Идва есен с шарени листа и ни носи втората черта. ~бебеправене 379~

  • 29 698
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 073
Уинтър, моето АМХ е 0,78. АМХ-то на Тикълс също помня беше ниско. ФСХ ми е 14 и нещо, скоро го гледах. Аз на стимулация, супер лека искарах 5 доминанти фоликула. Тикълс забременя 3 пъти. На мен докторът ми ми каза, че изобщо не трябва да мисля за изчепан резерв и вероятно причината за това е витамин Д-то ми, което е супер ниско...
не знам защо всички в Щерев говорят за изчерпани яйчникови резерви... но според мен имаш шанс за една супер стимулация и успех на следващото инвитро! Стискам ти огромни палци!

# 706
  • Мнения: 2 523
Уинтър, аз съм на 31. Бях с много големи дефицити във витамините, така че работих много здраво да ги вдигна до хубави нива (Д, Б9, Б12, Б6), пих омега 3, масло от вечерна иглика (от О до Ц) и следях щитовидната изкъсо защото в началото имах проблем с ТСХ, но то само се оправи (общо взето всеки месец се изследвах).  Добавих и много ядки и полезни неща в диетата.
Всичко това допринесе да се оправят почти всичките ми показатели и отне около 5 месеца. Изследвах си АМХ почти през месец като изследвах витамините, за моя лична информация и така проследих как се качва.

Мога да кажа че качеството на я ми се подобри значително от второто до третото икси (от юни до септември) и ембриолозите бяха доволни от това което извадихме. Между двете процедури спрях прием на всичко за да си почине организма ми и преди процедурата като изследвах нещата, витамините си се бяха качили сами, а ТСХ и другите работи си седяха в подходящи нива.

При нас обаче главният проблем е при мъжа ми и заради това правим процедури. Той също пи всички възможни добавки и бърканицата и както разбрахме те имат ефект точно колкото да направим процедура и после пак качеството се променя.

# 707
  • Мнения: 2 478
Момичета, къде според вас е най-добре да се пуска СГ. Този месец половинката мисли да направим контрола след почти години на добавки. Чудим се къде да я пуснем. До сега сме били в Щерев и в Надежда.

# 708
  • Мнения: 726
Пуснете я в Адела. Супер си е и е значително по-евтина от тази в Щерев. В Щерев е 220 лв, а в Адела е 120 лв и бяха идентични (и в резултата и в това какво изследват). В Адела, обаче, не може да се занесе от вкъщи и трябва да даде на място.

# 709
  • Мнения: 1 073
За сумата от 220 лева в Адела може да пусне и ДНК фрагментация + пълна СГ и 24 часова преживяемост (тези неща трябва да ги кажете, защото не включват тази 24 часова пр., ако не го споменете). ДНК фр. препоръчвам с 50 ръце, 100 лева отгоре е, но имате възможно най-пълната картинка за сперматозоидите на мъжа.

# 710
  • Мнения: 2 478
Благодаря Ви момичета. За момента сме пускали само разширена. Ние я пускаме ей така, за наша информация и не е назначена от лекар. Няма да я гледа и лекар. Така че не знам дали има нужда от ДНК фрагментация. Нямам идея и каква информация дава това изследване.

# 711
  • Мнения: 1 073
То показва процентно колко е добро ДНК-то на сперматозоидите, разчита се доста по-лесно от СГ. За мен това е много важен показател. Дава информация за оплодителното качество.
Най-голямата грешка според мен при инвитро, ако не е изследвано.

# 712
  • Мнения: 2 478
Благодаря ти, Лилоо. Последната СГ беше с 3%морфология, а предна с 1%. Не съм сигурна дали с такива показатели SDI ще ни даде някаква посока. Ако има някой запознат, моля да сподели.

Ние още не сме се върнали към опитите. Понеже съм заплес си изпуснах датите на втората порция хормони. Не знам дали да не изчакам да се нормализира TSH-то и тогава да пусна LH, FSH и др. Целият пакет хормони излиза около 160лв.

# 713
  • Мнения: 583
Благодаря за подкрепата, мили момичета! Доста съм се филмирала, не мога да отрека. Обмислям дори смяна на работата, въпреки че вече 15 години не съм сменила работното място.
Има ли някоя мама забременяла с диабет? Може ли да сподели как са протекли нещата? Предвид и това, че станах на 41 явно шансовете ми клонят към  нула.

# 714
  • Мнения: 54
Пълнолуние, какви добавки приема ТМ? Че ние се чудим към какво да се насочим. Дали нещо комбинирано или разни по отделно. Никой не ни посъветва за това. ДНК фрагментации ще пуснем и ние към 6-ти месец след операцията. И момичетата тук това посъветваха, а Кацаров също спомена, че ако тръгваме към процедури, пък и не само, е абсолютно задължително. Аз сега си чакам някакво подобрение на третия месец след операцията на ММ, че на първата СГ бяхме с 0% морфология. И изобщо много зле беше на всеки фронт.
Хубав и успешен ден, момичета! 😊

Последна редакция: ср, 14 окт 2020, 08:10 от Luckily

# 715
  • Мнения: 2 478
Luckily На нас Кацаров ни предписа добавката, която предписва на всички - Polux Forte. Половинката я пи 3 месеца, заедно с бърканицата с мед, вит C и спимен. Мина и на диета. След това Кацаров му каза да я пие още 3 месеца и да ходим на инсе. Не ние казвал за SDI. Няма и варикоцеле. Половинката обаче продължи с Fertilaid, вместо Polux Forte. След това му откриха и ИР. От половин година е на хапчета и за ИР. Мненията са различни дали ИР влиае на морфологията.

# 716
  • Мнения: 2 433
Включвам се да кажа, че високи нива на пролактин водят до оскъдна менструация и дълги цикли. При мен преди лекарствата беше 40 дни и 6 дни кървене, но съм с доста дебела лигавица. Предполагам, че всички са го пускали, но аз като строшено радио да си кажа.
Аз има съмнения, че мм е с варикоцеле, но за сега не мога да го убедя да иде на лекар. Яд ме е, защото и на мен не ми е приятно да ходя, но това е отговорност, която трябва да се поеме. Той още живее с мисълта, че всичко е наред, не е минало чак толкова време.. измисля си извинения.
Много се радвам за Чери, Тикълс и Джеси, чак сега успях да наваксам с темата.

# 717
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
Добро утро.
И моят АМХ се повиши от 3,30 на 4,97.Това,което ми беше под норма бе вит.Д ,но го оправих и явно и АМХ се е повлиял...
Бранди,мисля че с подходяща помощ от лекар забременяване с диабет е напълно възможно.
И да ви питам-от къде си вземате чаят от малинови листа,че моят току-що свърши,а там , откъдето го купувам го няма.

Последна редакция: ср, 14 окт 2020, 08:48 от Елислава

# 718
  • Мнения: 1 998
Здравейте момичета, отдавна не съм писала, но виждам, че говорите за пролактин и исках да се включа, тъй като и аз бях с високи нива, но моят цикъл не е бил дълъг и меструацията ми никак не е била оскъдна. Grinning Винаги съм имала цикъл 28-29 дни, а менструацията ми от години е доста обилна. Казвам го, само за да имате едно на ум, че това явно не е определящ симптом.

# 719
  • Мнения: 310
Аз също като Sunflower бях с висок пролактин и цикъл 28-29 дни.

Общи условия

Активация на акаунт