За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 32 905
  • 726
  •   1
Отговори
# 315
  • Sofia
  • Мнения: 26 370
Правих за проба речна риба в буркани.  Има и зеленчуци. Спазих рецептата варих ги 2ч.  Сега отворих едно за проба.  Костите не са стопени а са си твърди и остри. Да ги варя ли още❓

# 316
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Като мине време, ще омекнат. Нали ще сте я консервирали, за да я хапнете всичката за един месец? Рибните консерви са.....мммм, супер!

# 317
  • Мнения: 9 107
Правих за проба речна риба в буркани.  Има и зеленчуци. Спазих рецептата варих ги 2ч.  Сега отворих едно за проба.  Костите не са стопени а са си твърди и остри. Да ги варя ли още❓
А преди варенето кисна/вари ли я във вода с оцет?

# 318
  • Sofia
  • Мнения: 26 370
Не.
Във всяко бурканче сложих по 2с.л.оцет.Така пишеше в рецептата.

# 319
  • Мнения: 10 499
Здравейте, купих патешко месо за готвене, обезкостено е, трябва ли да го варя предварително или само да го запържа? Планирала съм да го готвя със зеле или с картофи, но идея нямам колко време му трябва... Благодаря Simple Smile

# 320
  • Мнения: 35 109
Здравейте! Купих обезкостени пилешки бутчета и сега се чудя как да ги сготвя. Идеи, може ли??

# 321
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Здравейте! Купих обезкостени пилешки бутчета и сега се чудя как да ги сготвя. Идеи, може ли??
Т.е. имаш пилешки пържоли. Най-бързото им приготвяне е сол, черен пипер, соев сос, някаква мазнина. И печеш. Можеш да метнеш и едни картофки отстрани.
Ако са от Лидл, не доливай вода поне в началото, че пускат достатъчно. (ако ги печеш самостоятелно)

# 322
  • Мнения: 10 374
Аз ги мариновам (олио, оцет или вино, соев сос, понякога мед), слагам в тавичка с хартия за печене, отстрани нареждам или картофи, или други зеленчуци (обикновено някой замразен микс) и пека 40-50 минути

# 323
  • София
  • Мнения: 2 934
Патешко готвя само с кисело зеле в гювеча. Не запържвам предварително, направо всичко в гювеча, бавно и дълго Stuck Out Tongue Winking Eye


Имам един пакет кафяв боб. Сложила съм го да се вари. Като обикновен боб ли да си готвя? Освен това водата му става много тъмна кафява, чак неприятна на цвят поне за мен. Така ли трябва да е?

# 324
  • Мнения: 4 859
Здравейте! Купих обезкостени пилешки бутчета и сега се чудя как да ги сготвя. Идеи, може ли??

Два варианта от Пепчо за тиган

https://pep-4o.blogspot.com/2016/04/blog-post.html?m=1 

https://pep-4o.blogspot.com/2015/02/blog-post_16.html?m=1 

Ако махнеш кожата едни любими пилешки късчета Хепи
https://www.mish-mash.recipes/2017/01/chicken-pieces-a-la-happy.html?m=1

# 325
  • Мнения: 35 109
Много ги обичам тези Хепи късчета ама реших да направя нещо ново. Ама май пак това ще е Wink

# 326
  • Русе
  • Мнения: 5 203
Скрит текст:
Здравейте! Купих обезкостени пилешки бутчета и сега се чудя как да ги сготвя. Идеи, може ли??

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/02/blog-post_3.html

# 327
  • Мнения: 9 107

Имам един пакет кафяв боб. Сложила съм го да се вари. Като обикновен боб ли да си готвя? Освен това водата му става много тъмна кафява, чак неприятна на цвят поне за мен. Така ли трябва да е?
Така е, можеш да смениш водата няколко пъти, за да не е толкова тъмна. Иначе се готви като обикновен да.
+1 за патешкото с кисели зеле, Ние с картофи също става вкусно но месото трябва да се задушава повече време преди да сложиш картофите

# 328
  • София
  • Мнения: 2 934
Странен ми е кафявия боб. Стои си стегнат, макар че е сварен. Няма я тая маслрност на белия боб. Сигурно ще го правя на някаква бобена салата.


С пилешки пържоли от бутче правя едни рула. Не мога да намеря с точност рецептата, но разчуквам пържолите, редя каквото имам, най често лук+гъби предварително запържени, кисели краставички, топено сирене, завивам, завръзвам  и заминават във фурната. Доливам малко вода, малко мазнина, малко бяло вино. Покривам с фолио, накрая го махам да се запекат.

# 329
  • Мнения: 1 316
Имам 2 големи зелки. Иска ми се да направя от тях туршия с моркови в буркани.
С каква марината да ги залея? / без аспирин/

Общи условия

Активация на акаунт