За нещо специално...

  • 3 282
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 752
 Родителите Ви казват ли, че Ви обичат?

 
 Случват се разни неща в живота ми и ми се иска да го чуя от тях, но като се замислих всъщност никога не са ми го казвали и аз на тях не съм , а ми се е искало.....много ми се е искало

 Само с моите родители ли е така Sad

 

# 1
  • Мнения: 221
моите и особено майка ми ми го казва непрекуснато-даже понякога ми досадява  Wink

# 2
  • Мнения: 490
Родителите Ви казват ли, че Ви обичат?

 
 Случват се разни неща в живота ми и ми се иска да го чуя от тях, но като се замислих всъщност никога не са ми го казвали и аз на тях не съм , а ми се е искало.....много ми се е искало

 Само с моите родители ли е така Sad

 



Не , не си сама  Cry....за съжаление
С моите родители е така, нямам никакъв спомен за това да са ми казвали "Обичам те" ....

# 3
  • Мнения: 4 806
не, не са само твоите Simple Smile
Ама ги разбирам - просто така са устроени. Не бих казала, че ми тежи.

# 4
  • Мнения: 7 474
Не си само ти. Аз пък сега компенсирам с детето и и го повтарям непрекъснато  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 2 237
И моите не са ми го казвали...По принцип сме малко темерутско семейство Sad
Касиди,едва ли това ще те успокои но...аз те обичам ! Hug А сигурна съм и повечето форумци  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 752
И аз правя същото, но просто защото съм си емоционална и изпитвам потребност да го казвамТакива думи стоплят сърцето...Благодаря  bouquet

# 7
  • Мнения: 581
Хей, не бъди тъжна. Твойте родители може би са по - въздържани.
  bouquet
На мен мама и татко ми казват, че ме обичат, нищо че вече съм бая големичка...
Може би е до характер. Ние сме емоционални в семейството си и изпитваме нужда да си кажем онова което чувстваме.

Защо не им кажеш какво изпитваш и как искаш да чуеш това от тях? Просто им сподели. Може би и те искат,  а не смеят, защото смятат че ще се отдръпнеш или кой знае...

А и нали има приказка: не слушай кой какво ти казва, а гледай кой какво прави.

При мен слава богу не само твърдят, че ме обичат а и многократно са го доказвали.

# 8
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
На мен пък непрекъснато ми го повтарят. Даже ми се е случвало в работно време да ми се обажда някой от тях да ми се "обяснява в любов" Sunglasses

# 9
  • Мнения: 2 212
Кас, по-важно е да го показват, не да го казват....не всички хора са по словесните излияния дори и към децата си, но това не значи, че не го чувстват... Hug

# 10
  • Мнения: 6 996
На мен също ми го казват често Grinning

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Никогаш не се е случвало.  Crossing Arms
А да са показвали обич - възможно е, само от майка ми.

# 12
  • Мнения: 3 537
Кас, по-важно е да го показват, не да го казват....не всички хора са по словесните излияния дори и към децата си, но това не значи, че не го чувстват... Hug
Peace

# 13
  • Мнения: 4 752
То това с показването ок ама не е ли малко странно нито веднъж за 28 години да не съм го чула...Тежи ми това...

# 14
  • Мнения: 2 212
Ами не странно, по-скоро необичайно...но ако помислиш може би ако не е присъщо на родителите ти да изразяват чувствата си по този начин и не са го правили докато си била малка, предполагам не са се променили и по-късно, та и до сега...но ти най-добре си знаеш предвид именно показването и отношенията ви. А иначе защо просто не поговориш с тях, за това, че имаш нужда от подкрепата им и това да се чувстваш обичана и подкрепяна от тях...

# 15
  • Мнения: 6 913
Не си сама, и аз не помня да са ми го казвала. Всъщност сигурно са го правели, но когато съм била по-малка. И аз не им го казвам сега.

# 16
  • Мнения: 663
Не ,никога не ми се е случвало Cry

# 17
  • Мнения: 4 752
При самата мисъл за подобен разговор и ми засяда някаква буца в гърлото...

# 18
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Рядко казват точно "Обичам те", но аз знам и усещам, колко много ме обичат. Heart Eyes
Аз самата трудно казвам "обичам те".  Wink

# 19
  • Мнения: 2 407
Повече ми го показват, но аз знам че ме Обичат.

# 20
  • Мнения: 2 212
При самата мисъл за подобен разговор и ми засяда някаква буца в гърлото...

Ами.....не знам тогава Sad Аз лично също не съм много по тези словоизлияния...но при всички положения мисля, че когато нещо му тежи на човек, ако го сподели ще му олекне...иначе няма никога шанс да промени нещата. Каквото и да ти кажа аз, ти си знаеш най-добре какви са отношенията ви, но понякога един разговор, макар и изглеждащ много труден помага много.

# 21
  • Мнения: 990
Рядко казват точно "Обичам те", но аз знам и усещам, колко много ме обичат. Heart Eyes
Аз самата трудно казвам "обичам те".  Wink
и при мен е така

# 22
  • Мнения: 4 629
И моите не ми казват, но и аз не им казвам, че ги обичам. Казвам го на ина ми всеки ден - нqмам търпение да може да ми отговори

# 23
  • по Пътеката
  • Мнения: 180

     Никога не се е случвало..за съжаление,а е толкова важно... Sad

# 24
  • Мнения: 338
Не е нужно да ти го казват-по важно е да ти го доказват.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 941
Не, но ми го показват стократно. Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 1 418
Миналата година като бяхме на почивка майка ми ми прати съобщение с текст : обичам те.А баща ми не ми е казвал.

# 27
  • Мнения: 1 006
Да, много често ми го казват и двамата.При всеки контакт по телефона или на живо И ми го показват.Аз също.Към децата ми съм такава, рядко има ден, в който да не им кажа, че ги обичам.Те към мен също.

Баси...стана ми тъжно, че има такива сред вас, които не са чули тези думи от родителите си.Това не означава, че не го чувстват, но все пак...

# 28
  • Мнения: 2 849
Майка ми ми го казва много често . Heart EyesБаща ми никога не ми го е казвал ,не ми и липсва ,аз съм го изтрила от живота си .
На детето го повтарям всеки ден . Heart Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 7 097
Никогаш не се е случвало.  Crossing Arms
А да са показвали обич - възможно е, само от майка ми.

 yes thumbsup
За сметка на това, непрекъснато казвам на Калина, че я обичам, а и тя не ми остава длъжна..."Мама, бича"  Grinning

# 30
  • Мнения: 5 140
Не си само ти. Аз пък сега компенсирам с детето и и го повтарям непрекъснато  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

 Peace

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 907
Майка ми ми го казва много често, баща ми - не!

# 32
  • Мнения: 8 917
Татенцето ми го казваше /мир на праха му Cry/, майка ми - мисля, че не newsm78...просто различни типове хора, но и двамата са ми го доказали, че ме обичат, което все пак е по-важното Peace

# 33
  • Мнения: 3 611
Не, и моите никога не са ми го каzвали. Нито те, нито аz  Sad Понякога ми се иска да го кажа, но мисълта zа това само преминава преz главата ми, някак не ми достига смелост и... момента отминава.

Виж, на детето си го каzвам постоянно. И то ми го каzва  Heart Eyes

# 34
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На мен също ми го казват често Grinning
Peace

# 35
  • Мнения: 4 390
Казвали са ми го много пъти, но е имало случаи, когато думите, и делата им не са се покривали.


 

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Баща ми по-рядко, но майка ми ми го казва постоянно (но пък с нея сме като сестри, всичко си споделяме Peace).

# 37
  • Мнения: 5 877
не, казват ми го непрекъснато... и слава богу.
Моите са от тези, дето не забравят да кажат, че и ядосани ме обичат.

# 38
  • Мнения: 2 697
Не, родителите ми не са ми го казвали досега (за 24 г.). Разбира се, показвали са ми го, особено майка ми, която толкова години се е справяла с всевъзможни проблеми, за да се живея спокойно аз. Но и при майка ми, и баща ми, има някаква емоционална бариера и невъзможност да се отпуснат и да изрекат вълшебните думи... Sad

# 39
  • Мнения: 565
Касиди, просто на някои хора им е трудно да го кажат с думи. Разбирам те и ти съчувствам.  Hug Имам много приятели които също не са го чували, нито дори почувствали от родителите си.  Sad Защо не почнеш ти първа, кажи им че ги обичаш и виж дали ще се престрашат и те да ти го кажат.
Иначе аз съм доста емоционална и ние постоянно си повтаряме колко са обичаме със семейството ми въпреки че отдавна не живеем заедно. Така съм израснала и не ми е трудно да го кажа и на други хора. Обичам много хора и си им го казвам.  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 4 473
Имам навика да помня изключително незначителни факти и събития, но точно този въпрос или част от него ме обърка.....
От майка ми съм чувала тези думи, макар да не се е случвало често, знам че много ме обича. От баща ми тези две думи не съм ги чувала никога  Cry Cry Cry. Не това обаче е най-лошото, защото както повечето казаха - по-важно е да доказват обичта си..............................

# 41
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Лично аз нямам навик да споделям с родителите си.Те не са особено словоизлиятелни на тема обич.Да не кажа никак.Макар че знам че ме обичат толкова колкото и брат ми.Не съм усещала предпочитания.
Най-паметни са двата пъти в които баща ми ми е казал че ме обича.Единия път заминавах в чужбина, а втория път когато се скарахме защото той ми направи реплика че ми преминавало времето за деца,да не чакам повече и т.н.,а аз просто имах проблем със забременяването.

Сега като пиша и се сещам че в темата за завистта можеше да си призная:
Завиждам на тези,които могат да споделят лични проблеми с родителите си и да получат спокоен съвет.Обещавам поне да се опитам да съм такъв родител.

# 42
  • Мнения: 42
За съжаление и аз съм като повечето от Вас, които искат да чуят тези прекрасни думички от своите родители, но и до ден днешен не съм ги чула. За сметка на това ги чувам от малката ми дъщеря, и това е нещото което топли душата ми.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 383
От майка ми съм ги чувала и усещала, но от баща ми - май не.

# 44
  • Мнения: 472
Не си спомням някога да са ми го казвали,просто са си такива.За сметка на това баба докато беше жива ми го казваше и показваше често,с нея бях много по близка-лека и пръст Sad

# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 171
...Баси...стана ми тъжно, че има такива сред вас, които не са чули тези думи от родителите си.Това не означава, че не го чувстват, но все пак...

И на мен ми стана тъжно Confused, нищо че и на мен не са ми го казвали/или именно заради това/, но всекидневно го доказват пък Heart Eyes.

# 46
  • Мнения: 967
В моето семейство много си говорим за чувства и многократно съм чувала "обичам те". Аз също често го изричам. Знам, че всичко е въпрос на характер и има хора, които не говорят за чуства без да значи, че не ги изпитват. Ако обаче ти тежи, че родителите ти неизричат тези думи кажи им го - кажи "мамо и татко много ви обичам, знам че и вие ме обичате, но никога не сте ми го казвали и това ме натъжава" - Сигурна съм, че ще се трогнат и ще те разцелуват и ще кажат, че и те много те обичат  Hug

# 47
  • Мнения: 11 321
Аз също съм от тези, дето не са чували вълшебните думички. И ми тежи, и ме боли сърцето.
Защото не е само до казването, ами и показването го няма. Едно - Гордея се с теб, не съм чула или Страхотно се справи или...
Дано разбирате за какво говоря.
Сега компенсирам с децата си. Както Анда спомена по-горе, дори когато съм ядосана пак им казвам, че ги обичам.
Понякога дори ми се случва да плача, докато ги прегръщам и целувам, защото усещам свитото си сърце, че ми е липсвало това отношение.
Но... родителите ни са такива, каквито са. Не можем да ги променим. Аз просто се примирих, че някога ще зарадвам душата си с подобно излияние.

# 48
  • Мнения: 1 462
Като се замисля - единствено от майка ми, и то рядко.

Ако попитам "Обичаш ли ме?" получавам "Е РАЗБИРА СЕ, КАК МОЖЕ ДА ПИТАШ ТАКОВА НЕЩО!!!!!!!!" --> каране, че съм попитал.
Ако кажа "Обичам те" получавам "И аз, и да внимаваш, и да не правиш това и това, и ..." --> един куп страхови неврози.
Ако не кажа нищо, получавам "Защо ми мълчиш?"
Ако не се чуваме изобщо, получавам пустота в сърцето.

Благодарение на този форум успях донякъде да вникна в майчиното сърце и от няколко месеца насам репликите са малко по-други.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз получавам много обич от родителите си. Баща ми много пъти ми е казвал, че ме обича, майка ми много рядко, защото тя си е такава трудно води задушевни разговори(но знам, че много ни обича).
 Ние от своя страна също сме им го казвали.
Сега на моите деца постоянно им го повтарям, мъжът ми не Confused - ще трябва да му напомня, че децата имат нужда да го чуват.

# 50
  • София
  • Мнения: 723
Не ,никога не ми се е случвало Cry
Или поне нямам съзнателен спомен за това. Sad

# 51
  • Мнения: 3 929
Никога не съм чула това от тях или не си спомням. Аз също никога не съм им казвала, че ги обичам.

# 52
  • Мнения: 2 220
По принцип трудно си го казваме. Напоследък явно всеки усеща, че на другия ще му е приятно да го чуе, и го казва, по-лесно го пишем на кю. Общо взето се пропуснали момента да си го казваме свободно. Но това не ме натъжава, честно. Защото се обичаме помежду си страшно много!!! Но въпреки всичко искам да премахна тази бариера в общуването със сина ми и племенницата ми...

# 53
  • София
  • Мнения: 4 012
ами не и по начина, който имаш в предвид...Казват неща от сорта, "Ами ние много ви обичаме с брат ти"....Сега когато имам мое дете преосмислям много неща, например това, че не си спомням когато съм била дете майка ми да ме е целувала....и си давам сметка колко много ми е липсвало....Понякога си мисля възможно ли е да ме е целувала, но да не си спомням....Значи много скоро е спряла...
Понякога ми е много болно, но гледам да не мисля за това....
 Tired

# 54
  • Мнения: 9
Не са ми го казвали,но усещам колко много ме обичат.

# 55
  • Мнения: 257
Тези думи не съм ги чувала от баща ми или поне нямам съзнателен спомен затова.Но от майка ми ги чувам постоянно.Тя е най-добрата ми приятелка,споделям абсолютно всичко с нея и знам че ще ми даде адекватен съвет.Живеем на близо и се виждаме почти през ден , а през останалото време се чуваме по телефона.Ето например и една случка от вчера.Звъннах и по телефона да я питам нещо набързо и затворих и след две минути тя ми звънна ,защото пропуснала да ме попита дали ще пием  кафе и да не си помисля,че не ме иска.С брат ми също сме много близки.А относно мъжа ми в началото му беше много трудно да показва чувствата си,но сега шест години по-късно го научих да бъде по- емоционален/защото аз самата съм такава/и постоянно си казваме,че се обичаме,а и смятам,че си го доказваме.

# 56
  • София
  • Мнения: 15 242
Много скоро си дадох сметка, че нямам никакъв спомен някога, по някакъв повод да съм чувала "Обичам те!" от майка си или от баща си.
И не е вярно, че щом доказват обичта си, това трябва да ми е достатъчно.  Sad

Аз казвам на Иво по 100 пъти на ден, че го обичам. Предполагам, че по някакъв начин съм провокирала и майка ми да му го каже. Но когато чух тя да изрича "Обичам те" на моето дете, направо зяпнах от изненада. Тогава осъзнах, че наистина за първи път я чувам да казва тези думи на някого.

# 57
  • Мнения: 2 567
Не си само ти. Аз пък сега компенсирам с детето и и го повтарям непрекъснато  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

И при мене е така.
Никога не са ми казвали и сега аз компенсирам с малката  Simple Smile

Май  по старите поколения не са много научени да изразяват обичта си с думи.

Сега виждам дъщеря ми, за която е нещо естествено да чува и казва "Обичам те", как приучава лека полека и бабите си да го изговарят.
Интересното е обаче, че на нея се научиха да и го казват, но нито майка ми, нито баба ми се научиха да го казват на мене.

# 58
  • Мнения: 18
Само от майка ми и то само няколко пъти до сега. Но знам, че ме обичат, сигурна съм, че каквото и да се случи никога няма да спрат да ме обичат и може би за това не изпитвам някаква специална нужда да го чувам.

# 59
  • Мнения: 7 474
Не си само ти. Аз пък сега компенсирам с детето и и го повтарям непрекъснато  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

И при мене е така.
Никога не са ми казвали и сега аз компенсирам с малката  Simple Smile

Май  по старите поколения не са много научени да изразяват обичта си с думи.

Сега виждам дъщеря ми, за която е нещо естествено да чува и казва "Обичам те", как приучава лека полека и бабите си да го изговарят.
Интересното е обаче, че на нея се научиха да и го казват, но нито майка ми, нито баба ми се научиха да го казват на мене.


сЪЩОТО И ПРИ НАС. бАБИТЕ НА НЕЯ И ГО КАЗВАТ Hug

# 60
  • Мнения: 107
от както zаминах zа 4ужбината преди 6 години все по_ 4есто си го каzваме,и го покаzват непрекъснато с деиствия,думи и вски4ко останало
винаги съм усешала 4е ни оби4ат много и мен и сестра ми

# 61
  • Мнения: 3 268
Касиди, винаги съм знаела,че родителите ми много ме обичат,но сега се замислих,че всъшност не са ми го казвали често,даже не се сещам да са ми го казвали въобще.Мисля,че е по-важно да чувсваш обичта им,а не да я чуваш.Горе главата,сигурна съм,че много те обичат! Hug

# 62
  • Мнения: 1 364
Кас, по-важно е да го показват, не да го казват....не всички хора са по словесните излияния дори и към децата си, но това не значи, че не го чувстват... Hug

От мойте родители съм чувала, че ме обичат.....но по важното е че го чувствам!
Сега като се замисля, аз май доста често казвам на дъщеря ми че я обичам.

# 63
  • Мнения: 409
Кас, по-важно е да го показват, не да го казват....не всички хора са по словесните излияния дори и към децата си, но това не значи, че не го чувстват... Hug

От мойте родители съм чувала, че ме обичат.....но по важното е че го чувствам!
Сега като се замисля, аз май доста често казвам на дъщеря ми че я обичам.
С тази разлика че на 2-те. Hug

# 64
  • Мнения: 6 315
Чувах го много често от баща ми, лека му пръст, а от мама продължавам - всеки ден. Самата аз често го казвам на хората, които обичам, а на детето си - изключително често. Но всичко си е до човек. Аз просто изпитвам нужда да го казвам  Embarassed.

# 65
  • Мнения: 3 818
Моите родители никога не са ми го казвали. Но аз пък никога не съм страдала от това. Чувствам обичта им ежедневно. Те са различни хора, знам, че не изпитват необходимост да ми казват, че ме обичат, но и аз не изпитвам такава необходимост.

Имам една приятелка, много специална беше, та тя ми повтаряше непрекъснато колко много ме обича, колко важна съм за нея и т.н. Но всяко едно нейно действие говореше обратното. Така че предпочитам хиляди пъти да не го чувам, но да го усещам.

# 66
  • Мнения: 1 226
Не не ми го казват.Като по-малка много страдах, но сега зная, че ме обичат.Просто не могат да ми го кажат.Но го показват.С загрижеността си за мен и проблемите ми.Едно просто "Как си днес" е достатъчно.

# 67
  • Мнения: 463
Майка ми ми го казва много често, баща ми - не!

и при мен е така. но аз знам, че и той страшно много ме обича.

# 68
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Никога нито майка ми, нито баща ми са ми го казвали. Но знаех, че майка ми ме обича много. newsm51 Аз обаче всеки ден го повтарям на децата ми  loveuuu

# 69
  • София
  • Мнения: 3 432
Като се замисля- майка ми много често ми го казва, баща ми е по-въздържан, но затова пък, когато ми го каже се вълнувам. Знам, че ме обожават, много години са нямали деца преди да се появя аз и съм гледана и възпитана с много обич- съвсем явна. Имам необходимост от това и до днес, така, че напълно разбирам   bouquet

# 70
  • Мнения: 1 581
Аз си мисля, че многото казване на каквито и да е думи ги изтърква и лишава от смисъл, а точно тези думи не трябва да се изтъркват. Трябва да се казват с вътрешна убеденост и нужда, а не да се превърнат в едно "добър ден", което не е никакво пожелание денят ти да е добър, а е просто по навик.

Не знам кога за последно сме си го казали с родителите ми, но сигурно е скоро, защото не сме забравили още, че много се обичаме. На детето си го казвам много, но и се замислям, че не трябва да го обременявам с повтарянето на това, както и не трябва да го задължавам чрез моята обич.

# 71
  • Мнения: 779
Всъщност, така като се замислих, казвали са ми го малко пъти, но винаги в много специални моменти. Давали са ми невероятна сила , за което им благодаря  Heart Eyes .

# 72
  • Мнения: 743
Ами и аз като се замисля, не са ми го казвали често. Но за сметка на това са ми го показвали. Майка ми по-често разбира се, но сега след като родих и те се почустваха на заден план /в нашето семейство винаги е имало много близки отношения, гушкане всеки път когато се виждаме, абе гальовни сме/ и ми казват че ме обичат.

Общи условия

Активация на акаунт