Може ли да има любов без физическо привличане

  • 5 053
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • INFJ
  • Мнения: 9 367
На мен ми звучи сякаш и физическото привличане не е далеч.

# 46
  • Мнения: 2 155
На времето казваха - "Мъжете обичат с очите, жените с ушите". Но еманципацията е смляла явно това отдавна.
Теорията "Като я няма физиката - да тий ба химията" е за млади хора. Но я си представете, че като прескочите една определена възраст вече ги няма плочките, косата може да е отишла на кино, глътнатите кореми са набрали височина, сутиена е по-голям приятел, дупето се забелязва от доста по-голямо разстояние... а вие търсите сродната душа. И започва да ви е приятна компанията на някой. Не сте влюбени,  уж не сте влюбени, но се прибирате и вече нямате търпение кога ще го срещнете пак. Щрак - шибания въпрос - какво е това?

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
Представяме си го. Обичайно хората се настройват да избират партньор, който прилича на тях като параметри на тяло, хубост, ум и т.н. Затова като ги няма плочките при единия, обикновено ги няма и при другия. При двойките, които са дълго заедно, те все още се помнят повече с параметрите от младините си и са свикнали един с друг, промените са станали бавно.
Така или иначе със или без плочки, ако го няма физическото привличане, няма особено значение отсреща човекът дали е гений или много добър или всякакви други душевни неща.

# 48
  • Мнения: 18 299
Може би си права, Анди, но обикновено хората си надценяват параметрите на тялото, хубостта и ума, затова се получават и някои разминавания от сорта "Защо да не може 40-годишна жена с 30-годишен мъж, какъв е проблема?" Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 49
  • Мнения: 12 406
Да бъдеш влюбен без да изпитваш физическо привличане не мисля, че е възможно. Когато си влюбен, физическото, секса, целувките са естествен израз на любовта и имаш нужда от тях, за да ги излееш тия бълбукащи емоции.

Да срещнеш някого, който те е впечатлил първо с характера/интелекта си и впоследствие да започне физическото привличане е напълно възможно.
На мен ми се случи точно такова нещо, не беше нито любов, нито привличане от пръв поглед. Нормален симпатичен мъж, който обаче имаше впечатляващ интелект, забележително чувство за хумор и много общи с мен неща. Доста време бях убедена, че го харесвам само като човек, докато накрая и влюбването, и физическото привличане ми отнесоха главата. В случая съм съгласна с rf22, предполагам, че винаги го е имало, но не съм го осъзнавала в началото.

# 50
  • Мнения: 19 911
Всичко може, хубостта / ума е в очите на гледащия. Зависи кой как гледа и вижда, а не някакви външни критерии.

# 51
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Не мога да разбера точно въпроса. За да те впечатли някой като качества ,трябва първо общуване извън стандартно. Което , само по себе си показва някакъв интерес от една от двете страни. И вече става ясно, докъде ще стигнат нещата. Знам подобен случай. Еднократна среща по работа. Аз знам за мъжа,че не е бил впечатлен от външен вид или изобщо да е имал нещо наум или забелязал жената. Но тя започна да му пише по тел. Не помня вече какво , някакви романтични стихчета ли, абе нищо особено. Понеже бяхме заедно в работата и той споделяше и се чудеше. От всичко това, на него му стана любопитно и я покани на среща и тн . И стана голяма любов и се ожениха.Тя беше съвсем обикновена, а той човек с много контакти и възможности и естествено много жени всякакви можеше да има. Просто така се случи, само с писане в началото. Много странно беше за всички ,които познаваме мъжа.Това направо като съдба- пепеляшка с принца. Обаче без физическо  привличане не стават тия работи. Всеки може да излезе на среща и единия и другия преценяват и или има продължение или няма .Няма как да се влюбиш в някой само по качества, що народ има качества, ехе!! Ама не се впечатляваме от всеки., нали?

# 52
  • Мнения: 1 582
Бях чела някъде, че жените преценяват мъжа в първите 30 сек на запознанството си - дали става или не за продължител на рода.
Аз съм за теорията, че не сме чак толкова по-различни от приматите, останалото са социални норми и правила. Така че дали осъзнато или не, физиката си е важна.
Сега, за кои години, не се наемам да кажа. Още съм на 35, за по натам - не знам, може би Абуто е прав.

# 53
  • София
  • Мнения: 38 530
Едно пиленце ми каза, че и на 45 е същото. Първа среща - горе-долу хубав, обаче студен като лед. Няма химия. Няма нищо.

# 54
  • Мнения: 377
Може би си права, Анди, но обикновено хората си надценяват параметрите на тялото, хубостта и ума, затова се получават и някои разминавания от сорта "Защо да не може 40-годишна жена с 30-годишен мъж, какъв е проблема?" Stuck Out Tongue Closed Eyes

Всъщност комбинацията е много удачна, може би не точно за пламенна любов (а защо пък не), но като съчетание е чудесна

# 55
  • Мнения: 18 299
Кой каквото го влече... Simple Smile

# 56
  • Мнения: 8 889
Всичко може, хубостта / ума е в очите на гледащия. Зависи кой как гледа и вижда, а не някакви външни критерии.
.
Точно така, не знам защо всички се хванаха за плочките, че и с подигравателен тон.
Никога не съм се притеснявала, че ще ме помислят за повърхностна защото харесвам атлетични тела и никога не съм изпитвала физическо привличане към мъж с корем, наднормено тегло и т.н. След като мога да полагам грижи за собственото си тяло, очаквам същото от партньора. А мантрата, че след 20 години всички ще сме стари - това е ходът на живота, затова трябва да се наслаждаваме на някои неща сега, на други по-нататък.

# 57
  • София
  • Мнения: 38 530
В различни периоди от живота си съм си падала по различни физически характеристики, независимо от моята възраст и независимо от някаква обща естетика. Въпросът е, че мен са ме привличали физически.

# 58
  • Мнения: 4 955
Бях чела някъде, че жените преценяват мъжа в първите 30 сек на запознанството си - дали става или не за продължител на рода.
Аз съм за теорията, че не сме чак толкова по-различни от приматите, останалото са социални норми и правила. Така че дали осъзнато или не, физиката си е важна.
Сега, за кои години, не се наемам да кажа. Още съм на 35, за по натам - не знам, може би Абуто е прав.

Аз това съм го чувала само от мъже, когато са ме кандърдисвали!
Де да бяхме ясновидки:)
Общо взето откликваме според настроението си и понякога се случва някоя да каже "Голяма съм глупачка"Simple Smile

# 59
  • Мнения: 19 911
В различни периоди от живота си съм си падала по различни физически характеристики, независимо от моята възраст и независимо от някаква обща естетика. Въпросът е, че мен са ме привличали физически.
Точно така. Всичко е в собствените ни глави.

Общи условия

Активация на акаунт