Плюсове и минуси на кварталите в София - 9 тема

  • 30 843
  • 749
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 741
Минуси са че няма мол и кино. (Мегамола не е мол)

# 271
  • Мнения: 3 578
2003, когато ние си купихме жилище в Света Троица, но сме ходили на огледи и в Борово,  е времето, по което се твърди, че цените в Борово и Люлин 8 са били аналогични. Категорично невярно. Най-хубавите жилища в Люлин, при това Люлин 10 и 9, бяха по-евтини от Света Троица. А в Св Троица беше по-евтино от Борово, още тогава.

# 272
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Израснала съм в Люлин 7 през 90-те, Слави Трифонов ни пя на откриването на KFC 😁

Може би точно периодът, който съм израснала е остовен фактор за мен, но аз там не бих живяла. В едното ми училище местна мутра заплаши учителката по математика с пистолет, че писала ниска оценка на дъщеря му, ученици набиха заместник директора с метални прътове, моите съученици пушеха трева в “мазето” на училището, един от съседите стреляше през балкона като се напие, биеха гаджетата ми, които не бяха от Люлин и тн и тн 😁

Баща ми ако го пита човек, това е най-хубавият квартал! Имаме 2 апартамента в Хиподрума, но той си живее в Люлинския.

Имат повечето микрорайони добра инфраструктура, има прилично озеленяване, има 2 относително добри училища (33-то и 79-то), добри отзиви имам и за градините. Метрото е плюс. Но моите спомени не могат да ме накарат да стъпя там да живея 😁 Наясно съм, че отдавна нещата са други, ама...спомени.

# 273
  • София
  • Мнения: 11 411
Обикновено се получава така, че човек си харесва и хвали квартала, в който е живял. По-добре отидете и огледайте лично.
То и аз бих похвалила Витоша, ама като чета, не е харесван квартал и има защо. Общо взето - кой където си е свикнал. Примерно аз никак не харесвам Люлин, ама само съм минавала оттам.

# 274
  • Мнения: 46 437
Минуси са че няма мол и кино. (Мегамола не е мол)
В много жилищни квартали няма. Лично за мен не са фактор.
Иначе в Мега мола има основните неща, които ми трябват.

Обикновено се получава така, че човек си харесва и хвали квартала, в който е живял...
Аз не съм от София и съм живяла още в центъра, Слатина, Младост 1, Младост 2, Хиподрума и Студентски град.
Имам си сантиментални спомени от някои от тях, които са свързани с хубави моменти от младостта ми, но съм прекалено практичен човек, за да повлияят, затова мятам, че оценката ми е съвсем безпристрастна Simple Smile

# 275
  • Мнения: 9 685
То в повечето квартали няма кино. И какво от това?
Има 2 кина съвсем близо и удобно от Люлин - в Мол-а на Стамболийски и Арена Запад (не знам дали работи). Едното е с трамвая през тунела, а другото - с метрото. 
Без мол накъде - и какво точно правите в мол-а?

# 276
  • Мнения: 1 711
Люлин 4 и 5 са най-зле, основно защото там има най-много цигани. Има дори блокчета (тип общежития) населени с цигани, в които няма нито асансьори, нито вода, нито ток във входа.
И не знам защо казват квартал като квартал, но е факт че най-много мутряги (тия с прякорите) са излезнали именно от Люлин и Надежда. Пък после си правете сметката.

# 277
  • Мнения: 9 685
А най-известните не са ли излезли от Борово, Белите брези, Стрелбище, от така ценените южни райони? Вторият квартал продължава да си доказва името с периодични стрелби. Но това не влияе на цените, нали?

# 278
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
А най-известните не са ли излезли от Борово, Белите брези, Стрелбище, от така ценените южни райони? Вторият квартал продължава да си доказва името с периодични стрелби. Но това не влияе на цените, нали?

Кои най-известни?
А Борово и Бели брези далеч не са най-чистите и уредени квартали.
Стрелбище ми харесва, макар и там да има много проблеми.

# 279
  • Мнения: 9 685
Тези, които тръгнаха от Магурата (тя си е по-близо точно до Южните райони). Т.нар. застрахователи от зората на демокрацията, те пак от южните тръгнаха. Люлин и Надежда са дребните риби, квартални мутриЧКИ.

# 280
  • Мнения: 2 660
Айде, айде, един път се бяха стреляли през 2018 (Ниагара си е мутренско място, ясно е), но това изобщо не е ежедневие. Не знам да се стрелят постоянно, 6+ години съм живаля и това със стрелянето си се носи от 94-та.

Каквото е в Борово, такова е и в Брезите, и в Стрелбище. Всичките южни квартали страдат от едни и същи проблеми - липса на какъвто и да било въздух, презастрояване, теснотия, липса на детски градини и коли една върху друга. Разлика няма никаква.

# 281
  • Мнения: 9 685
Ами щото се писа, че най-много мутри има в Люлин и Надежда.

Аз лично харесвам части от Стрелбище (тези покрай бул. България), както и Хиподрума, (бившия) Славия. Другите южни райони просто не ги познавам, та не мога да се изкажа. В Красно село съм ходила сигурно преди 20 години, хич не съм наясно как е сега.

# 282
  • Мнения: 2 660
Ми, както казах, същото. Те половината от тях са част от Община Красно село, та са на един хал.

Може би Славия е единственият, който е останал по-спокоен, но това ще е до време, там де що има ще се застрои. Там покрай депата на градския, от двете страни на Житница.

# 283
  • Мнения: 46 437
За толкова години в Люлинн 8 и района около него, не съм имала досег с нито една мутра. Изключително семейно ориентиран квартал, бебета, тийнове, бабки по пейките и котки.
В Хиподрума живеех в блок 134 А, с/у Ниагара...

# 284
  • Мнения: 23
То разходката на място е ясна, ама някак трудно си представям да отида да разгледам и 10-те части на Люлин, та затова се допитвам до вас. Виж, къде има муграви събратя е доста полезна информация. Иначе '90-те години са ясни, стреляха се навсякъде,  имаше го и в Стрелбище, и в Белите брези, в Изток гърмяха коли, имаше убийства в центъра, около Плиска ... за хората, които сме/са живели далече от Люлин и които сме/са чували само слухове ("че Люлин е гето, престъпници и наркомани ...") просто разликата между различните части/квартали не съществува, а съм сигурна, че има такава, както и че тези слухове са най-малкото едностранчиви. Кино и МОЛ за мен не са фактор, но други неща, са.

Общи условия

Активация на акаунт