НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 136

  • 34 587
  • 781
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6 622
Супер резултат!

Аз умирам за салати. С месцето са екстра. Без салата на масата не сядам.
И аз да се похваля, че още 1 килограм падна. Днес вече съм 63! Надявам се да успея да махна 3 килограма преди Коледа.

# 736
  • Мнения: 39 238
Изкарах 3 дни с яйчен фаст. Много добре ми се отразиха. Скоро пак.

# 737
  • Мнения: 27 442
Браво за резултатите!
И аз пак обмислям яйчен фаст скоро, че явно съм в период в който ми е много лесно да ям яйца Grinning Много приятно стяга коремната област- въпреки предстоящия МЦ и леко задържане на течности, свалените см от талията си остават, а кантарът показва, че се запазват и свалените мазнини. Т. е. реално са свалени мазнини по време на яйчения фаст. Simple Smile

# 738
  • Мнения: X
Здравейте, случвало ли ви се е след ядене на по-мазно месо (при мен бяха кюфтета от телешко) и кашкавал вечер да ви боли черния дроб? Това ми се случва няколко вечери подред. Също ми се случи и сутринта, след като ядох за закуска омлет с кашкавал и бекон. На какво може да се дължи?

# 739
  • Мнения: 39 238
Аз знам, че черен дроб не боли, но може и да греша.

# 740
  • Мнения: X
Аз знам, че черен дроб не боли, но може и да греша.

Е и аз не знам какво е, долу в дясно под ребрата ме боли и предполагам, че е черен дроб...

# 741
# 742
  • Мнения: 2 275
Здравейте, случвало ли ви се е след ядене на по-мазно месо (при мен бяха кюфтета от телешко) и кашкавал вечер да ви боли черния дроб? Това ми се случва няколко вечери подред. Също ми се случи и сутринта, след като ядох за закуска омлет с кашкавал и бекон. На какво може да се дължи?
Черен дроб не боли. Проблемите с черния дроб се изразаяват с гадене/повръщане (много деликатно наречено от французите "чернодробна криза" след тежки празнични трапези.). Следващия симптом за проблеми с черния дроб е цвета на "изходния" материал : твърде тъмен течния и твърде светъл твърдия.
Може би жлъчка? Ако до сега си избягвала мазнините. В такъв случай се намаляват и след това се увеличават постепенно. Не е необходимо много мазнини. Те са нужни в началото за ситост и тялото да мине на гориво мазнини. След това трябва да се намалят за да гори тялото собствените мазнини. Забравете за форумските легенди " пият зехтин и ядат мас с лъжици ".

# 743
  • Мнения: 27 442
Като гледам, общият елемент- освен мазнините- е кашкавалът. Преди да мина на режима ми се е случвало да имам такава болка, но съвсем лека- обаче винаги е било след вгх+ мазнини+ смесване на храни. Най-общо, след някое празнично преяждане Grinning
WE, а когато ядеш същите неща, но без кашкавал как се чувстваш?
Таня, те тези форумски легенди се разпространяват от хора които не са на режима и нямат никаква реална представа за него Grinning

# 744
  • Мнения: X
Като гледам, общият елемент- освен мазнините- е кашкавалът. Преди да мина на режима ми се е случвало да имам такава болка, но съвсем лека- обаче винаги е било след вгх+ мазнини+ смесване на храни. Най-общо, след някое празнично преяждане Grinning
WE, а когато ядеш същите неща, но без кашкавал как се чувстваш?
Таня, те тези форумски легенди се разпространяват от хора които не са на режима и нямат никаква реална представа за него Grinning

Нямам идея, трябва да пробвам. Имаш ли си обяснение защо те е боляло след такова празнично преяждане? То и моята болка е лека, но не знам дали е за пренебрегване. Ендото като ме гледа на ехографа каза, че в ч.дроб имам повече жлъчен сок. Преди това бях на диета от фитнес инструктор и животинските мазнини ги избягвах, кашкавал в много ограничено количество ядях, месо само филе, кисело мляко по 200г на ден макс. Не знам дали това има връзка.

# 745
  • Мнения: 2 275
Така е, долче, но това не пречи някои да тръгнат с голяма лъжица към маслото. Жлъчката се противи на пържено и най-вече пържено тесто. Черният дроб не е много съгласен с големи количества въглехидрати и фруктоза,  както и алкохол, химически отрови (химическо чистене!) , мухъл, медикаменти и т.н.
Д-р Марк Хаймън много добре разглежда въпроса в "Ултраметаболизъм".
WE, точно както писах по-горе е случая. Трябва постепенно увеличаване на мазнините. Жлъчката изхвърля жлъчния сок само когато идват мазнини в стомаха.

Последна редакция: пн, 09 ное 2020, 14:39 от tania6

# 746
  • Мнения: 27 442
WE, аз съм пример за човеко който почти никога не е имал оплаквания от стомашно-чревния тракт, пу пу. Обяснявам си го точно с преяждане и смесване на много храни- особено вгх с мазнини/фруктоза...плюс по малко алкохол (пия изключително рядко и по малко, само "леки" питиета). След месо и мазнини не ми се е случвало. Може да се случи когато избягваш дълго време мазнините и после включиш подобно хранене жлъчката да реагира така. Или да е нещо от комбинацията с кашкавала. При някои така е въздействала сметана (обикновено има и карагенан в повечето).

# 747
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Медицински не мога да обясня проблема, но боли със сигурност при проблем със жлъчката и при увеличено количество мазнини. Така беше, когато правих жлъчните кризи, така беше и в началото ми на режима, когато приемах много мазнини, но вече нямах жлъчка. Така че, кое точно боли, не зная, но че е от лоша обмяна на мазнини е сигурно. Когато организмът ми се нагоди да ги гори , болката спря.
Тогава даже бях питала в темата, дали режимът е за мен, при липса на жлъчка. Благодаря на тогавашните гуру в темата, които ме успокоиха и не ме отказаха.

# 748
  • Мнения: 27 442
Просто трябва плавно да се увеличават мазнините когато човек преди това се е хранил нискомазнинно...

# 749
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз продължавам. Кг падат по-бавно от първия път, но то е нормално.
Какво е яйчен фаст? Това е нещо ново. Връщам се назад да търся... 🤔

Общи условия

Активация на акаунт