорите да минат на ниво жена-жена. И да коментираш супер съкровени изживявания или всичко, касаещо теб с мъж. Поне аз не мога. Някои неща са си само женски. Simple Smile

# 11
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 587
Някои хора имат "способността" да си "създават" в главата представи за "перфектния/перфектната", което си е принципно гадже тип "Франкенщайн".
И докато едни търсят цялостно доближаване до този Франкенщайн (доколкото е възможно), други се задоволяват с парчета от Франкенщайна на определени етапи от живота си, а трети дори тия парчета ги реализират на практика с няколко човека едновременно.
Надявам се да не е второто или третото в случая...

# 12
  • Мнения: 5 200
Случвало ми се е с човек, към когото не съм изпитвала първоначално физическо привличане, с развиващо се и задълбочаващо се приятелство, повече търсени интензивни контакти, споделяне, на по-късен етап да изпитам и силно физическо привличане.

Нещо подобно изживявам и аз напоследък.
Съгласна съм и с мнението на Rockstar .

# 13
  • Мнения: 19 821
Франкенщайн е доктора. Не чудовището.

# 14
  • Мнения: 5 200
Сетих се още нещо. Човек може да е на етап, когато все още не осъзнава напълно или не си признава, но това не означава, че привличането го няма.

Общи условия

Активация на акаунт