Голямата тема за малките масла - 23

  • 52 441
  • 752
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 2 401
И аз съм ползвала за коса, смесвам го с репейно или това за коса на Икаров, после също го измивам първо с балсам и се отмива.

# 481
  • Мнения: 942
Здравейте! Вчера си купих рициново масло защото четох че е подходящо при акне и белези. Снощи се намазах като използвах съвсем малко, доста е гъсто и лепкаво. Сега кожата ми е мека и приятна на допир, мисля да продължа да го ползвам. Искам и за коса да го пробвам, но се притеснявам че трудно ще се отмие. Вие ползвали ли сте? Доволни ли сте?
Смеси го с друго масло, арган например или си направи Домашния Еластисайзър за коса.

# 482
  • Мнения: 2 078
А какъв е домашния естилайзър? Подходящ ли е за много суха коса?

# 483
  • Варна
  • Мнения: 631
А какъв е домашния естилайзър? Подходящ ли е за много суха коса?


ДОМАШЕН ЕЛАСТИСАЙЗЪР/представлява смес от глицерин,рицин,бадемово масло и витамин А/.
  Оригиналната рецепта  на Тайра.
  40мл. глицерин от аптеката,40мл. рицин пак от там,20мл. бадемово масло и 1 ампула витамин А.

Изключителна хидратация дава. Стои се 1-2 часа поне.

# 484
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Малката подробност е,че за да хидратира еластисайзърът трябва да се нанесе на влажна коса да не кажа мокра. Рициновото масло е благодат за дължините на косата,а смесено с глицерин наистина хидратира,но и подхранва сериозно. От години ползвам ЯЧРМ/ямайско черно рициново масло/.
И понеже ме гони класически мързел предпочитам да го смесвам с готовия еластисайзър на Кингсли. Така проблем с отмиването няма. Може да се смеси с всякакъв преуош. Получава се дълбоко подхранване освен основното действие на продукта.
 Напоследък в профи темата за коса нашумя един еликсир наречен Вълщебството на Магнолия

https://cdn.bg-mamma.com/4ONl/4BnPO.jpg за косопад след Ковид и за сезонен е страхотен. Отдавна ползвам масло от безсмъртниче за лице и скалп,но беше просто по инерция. Сега се зачетох и реших да го вкарам сериозно в рутината за лице.
 Имам въпрос обаче как да включа розовото масло в грижата за лицето? Сдобих се с такова заради еликсира и освен да капна една две капки в нощния крем друго не ми идва на ум.

# 485
  • Мнения: 15 317
На мен чистото розово масло не ми понася. Засушава ми кожата, явно ми идва силно. Разредено ми е по приемливо, но трябва да е в слаба концентрация. Някои розови води по тая причина също не ми понасят.

# 486
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Оооооо за чисто масло и дума не може да става Grinning. Подобен аромат би ме убил.

# 487
  • Мнения: 2 401
Чисто розово масло съм добавяла в околоочен - 1к. на 30 мл. и 2к. в 50 мл. крем за лице.
Взех масло от безсмъртниче и си направих масло за лице в 1% концентрация.
За база използвах масло от кайсия, в което добавих една пипета невен, сложих безсмъртниче,  тамян, немска лайка и лавандула. Идеята ми беше да третирам зачервяване, но е още рано да кажа нещо за резултати. Прави ми впечатление, обаче, че изсушава леко кожата - от какво е според вас?

# 488
  • Варна
  • Мнения: 7 702
silver pearl лавандулата ми суши на мен. В мазилата за скалп е ОК, но за лице -абсурд. Кожата ми е доволно жадна. Пробвай да нанасяш в сандвич с флорална вода някаква. Аз го придобих тоя навик покрай хелуроновата киселина. Пръскам розова вода,нанасям и отгоре пак розова вода. Така няма сухота.
Розово масло капнах две капки в нощния крем. За сега е добре като изключим,че мирише на него Grinning,а хич не съм фен на пустия ретро аромат. Околоочните обаче всичките са ми в тубички.....

# 489
  • Мнения: 2 401
Принцеса, благодаря!
Намерих в къщи вода от ройбос и така го ползвам, но ми беше важно да разбера от какво се получава. Flowers Tulip
Не е голямо количество и ще го изразходя, а в следващия ще пропусна лавандулата.
Сложих я, защото пишеше за нея, че повлиява зачервяване и е добра за капиляри,  но явно само за мазна кожа е подходящо да се ползва.

# 490
  • Мнения: 23
Prizesata,кое масло от безсмъртниче използваш за лице ,смесено с базово масло или самастоятелно?

# 491
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Везсмъртничето е етерично масло тъй, че няма как да се ползва самостоятелно. За мен най, лесно е добавянето му в готов продукт, но имам и един маслен микс на основа масло от ему, в който го влагам. Последно взех това на ароматера тъй като е с доказано високо съдържание на нерил ацетат. Иначе съм ползвала това на Гиза и на алтея. На алтея е с 24 нерилацетат поне според техните твърдения, което не е зле.

# 492
  • Мнения: 8 759
Момичета, моля препоръчайте какви масла да смесвам с вода, сутрин след ставане с цел детокс, диреутично и намаляващо апетит действие?
Препоръчаха ми Дотера -грейпфрут, лимон(или лимонена трева).
Имате ли набюдения дали действат?

# 493
  • Мнения: 2 026
На мен колкото и да ми ги хвалят Дотера(имам приятелка дистрибутор), а и която и да е друга марка масла, не бих се престрашила да ги приемам вътрешно, особено без изрични указания от компетентно медицинско лице. Всъщност такъв е съветът и на повече търговци, предлагащи масла. Това си е лично мое усещане, разбира се, дано някой може да се включи със споделяне на личен опит. Simple Smile

# 494
  • Мнения: 6 039
Наскоро гледах интервю по БНТ 1 с някаква специалистка. Каза, че е безумие да се приемат вътрешно етерични масла. Първо, че били със силата или даже по-силни от антибиотици, и второ тъй като не се разтварят във вода, при прием могат самите капки да полепнат по хранопровода и да нанесат сериозни поражения. В последното вярвам и аз.

Общи условия

Активация на акаунт