Подуване на корема

  • 5 566
  • 106
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Щом хуска ти помага, всичко друго с целулоза ще ти помага.
Лениви черва имаше баба ми, както и смъкване на червата. Леля ми - също смъкване. Дължи се на слаба съединителна тъкан и се лекува само с операция, но в много случаи проблема се връща и след операцията.

# 91
  • Мнения: X
Аз имах малко подобрение след приема на дуспаталин и пробиотици. Близо месец нямах подуване и болки. Сега от два три дни пак се подувам и то дори и да не ям. Сега си взех пак пробиотик флора 8, и омепразол ми помага, ако много ме за боли. Не знам вече на какво се дължи. Не ми се ходи повече по лекари. Ще се само лекувам и това е. Докато намеря това, което ми действа най добре.

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 1 000
А имате ли чувство за непълно изхождане?

Чудя се дали да не почна чайове за ходене до wc. Знам, че се привиква и затова до сега не съм пила, но сега се чудя какво лошо има да привикна? Ще ги пия до края на живота си, но ако ми помагат да не се чувствам подута....и да ходя редовно...
Преди време пих лактулоза, но нямах особен ефект.

# 93
  • Мнения: 22 867
*ashley*,  мисля, че в предна или в тая тема го обсъждахме, пробвай т.нар. поза за правилно изхождане. Сигурно от години се каних и това лято се реших, т.е. потърсих от специалните поставки за крака, сториха ми се скъпи и паянтови, поне тези, които видях, и използвах това столче от Икеа, което имам вкъщи. Не знам случайност ли е, наистина ли оказва влияние, нямам това усещане за неизпразнен стомах, нито някакви проблеми с тоя процес, не вися с часове както преди. Просто опитай, не се знае, пък е сигурно, че няма да навреди. Първият линк с материала за позата е случаен, той ми излезе с гугъл, затова него сложих, не че е специален. Има доста изписано по темата и е възможно да има някакъв резон относно позата.

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 1 000
Да, да. Четох ви. Аз без столче не мога изобщо. След ражданията нещо се обърка при мен...или му е дошло времето...оф, много се обвинявах как успях така да си разваля храносмилателната система...само търся дс си обясня защо така се получи...но вече някак свикнах, че това ще ми е доживотен проблем и се опитвам да живея с него. Търся решение как да си облекча положението.

Да знаете, докато обмислях от къде си навлякох проблемите, установих, че е от здравословно хранене. Първата ми гастроскопия преди 8г беше предшествана от много издледвания и една лекарка ми каза, че съм си претоварила стомаха от толкова трици, ръжен, пълнозърнест хляб, фибри, плодове, зеленчуци и т.н.
А най-много ме объркват, като ми дадат диетата за язва и гастрит след болница (няколко пъти си докарах кризи). То няма какво да изключа, освен кафе и шоколад. Аз по принцип не ям храните, които не трябва да се ядат.

# 95
  • Мнения: X
*ashley*, не пийте чайове със Сена (майчин лист), защото, освен че се привиква, употребата води и до загуба на електролити (магнезий, калий), а недостигът им не позволява на мускулатурата на червата да работи.
Подуването (поне при мен) не е (само) от запек. В последните месеци ми се случи няколко пъти да имам диария (не знам и аз от какво) и си викам "тъкмо да се изчистят тия черва" - ама не - пак бяха подути. 1:1 като синдром на раздразненото черво, преди време съм ходила на лекар за различни оплаквания от стомах и черва и съвета винаги е бил да си намеря начин, хранене и т. н. + някое хапче, което само премахва симптомите, но не и причината. Опита на мои роднини е същия. Баба ми е обикаляла гастроентеролози, но никъде не й помогнаха. На леля ми смъкването по чудо е успешно оперирано, но при нея то е от вдигане на тежко, докато е била бременна. Общо-взето, стомах и черва много трудно се лекуват... Не знам защо е така.

# 96
  • под тепетата
  • Мнения: 9 440
Защото са вторият ни мозък
https://www.detelinastamenova.com/2017/01/коремът-вторият-мозък/

# 97
  • Мнения: X
Забравих да ви кажа, че миналия ден ми донесоха сироп от черен бъз. Взимам за малката, за имунитет, но не купен от аптеки и магазини, а лично от близки, които го правят. Та, четох, че освен за имунитет, помага и за много други неща. Също и при храносмилателни проблеми се препоръчва. От вчера и аз го пия, сутрин, обед и вечер по една супена лъжица. Ще пиша пак, ако видя ефект.

# 98
  • Мнения: 46
Щом не искаш съвременна медицина, защо не пробваш биорезонанс... Много хора вече имат доста точни диагнози с такъв апарат и тогава знаят какви билки да вземат...

# 99
  • Мнения: 18
Здравейте! Изчетох всичко написано до тук и реших и аз да ви се оплача, заради положението, в което съм от много време. Може би от 2 години вече съм със същия проблем - подуване, болки (дали стомах, дали корем, има ги) и най-големият проблем, а именно диария. Има етапи, в които не е толкова сериозна, но има случаи, в които е по два, три пъти на ден. И именно заради нея потърсих специалист. Какви ли лекарства не съм пила и от нищо не се повлиява. Аз също пих хуск около 6 месеца и ефект никакъв. А се води, че запича. Единственото, с което ми повлия беше загубата на тегло и то драстично. Плюс това се храня здравословно. Не преяждам, не ям пържено, не пия нищо освен вода, избягвам всички подправки и като цяло няма промяна. С каквото и да се храня подуване има и още по-неприятно е къркоренето на червата. Непрестанно се чуват, чак срам вече изпитвам от това. Със събуждането...със заспиването... ужасно е! Всеки лекар едно и също казва - СРДЧ и ще се оправи. Не са ми правили колоноскопия, нямало нужда от нея, а всички изследвания , които съм направила са в нормата. Обяснение за това всичкото няма. Стискам палци да се оправите, но все повече се убеждавам, че това не може да се излекува. Успех и дано намерите изход от тази ситуация Sparkling Heart

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 1 000
Здравей, Chereshkata. Все едно описваш моето състояние, но със запек, а не диария. Все си мислех, че ако редовно се изхожда човек, няма как да са му подути червата...ама уви.
Те повечето храни са запичащи. Не ти ли повлияват?
Мен нищо не може да ме разхлаби. Дори стомашен вирус карам с едно изхождане и толкова.
Аз спрях хуска. Как така запича? Защо ми казаха да го пия тогава?

Изводът е, че всичко е на нервна почва. Емоционални сме и това влияе на целия организъм.  Аз вече не се надявам да се оправя. Явно нелечимо сме си развалили стомасите. Просто се надявам да намеря някакъв баланс. Някаква храна, лекарство, билка...които да поддържат състоянието в нормални граници.
На мен не са ми слагали диагноза на СРДЧ, но по всичките ви мнения и описания, явно е това.
В нета пише, че се лекува с диетка за известно време. Но аз просто не знам какво да изключа от менюто си. И аз се храня здравословно, както описа Chereshkata.

# 101
  • Мнения: X
*ashley*, хуска запича някои хора, защото е твърде много целулоза. И аз мислех, че ако редовно се изхожда човек, няма как да са му подути червата, но и аз съм така.
А при теб случва ли се като легнеш (полежиш), тогава да ти се доходи по голяма или да имаш газове? От самото хоризонтално положение?

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 1 000
Изобщо не ми се случва да ми се ходи Cry
Ходя (стоя) редовно сутрин и вечер и ....ако стане. Не седя дълго, че след раждането ми се появиха хемороиди и четох да не се стои дълго.
Газове имам във всяко положение.

# 103
  • Мнения: 46
Здравей, Chereshkata. Все едно описваш моето състояние, но със запек, а не диария. Все си мислех, че ако редовно се изхожда човек, няма как да са му подути червата...ама уви.
Те повечето храни са запичащи. Не ти ли повлияват?
Мен нищо не може да ме разхлаби. Дори стомашен вирус карам с едно изхождане и толкова.
Аз спрях хуска. Как така запича? Защо ми казаха да го пия тогава?

Изводът е, че всичко е на нервна почва. Емоционални сме и това влияе на целия организъм.  Аз вече не се надявам да се оправя. Явно нелечимо сме си развалили стомасите. Просто се надявам да намеря някакъв баланс. Някаква храна, лекарство, билка...които да поддържат състоянието в нормални граници.
На мен не са ми слагали диагноза на СРДЧ, но по всичките ви мнения и описания, явно е това.
В нета пише, че се лекува с диетка за известно време. Но аз просто не знам какво да изключа от менюто си. И аз се храня здравословно, както описа Chereshkata.

Точно вчера с приятели се бяхме засекли  в Бившия холистичен център Спасов(може и да го знаеш щом си от Пловдив) и си говорихме на тази тема. Едната ми приятелка разказа как с няколкодневна диета си е рашила такъв дългогодишен проблем със запек. Сега балансира само с билкова храна. Аз писах на авторката да пробва с биорезонанс, ама що не пробваш и ти. Там също имат такъв апарат. Иди и се пробвай, не се примирявайте с неща, които не ви се получават...а как преди този проблем сте го нямали, някога запитвали ли сте се? Много често в днешно време хората  не могат да си решат здравословните проблеми с доктори, а търсят и намират натурални/алтернативни методи и в крайна сметка успяват. Затова не се предавайте, това са нашите тела, ако не се грижим за тях, знаете какво следва..... и то доста по-рано отколкото си мислим. Пробвайте алтернативи. Успех

Последна редакция: вт, 15 дек 2020, 13:14 от pufi18

# 104
  • Мнения: X
Тоест няма никаква разлика по отношение на подуването (изобщо каквато и да е разлика) в зависимост от това дали си права или легнала?

Общи условия

Активация на акаунт