Подготовка за малкия човек - тема 12

  • 48 789
  • 736
  •   1
Отговори
# 210
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Не съм против, но не съм видяла необходимост. Визуално не съм фен, та не сме ползвали. Имам усещането, че спират въздуха и ми създават усещане за задушно и натрупано едно такова, но това е чисто субективно възприятие.
Не се препоръчват първите месеци, защото децата имат рефлекс за отдръпване, но нямат достатъчно развита мускулатура на вратлето, за да го направят повече от веднъж-дваж и рискът е да се захлупят в обиколника.

Освен реклама на чувалчета, има полезно инфо https://www.safe-sleep.eu/

# 211
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
И моето мнение е като на Вълшебство.
Не ми харесват, изглежда ми натрупано с тях, освен това са и предпоставка за събиране на прах. Особено на кошара 60/120 имам чувството, че съвсем не остава пространство за бебето.

# 212
  • Мнения: 15 356
И моето мнение е като на Вълшебство.
Не ми харесват, изглежда ми натрупано с тях, освен това са и предпоставка за събиране на прах. Особено на кошара 60/120 имам чувството, че съвсем не остава пространство за бебето.
И аз така.А повече ме е страх да не ги захлупи отгоре си,отколкото да не се удари.В леглото е само детето със спален чувал,или ромпър и боди,без завивки,без обиколници.И да се удари,няма да е със скорост по-висока от 1м/ч,така че нищо няма да й стане

# 213
  • София
  • Мнения: 18 700
Да бе,мамино златно трябва като рохко яйчице да се крепи.Grinning
Да не се засегне някой сега.

# 214
  • Мнения: 15 356
Да бе,мамино златно трябва като рохко яйчице да се крепи.Grinning
Да не се засегне някой сега.
На пръсти се броим безхаберните .Kissing Heart

# 215
  • София
  • Мнения: 18 700
Значи,подронваш ми авторитета жено.

# 216
  • Мнения: 1 913
Здравейте.
Имам затруднение и ще се радвам, ако някой ми помогне с идея. За бебето сме купили от дървените, трансформиращи се легла от по-големите с чекмеджета отстрани и горе място за повиване.
Проблемът е, че повивалниците, които се продават са с размер 50 х 70 см, а размерът на нашето е 38 х 70 см.
Аз ли пропускам нещо или нашето легло е с нестандартен размер на място за повиване?

# 217
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Нашата кошара също е от този тип и съм сложила повивалника на решетките.
А мястото на кошарата, което е за повиване го използвам за козметика. Там е и капака на раклата и ако сложа повивалник отгоре всеки път трябва да го свалям.

П.П много се радвам, че те засичам в тази тема! 🙂 Колко остава до края?

# 218
  • Мнения: 1 913
Мария, така е. Раклата е там, но в нея мисля да прибирам неща, които няма да трябва да ги вадя всеки ден. В момента там съм прибрала обиколниците, които на първо време не мисля да използвам. Също така смятам да складирам и памперсите, ако купим по-голям пакет, а в отделна кутия върху скрина да имам извадени по-малко количество.
Честно казано тази ракла е доста дълбока и навътре, че по принцип не ми се струва много практична, за да прибирам неща, които ежедневно ще ми трябват.

# 219
  • Мнения: 15 356
Марианка,стана ли време?Сякаш вчера каза,че си бременна!
За мек повивалник над раклата говориш нали?Така са,той нали има едно като вътрешно ръбче,като го сложиш просто става като бордчета над  раклата.Ако не можеш да си го представиш,ще ти пратя снимка на лично.Нашия е на отделен скрин,но ще го изимитирам някак.

# 220
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Здравейте момичета! Стигнах до етапа, в който започнах да купувам вече дрешки, чаршафчета, завивки и други неща, които ще трябва да пера.
Питането ми е следното:
1) Какъв препарат-на прах или течен сте ползвали/ще ползвате вие? Дали конвенционални или био? Марки?
2) Мислите ли за нужна употребата на омекотител и дезинфектант за бебешки дрехи?
Питам понеже около мен, а и докато чета насам-натам срещам и мнения, че едва ли не почти няма никаква разлика в тези регулярни препарати и специалните бебешки... Тоест отново става въпрос за маркетингови трикове...?!? Както и че изпирането на високи градуси със стандартен препарат било достатъчно за почистване и хигиенизиране на бебешките текстилни изделия...
Малко се обърквам и биха ми били полезни реални препоръки от вече минали по този път мами. Както и просто да чуя и други мнения

# 221
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Пера с Тео бебе на 40 градуса, после минават сушилня.
Омекотител не ползвам за бебешки.

# 222
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Пера с течен Фрош. Втора опаковка купувам, тъй като много ми хареса. В началото започнах със Сано Максима прах. И той не е лош, но Фроша повече ми харесва. Омекотител не използвам, а за дезинфектант за бебешки дрехи за първи път чувам.

# 223
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Дезинфектант за дрехи по принцип купувам на Дм-ската марка. И скоро като ходих да го подновя видях този му вариант:

Без аромат и оцветители, и за кожи склонни към алергии.

# 224
  • Пловдив
  • Мнения: 13 473
Всичко на детето пера с Персил нормален, омекотител Коколино или Ленор какъвто имам под ръка, на 40°
Ако опасенията са ви само за алергия, дори и да перете с бебешки, може да развие само от допира с вашите дрехи, докато го гушкате, кърмите и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт