Плюсове и минуси на кварталите в София - 9 тема

  • 30 840
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Докато чакаме Ф (не Фък) да се сети, че имало и такова нещо като обществена инфраструктура ние ВСИЧКИ ще плащаме неустойки - https://offnews.bg/sviat/ek-dava-balgaria-na-sad-zaradi-mrasnia- … HEcAOrKRbwNCe0r4M.
Ако за един квартал, който е застроен още преди 20г. трябва да се чака да му направят инфраструктура след 20, 30, 40г, значи има нещо тотално сбъркано в управлението на града!

Принципно в градовете, които се стремят да са сред добрите за живеене, обществената инфраструктура се развива заедно с жилищната!
Може и повече за почакате, въпрос на пари 😀 А, тя се е сетила, ама пари няма - малко като в оня виц - сутрин в трамвая правостояща млада дама се провиква към седналите мъже "Абе няма ли кавалери в тоя трамвай?!" И един мъж се обажда "Кавалери има, ама места няма" 😀
Като не ви харесва кметицата, изберете си по-добра.
Е откога София е сред градовете с високо качество на живот? Аз нещо съм пропуснала. Беден град, на з...ка на Европа. Който иска качество, е свободен да се изнесе и се засели в Мюнхен (примерно). А който е в София, прави компромиси. Едни с панелка, други с липса на улица. Изборът е индивидуален.

# 691
  • Мнения: 1 606
Poppea, сериозно ли мислиш, че трябва да се чака половин век за да направят инфраструктура?
Дори не мога да повярвам, че има такива хора, които мислят по този начин.
След като управниците са се съгласили да бъдат част от ЕС са длъжни да осигуряват базова инфраструктура. В противен случай следват санции. И не е добре за никой от нас!

# 692
  • Мнения: X
Poppea, сериозно ли мислиш, че трябва да се чака половин век за да направят инфраструктура?
Дори не мога да повярвам, че има такива хора, които мислят по този начин.
След като управниците са се съгласили да бъдат част от ЕС са длъжни да осигуряват базова инфраструктура. В противен случай следват санции. И не е добре за никой от нас!
Всеки, който е над 2 години знае, че инфраструктурата струва пари. Колкото пари има, толкова и инфраструктура има. Може и са не я дочакате във вашия лафтайм. И в Букурещ е същото, и те са в ЕС. Беднотия. Ако не ти харесва, знаеш кой терминал да хванеш. Или си избери друг кмет и чакай от него да ти я направи. Гуд лък.
Хубаво, длъжни са. Напиши си го на стената и се утешавай с него, като нагазиш в калта пред вас.

# 693
  • Мнения: 1 606
Ooooo, въобще не съм съгласна да ходя на терминал 1, 2 или който и да е там.
За щастие все повече хора им дишаме във врата на СО. Вярвам, че нещата ще се подобрят доста, ако и други недоволни се включат, а не само да си чатим по форумите!
Времето на Ф изтича. А нови хора с мотивация да направят града по-хубав има и това е много добре!

# 694
  • София
  • Мнения: 8 520
Poppea, не знам за теб, но на мен половината ми семейство е пръснато по чужбините. Ми не е хубаво и ако можех със същата лека ръка, с която ти ги пращаш навън, аз да ги върна обратно - ехееей, мечти; щях да си имам все още онази специална връзка с племенника ми и да мога да си докосна сестрата. Ама не мога! Защото на много хора, не само на теб, не им пука докато не ги засегне лично реалността.
Пред нас примерно не е кал, улицата ни е с павета с отводняване и всичкото му (без да с аизхарчни публични средства). Сигурно и пред вас не е кал. Ама въздуха е мръсен и при теб, и при мен (при мен поне се върти около нормата). Нели това се опитва да ти каже - всички дишаме и боледуваме, всички плащаме наказанията; няма Център, Лозенец и не-Лозенец Simple Smile И как да има пари за инфраструктура, като отиват за някакви ненужно "спечелни" глоби? А като пращаш така леко всички навън, накрая кой ще лекува внуците ти, кой ще образова децата им, кой ще поддържа държавата в някакъв работещ ритъм?
Аз за Ф не съм гласувала никога. Само ми е интересно защо толкова много хора не излизат да гласуват и те за някой друг, та накрая аз каквото и да правя, все Ф е на мода... Мисля, че за съжаление, обяснението е донякъде в мислене като твоето. С което в никакъв случай не казвам, че нямаш право да разсъждаваш както искаш - просто аз не съм съгласна, че е правилно всеки да гледа само себе си и да отричаме отговорността си към околните. А и Нели, и аз даваме валидни, мисля, аргументи Sad

# 695
  • Мнения: 9 685

Пред нас примерно не е кал, улицата ни е с павета с отводняване и всичкото му (без да с аизхарчни публични средства). Сигурно и пред вас не е кал. Ама въздуха е мръсен и при теб, и при мен (при мен поне се върти около нормата). Нели това се опитва да ти каже - всички дишаме и боледуваме, всички плащаме наказанията; няма Център, Лозенец и не-Лозенец Simple Smile

Аз за Ф не съм гласувала никога. Само ми е интересно защо толкова много хора не излизат да гласуват и те за някой друг, та накрая аз каквото и да правя, все Ф е на мода... А и Нели, и аз даваме валидни, мисля, аргументи Sad

Няма как да напиша във форума моето мнение защо толкова хора не излизат да гласуват ... И това е най-жалкото! След 30 години "демокрация".

# 696
  • Мнения: 1 622

Няма как да напиша във форума моето мнение защо толкова хора не излизат да гласуват ... И това е най-жалкото! След 30 години "демокрация".

Време е да разберете, че не е важно кой как гласува, а кой брои бюлетините. Ама големи момичета сте! Smiley

# 697
  • София
  • Мнения: 8 520
Освен кой брои бюлетините, е много важно и колко хора гласуват. И дали проверяват после дали им е преброен гласа...

# 698
  • Мнения: 9 685
Можеш да провериш дали ти е преброен гласа само, ако си гласувал за кандидат на партия "Орел, рак и щука", за която няма вероятност да е гласувал друг освен теб в твоята секция. От XYZ бюлетини за по-големите партии в твоята секция как да провериш, че твоята бюлетина е преброена? Нали не ти пише името на нея Smirk
Иначе аз съм проверявала резултатите в моята секция, не винаги, но 1-2 пъти съм го правила, от любопитство да видя разпределението на гласовете.

# 699
  • София
  • Мнения: 8 520
Има минимални неща, които може да види човек. Например, като гласуваш с преференция за по-малко вероятен кандидат, ако видиш после 0 преференции в твоята секция, все ще ти светне нещо. Не е много, но е нещо, което можеш да направиш...

# 700
  • Мнения: X
Значи, всичко е точно, аз назад го казах, избирате си друг кмет и пей сърце. Това е лесната част. И като то изберете, след 4 години пак ще си говорим. Аз като преживяла повече кметове от вас, вкл от Мандаринка, мога да ви кажа, че нещата ще са същите - ще се подобряват със същия темп, с който и сега. Защото те и сега се подобряват. Ама понеже знам, че е безсмислено да споря във форум, затова няма да го направя.
Тони, повечето ми най-близки роднини са в чужбина. Не разбирам това какво общо има. Който иска да живее в град с високо качество на живот, не му е мястото в София, тя и след 50 години няма да е сред първите, ако щете да изберете дядо Боже за кмет. Има си обективни причини за това, които никой кмет не може да промени. Подобрява се и ще се подобрява, но да настигне Мюнхен или Осло, забравете.

# 701
  • Мнения: X
Значи, всичко е точно, аз назад го казах, избирате си друг кмет и пей сърце. Това е лесната част. И като то изберете, след 4 години пак ще си говорим. Аз като преживяла повече кметове от вас, вкл от Мандаринка, мога да ви кажа, че нещата ще са същите - ще се подобряват със същия темп, с който и сега. Защото те и сега се подобряват. Ама понеже знам, че е безсмислено да споря във форум, затова няма да го направя.
Тони, повечето ми най-близки роднини са в чужбина. Не разбирам това какво общо има. Който иска да живее в град с високо качество на живот, не му е мястото в София, тя и след 50 години няма да е сред първите, ако щете да изберете дядо Боже за кмет. Има си обективни причини за това, които никой кмет не може да промени. Подобрява се и ще се подобрява, но да настигне Мюнхен или Осло, забравете.
При наистина добро управление след 20 години е възможно да задминем Мюнхен. Само обществените поръчки ако вкараме в ред и ще остават стотици милиони годишно. Освен това след 20 години в Мюнхен ще е претъпкано с тъмнозелени. В центъра и много квартали ще е неприятно да се разхожда човек.

# 702
  • Мнения: 9 685
Как се разпознавало, че си кацнал на летището в Мюнхен? По "аромата" на прясна кравешка тор. По сведения на очевидци, не по лични впечатления.
Иначе на снимки е интересен град, не знам как е да живееш там, възприятията на туристите са различни, те търсят други неща.

# 703
  • Мнения: 3 578
ЖДНБ 😂 сефте го чувам
Най-дълго съм оставала за 2 месеца.
Не ми харесват 3 неща:
- скъп е
- има много чужденци
- не е на море
Първите две неща са свързани.

# 704
  • Мнения: X
Ха-ха, тая тема стана весела 😃
Според Мърсърс, световна класация на градовете, София е около 120 място, а Мюнхен е около 20-то. И така е, откакто София изобщо е влязла в тази класация. Едит - Мюнхен е на 3-то място. На 18-то е Хамбург.

 И аз си я обичам София, ама хайде по-сериозно 😄
Нико, викаш, кат дойдат наште на власт и ще ги издухаме разните му там шваби 😅 Добре, вЕрвам ти..

Очевидците на Мандаринка определено имат проблеми с обонянието. Няма такова нещо, най-малкото залата на летището е климатизирана и ароматизирана. По многократни лични впечатления.

Не ми се вярваше, че някой ще спори точно по класацията на градовете по качество на живот, ама ей на, излъгах се. 😄

Последна редакция: пт, 04 дек 2020, 23:08 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт