Може ли да има любов без физическо привличане

  • 5 050
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 242
Като се замисля, в моя случай и други фактори са важни. Срещнах въпросния мъж в период, в който умишлено не допусках никого до себе си. Бях много наранена и бях решила да не допускам да се случи отново. С времето този мъж, без да всъщност да е полагал особени усилия, ме накара да поискам да му се доверя. Така че привличането може и да го е имало от самото начало, но аз не съм искала да го видя

# 31
  • София
  • Мнения: 38 530
А обратното може ли? 😜

# 32
  • Мнения: 2 575
Ако говорим за фрапантни и очевидни физ.недостатъци, и това те отблъсква, не. Ако от пръв поглед не те е привлякъл, с незабележителна външност, но опознавайки го, откриеш черти, които ти харесват - тогава може и да се появи нещо подобно на любов  Wink Но става бавно, в началото не си даваш сметка.
Ако пък и в интимен аспект те изненада много приятно, тогава си в кърпа вързана Smile
Но е по-добре да има физ.привличане. Защото с времето връзката може и да загрубее или да се заличат приятните гъдели. Тогава ще ти дотежи.

# 33
  • Мнения: 5 820
Ако го няма онова физическо привличане, онази химия, която ме тегли и не мога да устоя на един мъж, няма как да се създаде връзка. Няма как да прерасне в любов. Така е при мене.  Виждам го само като приятел.

    Редки са случаите, когато човек започва да гледа с други очи на някого, ако го няма това физическо привличане. При мене не се случвало подобно нещо. Няма ли я тази химия, още когато съм го срещнала за първи път, няма никакъв шанс да стигне до мене, колкото и усилия да полага. Възприемам го като приятел и до тук всичко приключва.

# 34
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 126
Според вас, това любов ли е или клони повече към приятелство?
Каква е разликата, не може да имаш връзка с човек преди да й се залепи точния етикет ли? Thinking

# 35
  • София
  • Мнения: 2 136
Възприемам любовта като духовна връзка между две души. Любовта е доверие, сигурност и уважение, а физическите облаги не трябва да се разглеждат като превес, а като евентуален бонус към качествата на човек.

# 36
  • София
  • Мнения: 35 116
Всеки си бае квот си знае.

Пита се, дали може да си влюбен в някого без сексуално влечение.

# 37
  • Мнения: 1 582

Случвало ли ви се е да бъдете привлечени от някого и да не спирате да мислите и говорите за него само заради качествата, които притежава, но да не усещате никакво физическо привличане?

Никога не ми се е случвало.
По-скоро обратното - силно сексуално привличане без почти никакви допирни точки иначе.
За мен и в двата случая връзката е с обречен край. Но, може би, без химията между двамата краят да идва по-бързо.
Вероятно колкото хора, толкова и отговори.

# 38
  • Мнения: 377
Абе аз не мисля, че може да има любов без физическо привличане, обаче за да се види дали има, ако човекът ти е толкова приятен, може би трябва една... проба. Как ще е в леглото имам предвид. Може да те изненада. Другото са само предположения.

Точно така е. Око да види.. не се сещам как би продължила поговорката в случая Simple Smile

# 39
  • Мнения: 4 955
В младостта си, помислих, че може. Той бе влюбен в мен, на третата година познанство и аз усетих трепет. Но не би. Любовта е сбор от всичко. И я срещаш със силно привличане, което е физическо, а колкото повече опознаваш характера..Някак си все по-топло и силно става! Поне при мен така се случи.
Нараних един за да се втурна и изживея онова, което въпреки края, наричам любов!

# 40
  • София
  • Мнения: 38 530
Ох, така е много тегаво - да се опиташ да харесаш мъж, тъй като е влюбен в теб. Ами...не става.

# 41
  • Мнения: 4 955
Не, аз си мислих, че го харесвам..Не е било да се самонавивам!
И после разбрах разликата..

# 42
  • Мнения: 6 154
Всъщност има много връзки започнали от приятелства. Попадал съм на много такива истории покрай моята, изглежда по начало в такива приятелства или прехласвания като на авторката стои физическо привличане, което не се осъзнава в началото или пък се проявява по-късно. Така че не може да се отговори съвсем еднозначно на така поставения въпрос. Поне според мен.

# 43
  • София
  • Мнения: 35 116
За любов ставало дума, ама не е.

# 44
  • София
  • Мнения: 38 530
Знам ги аз тия "приятели" - до първата бутилка вино. 😜 И после падат дрехи и задръжки.

Общи условия

Активация на акаунт