Боя за коса - Blond48 - Клуб на блондинките

  • 41 417
  • 758
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Алба роса, дай ни марки и номера? С какво ти боядисва корена? Какво ти разнася по дължините?

# 61
  • Мнения: X
wdv, така и не ми е казала с какво ме боядисва. Веднъж се опитах да подпитам, но явно трябваше да питам по-директно.  В салона й не виждам никакви каталозина бои сякаш. Изказва се доста негативно за професионалните на Л'ореал, а за Лакме, че били прекалено агресивни. Значи, не е някоя от тези двете. 

# 62
  • Мнения: X
Сама си прави изводите, но ми се струва, че хубава коса от тая фризьорка няма да видиш...

Скрит текст:
И да напомня, че перманентна боя се ползва за изсветляване и за 100% покритие на бяла коса. За всичко друго (освежаване, потъмняване) - деми перманентна. DEPOSIT ONLY! Никой да не се подлъгва, че си "вкарва пигмент" и едва ли не си лекува косата.

Последна редакция: пт, 02 окт 2020, 14:48 от Анонимен

# 63
  • Мнения: X
Ами, тя и не ме заблуждава, че ми я лекува.
Вчера ми добави и някаква съставка ( предполагам нещо подобно на colorplhex за защита от увреждане). Просто според нея нямало как русото да се поддържа без да постоят малко и краищата с боя ( някъде около 5-10 минути). И наистина при целия ми опит да разбера какво ще ми слага, упорито отклоняваше въпроса. Може би за да не видя какви са цените в някой сайт. Макар че на мен ми е повече от ясно, че в салона винаги излизат по-скъпо консумативите.
Скрит текст:
Малко ме е яд, че спрях да ходя при една фризьорка, която много добре се справяше с боядисването и не съм имала проблеми с русото. Даже ми беше казала с какво ме боядисва и можеше да си купувам боята от нея и да си мажа корените в домашни условия, ако не съм в града или не ми се дават пари за услугата. Но много ме нервеше това, че постоянно вмъква разни клиенти и малко влиза в полемики с тях. Сега съжалявам, че се опитах да я сменя. След нея трудно намирам някой, който да е добър в колористиката.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 749
Аз не съм съгласна.
Години наред съм руса без да изсветлявам дължини и веднъж изсветлени, там само слагам пигмент с обливка за изравняване. Преди последните 10 минс нанасях разредена боя и си съсипах косата. Така че проучи внимантелно какво ти слага

# 65
  • Мнения: 2 005
Обливката не е ли разредена боя ?

Аз купих за 1ви път ВелаКолестрон МЕ+ и тези дни ще пробвам на някой кичур какво ще се получи и дали ще изтърпя боята на главата си. Този проблем с боята Oway го нямам, но много бързо се отмива и започва да ръждавее косата ми с нея. Взела съм 6ца оксидант ( ест.цвят ми 6-7 с 10% бели коси 7и 8 взех боя )
Взех и блондор крема, но и него ще трябва да го пробвам с оксиданта 6% към боята който е, че иначе трябваше да закупя отделно литър.

# 66
  • Мнения: 5 327
И аз с въпрос, кои са Деми бои?

# 67
  • Мнения: X
Ами, тя и не ме заблуждава, че ми я лекува.
По-горе беше изразено мнение, че това дето ти разнася по дължините е едва ли не полезно, защото ти вкарвала пигмент... Hands V

Преди последните 10 минс нанасях разредена боя и си съсипах косата. Така че проучи внимантелно какво ти слага
Точно така - разнасянето на боя (дори разредена) по дължините е вредно! Освежаване, "вкарване на пигмент", потъмняване - само с деми. Hands V

# 68
  • Варна
  • Мнения: 7 715
С професионалисти няма да споря, но откакто правя обливка точно с разредена боя за 10мин.косата ми е в перфектно състояние. Ииии го правя от години не от вчера. Преди краищата ми все бяха сухи и смотани въпреки скъпарската козметика, която ползвам.
.

# 69
  • Мнения: 2 005
Аз не виждам положителен резултат от обливките - освен за цвета де Simple Smile
разнасянето на боя (дори разредена) по дължините е вредно! Освежаване, "вкарване на пигмент", потъмняване - само с деми. Hands V
Деми - безамонячните водят ли се такива ? Или са някой други специални - ако може пример с някоя позната марка

# 70
  • Мнения: 2 450
Може би има нещо вярно в това.Аз обикновено си матирам косата с тонерите на Шварцкопф.Косъмът се уплътнява и косата живва.Последните два месеца си правя експерименти с боя и не ми харесва нещо.Косъмът го чувствам изтънял.
Вела колор тъч,тонерите на Шварцкопф и Редкен,Матрикс Соколор,Лореал Диалайт,Тиги и Голдуел също имат...има и други

Последна редакция: пт, 02 окт 2020, 20:48 от VanessaDE

# 71
  • София
  • Мнения: 1 749
Обливката не е ли разредена боя?

Вчера бях на зор и набързо коментирах и нямах време да обясня.
Имам предвид следното:
Някои фризьори (повярвайте, попадала съм на такива) ти мажат сместа в корените и вече в последните 10 минс добавят малко вода към остатъка на тази смес и я нанасят по дължините.
Не знам дали фризьорката на клиентаката прави такава или забърква мат, но задължително тя трябва да се информира защото има голяма разлика.
Аз съм обиколила много салони, мат са ми правили само в Inspire.
В другите обливка на дължини не съм и мечтала да получа.
Явно не е практика в България или аз съм най-големия карък откъм фризьори.
Пострадах от какво ли не.
Включително веднъж когато косата ми беше тъмна ме бяха обезветили цялостно за да ми направят тъмно русо....
Както и да е, това е друга тема.
Аз лично правя обливка с 9ка Oway и 2.7 % оксидант. Тя е беьамонячна така че би трябвало да е ок.
Ако фризьорката маже дължини с смонячна и 6% оксидант пак не ми звучи добре.

На приложената снимка косата не е много светло русо и въпреки това дължините ми изглеждат леко изтощени, затова смятам че слага силна смес.

Дано да не е така де.

Хубавото е че спасение има и с редовна грижа и хубави продукти косата ще се оправи.

Аз така преди няколко години когато правех корен със силно изсветляващата на лакме и оксидант 12% последните 10 минути разнасях по-дължините. Не знаех че не трябва.
Косата ми ставаше все по зле и се разтягаше като дъвка.
Но с много грижи и терапии сега е доста по добре.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 885
Искам да попитам за обливките - боядисвам се с Виталитис Арт абсолю, като комбинирам 8.08, 8.00 и 7.00 с 20 vol. оксидант. Да разбирам, че трябва да правя обливките с безамонячната Виталитис и 10 vol., обаче с кой цвят? Със седмица или с осмица? И още - с натурален оттенък, с пепелен или с бежов трябва да е?

# 73
  • Мнения: 591
Да попитам и яз- обливка се прави само когато боядисване косата или и междувременно може, вместо тониращ шампоан например? Може ли обливката да е с боята и оксиданта, които ползвам по принцип или трябват други?
Косата ми изби жълто и е време да и сложа нещо тониращо, но незнам кой е най- добрият вариант- хем да е по- щадящо, хем да матира жълтото?

# 74
  • София
  • Мнения: 2 168
Може по всяко време, зависи какво искаш да постигнеш.Разбира се порастналата коса няма да се промени,а само русата . Аз я правя с  3% окислител и чиста 8-ца  или само с боя разредена с вода.
Можеш да направиш обливка само с коректор и нисък окислител. Добавяш маска/балсам, малко вода и напълно хомогенно смесено всичко слагаш след шампоан. Седиш 10 Мин, може и повече - наблюдавай косата и изплакваш.

Общи условия

Активация на акаунт