Може ли да има любов без физическо привличане

  • 5 054
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 911
Началната химия няма ли я, обикновено после нещата с клизма стават.

# 16
  • Мнения: 6 154
В описания случай си мисля, че няма начин да няма и физическо привличане, но вероятно е неосъзнато или замаскирано. Няма как да се прехласваш по някой от противоположния пол без да има нещо такова. Иначе ясно може ли да има любов без физическо привличане, въпроса е излишен.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 681
Не ми се е случвало. Не ме ли привлича мъжът физически, за нещо повече от приятелство и дума не може да става. При мен поне любовта минава през секса и съответно физическото привличане.

# 18
  • Мнения: 4 577
Началната химия няма ли я, обикновено после нещата с клизма стават.
Това означава ли, че всички непривлекателни физически хора са обречени да не бъдат обичани? Обикновено първоначалната химия не се случва с тези с наднормено тегло,  тежко акне, родилно петно на лицето, тънки устни и крив нос, както и хиляди други.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Неосъзнато може да е само при тийновете, които все още нямат осъзнаване на тези работи, нямат и опит. Веднъж човек придобие ли реален опит е дори много наясно кога как се чувства и какво иска.
Има един вариант, при който може и да няма физическо привличане, но да има любов, но то е по-скоро от типа преклонение, възхищение, отдаденост, нещо като последовател, почти като религиозните последователи.

# 20
  • Мнения: 19 911
Химията няма общо с красота по някакви шаблони. Случва се между всякакви хора.

# 21
  • Мнения: 4 577
Химията няма общо с красота по някакви шаблони. Случва се между всякакви хора.
Съгласна, но е възможно химията да
се разпали по-късно, на база на други качества и опознаване.

Последна редакция: нд, 26 дек 2021, 13:40 от TafTaf

# 22
  • Мнения: 5 242
В описания случай си мисля, че няма начин да няма и физическо привличане, но вероятно е неосъзнато или замаскирано. Няма как да се прехласваш по някой от противоположния пол без да има нещо такова.
Именно. Може по някаква причина да отричаш, да потискаш и т.н., но това не променя факта, че привличането го има.

По другия обсъждан въпрос, преди и аз не мислех, че е възможно да се влюбиш в човек, който първоначално не те е впечатлил с външност, но ми се случи.

# 23
  • София
  • Мнения: 38 530
Може, може. Начинът по който говори, чувство за хумор, други качества е възможно да те накарат да не мислиш за някои физически "недостатъци".

# 24
  • Мнения: 18 299
Е, хумор, хумор, ама като трябва да си легнат, да не стане трагикомично... Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 38 530
Е това не може да се види на пръв поглед.

# 26
  • Мнения: 5 242
Може, може. Начинът по който говори, чувство за хумор, други качества е възможно да те накарат да не мислиш за някои физически "недостатъци".
Така е. Въпросният мъж значително се различава от типа външност, който принципно ме привлича. Даже нямам ясен спомен за първото впечатление. Може би съм си помислила, че е симпатичен, но нищо повече. След това, при по-чести контакти, започнах да му обръщам по-голямо внимание и да забелязвам у него неща, които наистина ми харесват. Сега някой може да си каже, че тези неща само си ги въобразявзм, за да има за какво да се хвана, че проектирам върху него чувства поради липса или недостъпност на друг обект... Не.

# 27
  • Мнения: 8 889
Сигурно може, хора всякакви.
При мен е невъзможно, ако няма физическо привличане, а това го разбирам почти веднага. Другото е приятелство и толкова.

# 28
  • Мнения: 18 299
О, и аз съм като Бел. Имам нужда от време, за да "видя" някого. Това при положение, че сме се запознали не да кажем на уредена среща (та да се гледаме отначало харесваме ли се като мъж и жена), а в някакъв друг контекст. Това защото нямам навика да гледам на всеки срещнат мъж като на обект, дори когато съм сингъл, и да си "търся" мъж. Та преценка първоначално не се извършва (защото такава мисъл тоя става ли, не става ли за мен) изобщо не ме занимава)... после внезапно нещо може да ми прищрака и да си отворя очите и да "видя" някой като мъж. В хода на комуникацията. И не се знае след колко време може да стане това.
Абе заспала работа. Joy

Последна редакция: нд, 26 дек 2021, 11:41 от Lorelada

# 29
  • София
  • Мнения: 35 116
За мен едното без другото не е любов.
Възбуден интерес, който в зависимост от обстоятелствата може да прерасне в любов.

Общи условия

Активация на акаунт