НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 136

  • 34 612
  • 781
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 27 584
Аз имам такъв горчив опит с алабаш, че не знам дали бих се престрашила пак да взема...Беше точно като дърво, мега твърд- а и не беше евтин никак... Close

# 721
  • sf
  • Мнения: 10 158
Аз съм го яла суров на салата, а и печен като картофки.

# 722
  • Мнения: 39 405
Само суров съм го яла и много ми харесва.

# 723
  • Мнения: 27 584
Ако има значение, от Кауфланд беше твърдият...все едно за друго говорите Thinking

# 724
  • sf
  • Мнения: 10 158
Да не го бъркаш с артишок? 🤔 Аз винаги се замислям кое е арпаджик, артишок и алабаш. 🤣

# 725
  • Мнения: 27 584
Не, не го бъркам. Simple Smile Всеки път се чудя защо е толкова скъп (предвид факта, че обикновено е на бройка)...

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 18:21 от dolce miele

# 726
  • sf
  • Мнения: 10 158
Може кофти реколта да е бил. Аз на целина се точа, да си я правя на пюре. 🤔
Малко поомазах храненето тия дни, ама кантара беше благосклонен и засрамено се стягам.

# 727
  • Мнения: 84
 С алабаш правих мусака и стана доста добре, почти не можеш да разбереш, че не е картоф. Много добре го замества - а и в супа не е зле.

# 728
  • Мнения: 4 711
Скъп е, 1.59 бройката. Но сега ще е 89ст и ако има, ще се пробвам. За супа добре звучи, напоследък ми се ядат крем супи - тиквички, карфиол, броколи. Салатите вече не са ми вкусни и освен зелени чушки, друго не ми се яде сурово

# 729
  • Мнения: 27 584
Препоръчвам и целина глава за крем супи, много ароматни стават. И крем супа от тиква с бекон...
Може да му дам пак шанс на алабаша...

# 730
  • Мнения: 2 275
Дюлата се държи по- "стегнато" от картофа. Пекох я на парчета с пача мас във фурната до приятен лек загар.
Алабаша го слагам само в мусака и крем-супи. Някои глави са фибрести в единия край и за това са твърди/неприятни, но това обикновено е в края на сезона и при големи глави. Може да се изреже, вижда се.
Глава целина , за мен е най-универсален картофен заместител. Става на "картофки", на пюре, в крем супа и в мусака.
Сладък картоф също е добре.
Ще опитам дюла (ако намеря утре) със свинско задушено т.е. дюлата ще бъде варена.
И аз налитам на сурови чушки, но и лятото и зимата. Също на лук , чесън и сурово червено цвекло, черна ряпа. Салати не ям.

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 18:42 от tania6

# 731
  • sf
  • Мнения: 10 158
Сладкият картоф е режимен ли?

# 732
  • София
  • Мнения: 5 547
Сладкият картоф е режимен ли?
Повече към палеото, аз си го харесвам печен и го ям, но не често, че цената му е височка, рядко го намаляват.
Та за 1 път в месеца става.

# 733
  • Мнения: 2 275
Сладкият картоф е режимен ли?
За Палео да.
И пак зависи от цел, здравословно състояние, физическа активност, вкус и портмоне.
Няма нищо забранено, има "да се ограничава" или избягва.
Оня ден ми се прияде...ориз. Ориз басмати Е палео. Правих свинско с ориз.
Е, при 700 г свинско, 500 г праз и 300 г чушки , ДВЕТЕ лъжици суров ориз като се сготвиха ми "бодяха" очите. Само ориз ми се виждаше, всичко друго ми се губеше. За 4 порции се пада половин лъжица суров ориз.

# 734
  • Мнения: 133
Салатите вече не са ми вкусни и освен зелени чушки, друго не ми се яде сурово

И аз така. До един момент ядях ежедневно зелена салата в количества, равни на един пълен леген. Сега май само краставица или зеле с много копър ползвам, за да си освежа порциите.

За мен първият месец на НВ-ВМХ приключи със 7 кг минус.  Balloon

Продължавам смело нататък.

Общи условия

Активация на акаунт