Боя за коса - Blond48 - Клуб на блондинките

  • 41 672
  • 758
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 887
Да попитам отново:   
Скрит текст:
Искам да попитам за обливките - боядисвам се с Виталитис Арт абсолю, като комбинирам 8.08, 8.00 и 7.00 с 20 vol. оксидант. Да разбирам, че трябва да правя обливките с безамонячната Виталитис и 10 vol., обаче с кой цвят? Със седмица или с осмица? И още - с натурален оттенък, с пепелен или с бежов трябва да е?

# 76
  • София
  • Мнения: 1 757
Не познавам боята и не мога да кажа.
Въпроса е зададен по начин който не дава възможност да се даде отговор.
Откъде да знаем ние ти какъв ефект целиш с тази обливка? Нищо не споменаваш освен това с кои цветове се правиш.
Какъв ефект търсиш? Защо ще правиш обливка въобще?
Какво искаш да скриеш? Каква ти е косата?

# 77
  • София
  • Мнения: 1 887
Благодаря за включването, Мélisande! Единственото, което целя, е краищата на косата да не изглеждат рехави и бледи, и да станат може би по-плътни, без да се налага да режа периодично, и тъй като не знам с кой номер да го постигна, зададох въпроса тук. Боядисвам само корен, заради появилите се тук-таме бели косми. Основата ми е между 7 и 8 с перлен оттенък, косата вми е къдрава, гъста, но с тънък косъм, според мен. Нямам рижави изблици, нито жълти. Цветовете на Виталитис Арт абсолю са:  8.08 - светло русо перлено, 8.00 - светло интензивно русо и 7.00 - русо интензивно. 20 vol оксидант е 6%, 10 vol - 3 %. Билковите бои на марката отговарят на цвета на пермаментните.

# 78
  • Мнения: 591
Може по всяко време, зависи какво искаш да постигнеш.Разбира се порастналата коса няма да се промени,а само русата . Аз я правя с  3% окислител и чиста 8-ца  или само с боя разредена с вода.
Можеш да направиш обливка само с коректор и нисък окислител. Добавяш маска/балсам, малко вода и напълно хомогенно смесено всичко слагаш след шампоан. Седиш 10 Мин, може и повече - наблюдавай косата и изплакваш.

Благодаря Simple Smile

# 79
  • Мнения: 1 935
Момичета, ползвали ли сте боите Милкшейк? Не съм попадала на коментари за тях и ако имате впечатления от тях откъм добро изсветляване и трайност ще се радвам да    споделите

# 80
  • Мнения: 5 345
Ако смеся 12 и 6 оксидант, в равни количества, ще се получи 9, нали?

# 81
  • Мнения: 1 994
Момичета, ползвали ли сте боите Милкшейк? Не съм попадала на коментари за тях и ако имате впечатления от тях откъм добро изсветляване и трайност ще се радвам да    споделите

Аз съм ползвала, но на ниво 8. Цвета беше 8.341. Стана си като на каталога, но бързо се отлива цвета, а и усещах косата си много превишена. Най голяма трайност на цвета имам с Freelimix

# 82
  • София
  • Мнения: 1 757
Тези дни се матирах с обичайнатаа обливка , но този път пробвах син коректор (досега ползвах виолетов).
Сместа която забърках: 10 см миста 9ка (oway), 3 см чиста 8ца лакме, 2 см син коректор лакме, 2 см сив коректор oway , 2 супени лъжици оксидант и вода и шампоан.
Стоях по-дълго измих и станах адски сиво синя.
С лилавия нямах такъв проблем, много странно. Явно синият е по-силен, ще внимавам вече.
Надявам се като се отмие да стане добре.
На първата снинка прилагам цвят преди мата, но на дневна светлина цвета беше по-топъл което ме дразнеше



# 83
  • Мнения: 992
Привет момичета! Отдавна не съм ви чела,но вече съм свободна и пак съм в любимата тема. Аз окончателно си останах Вела Колестон 12/ 81. Ето ме днес прясно боядисана. Има какво да се желае,но последните два пъти си мъчих сама,че нямах никакво свободно време и отзад косата беше ужас. Но с нейния си окислител разликата е огромна. Понеже там от където я купувам я продават с друг.
От светлината изглежда малко шарена. На живо почти не се забелязва и е някакси по-светла. Обливка не й правя. Поддържам си я с лилавите на Лакме -и шампоана и маската.

Последна редакция: чт, 08 окт 2020, 22:45 от Mики

# 84
  • Мнения: X
Супер е! Радвам се, че си доволна! И много е пораснала. Hands V

# 85
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 814
Тези дни се матирах с обичайнатаа обливка , но този път пробвах син коректор (досега ползвах виолетов).
Сместа която забърках: 10 см миста 9ка (oway), 3 см чиста 8ца лакме, 2 см син коректор лакме, 2 см сив коректор oway , 2 супени лъжици оксидант и вода и шампоан.
Стоях по-дълго измих и станах адски сиво синя.
С лилавия нямах такъв проблем, много странно. Явно синият е по-силен, ще внимавам вече.
Надявам се като се отмие да стане добре.
На първата снинка прилагам цвят преди мата, но на дневна светлина цвета беше по-топъл което ме дразнеше




Колко време престоя с мата?

# 86
  • София
  • Мнения: 1 757
30 минс поне

# 87
  • Мнения: 2 025
Аз бях споделяла за моята опитност със син коректор - кичурите станаха сиво-сини а на останалата коса ( боядисана на ниво 7ца ) не повлия по никакъв начин и си останаха топли.

Да дам отзив и за боята Вела Колестрон МЕ + , след голямо ровене и чудене за цвят реших да заложа на 8,2. Не съм слагала коректор, не съм смесвала с други цветове. 6% оксидант, престой 40-50 мин. Само корени. Самата смес стана много много тъмна с времето на престоя, доста се попритесних. Но цвета се получи точно това което търсех - средно русо, няма ръждив оттенък, няма никаква разлика с останалата коса, която съм боядисвала досега с микс от три цвята и коректор.
Още не е минало време да си проличи как се измива.

С боите Макадамия, Олиосета и Oway ползвах ниво 7, пробата ми с боя Лакме 7 беше доста лош ужасно тъмен се получи. В каталога на Вела боите 7 ниво също изглеждаха много тъмни.
Самият цвят в каталога, който намерих в нета въобще не изглеждаше това което търся, реших да заложа повече на описанието рус мат ( wdv ме беше насочила към тази думичка мат )

Единственото, което не зная как се получи Dizzy Face- отпред рамката на лицето стана по тъмна. Същото ми сее случвало и в салон, с друга марка боя . Взех да обмислям вариант да взема някакво ниво 9 боя за тази зона.

# 88
  • Мнения: X
Здравейте, влизам в темата ви с молба за помощ за фризьор във Варна можещ да направи равномерно русо-сива коса! Повярвайте, от повече от година обиколих три фризьорки и положението е трагично! Сама не мога. Сега съм с един рижав корен поне 2 см и надолу.......почти много светло русо, но тук там има някакви жълтакави нюанси....

# 89
  • Мнения: X
Casual, радвам се, че си доволна! Ползва боята с оригиналния окислител нали? Не знам в каква последователност боядисваш, но може да оставиш отпред линията на косата за последно, защото там космите са по-фини и затова са ти станали по-тъмни.

Общи условия

Активация на акаунт