Подготовка за малкия човек - тема 12

  • 48 780
  • 736
  •   1
Отговори
# 180
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
И аз в коша под мивката ги хвърлям. 😁
Ама нашата мома е скромна и най-много по един наакан памперс има на ден. Понякога и по един на 3 дни.

# 181
  • Мнения: 220
Ще давате ли вода на бебето? Ако е да по колко (колкото иска или по малко) ?
Има ли нужда да се използва бебешка пудра?
Олио или лосион ще използвате?

# 182
  • Мнения: 3 730
Нашата госпожица навърши 1г,но от раждането й давам да пие вода колкото иска.И сега пие много вода.Като жабка е 😁Пудра никога не съм ползвала,олио също.От раждането до сега ползвам единствено душ гел и мляко за тяло на Uriage.Изключително съм доволна и не бих ги сменила.

# 183
  • Пловдив
  • Мнения: 13 471
Десинка, аз се стремя да давам вода преди всяко хранене, колкото му е сладко. Понякога, след хапване давам. Има случаи, когато и забравям.
Пудра бих слагала в летните жеги, сега за мен не виждам смисъл. Имам и олио имам и лосион, първите дни, след родилното мазах олиото, сега мажа лосиона, че попива по-бързо.

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 09:38 от Десиссслава

# 184
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Пудрата за бебета е отречена от известно време, а и няма никаква нужда от нея.
Вода не давам първите 6 месеца, започвам да предлагам със захранването, кърмя на поискване.
Предпочитам лосион за тяло, но като цяло избягвам прекомерната употреба на каквато и да е козметика - тялото мажа след баня, като къпя 1-2 пъти седмично.

# 185
  • Мнения: 492
Вода предлагам, но не настоявам, защото той е на кърма и като цяло не иска. Мажа и с лосион и с олио, без пудра. Мажа преди баня, а не след, защото след е кисел. Къпя всеки ден като ритуал за заспиване. Знае си, че след банята е ред на спането, като не всеки път ползвам козметика

# 186
  • София
  • Мнения: 3 845
И при нас е така. В общия боклук памперсите и 2 пъти дневно се изхвърля. Не виждам смисъл от отделни пликове.

# 187
  • Пловдив
  • Мнения: 13 471
Аз съм си сложила отделен кош до кошарата /от мързел/ за памперсите, хвърля се ежедневно.

# 188
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Предлагала съм, не е искал. Почна да пие след захранването и като започнахме да заместваме млечни хранения.
Пудра никога не съм ползвала. Олио понякога като масажно, но по принцип - лосион.

TeoM83 на 2 е и още нормативът е минимум два пъти дневно.

# 189
  • Мнения: 1 076
Вода не е препоръчително да се дава първите 6 месеца, аз го спазих и не съм давала. Също кърмих на поискване.
Препоръката за въздържание на вода е официална на СЗО, не е просто приумица на някои майки и/или педиатри.

https://www.who.int/news-room/q-a-detail/why-can-t-we-give-water … en-when-it-is-hot

# 190
  • Мнения: 35 110
Предлагам да не я почваме тая тема Wink

# 191
  • Мнения: 102
Темата дали се препоръчва да пият вода новородените, никога няма да се изясни Simple Smile

# 192
  • Мнения: 3 730
Вода не е препоръчително да се дава първите 6 месеца, аз го спазих и не съм давала. Също кърмих на поискване.
Препоръката за въздържание на вода е официална на СЗО, не е просто приумица на някои майки и/или педиатри.

https://www.who.int/news-room/q-a-detail/why-can-t-we-give-water … en-when-it-is-hot
Това важи за кърмените бебета.Аз давам вода още от болницатА,но не съм кърмила.От раждането е на АМ и вече е на 1 г и пие много вода.

# 193
  • Мнения: 35 110
Никога не съм чела препоръки на СЗО...надявам се да успея да отгледаме здраво деца все пак

# 194
  • Пловдив
  • Мнения: 13 471
Покрай някои лекции, в болницата от лекари...наслушах се на съвети, хайваните за едно нещо няма двама да са на едно мнение. СЗО изобщо няма да коментирам Close не съм им чела препоръките за каквото и да било, нямам и намерение.

Общи условия

Активация на акаунт