Голямата тема за малките масла - 23

  • 52 380
  • 752
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 40 749
За мене маслата са за препоръчване ,отколкото всякакви мазила на пазара които изсушават кожата и вместо да подобрят проблема с акнето го влошават . Висококачествени масла са за препоръчване .Детето да си мие лицето с арганово олио плюс му направете лосион от лавандула,чаено дърво, индрише и алое вера гел  .Важно е да се коригира и храната иначе няма да има ефект с каквото и да мажите .Чай от коприва също се препоръчва .Успех !
по колко капки от етеричните слагате?
Имам бурканче от 50мл. Ще ползвам за основа алое гел 99%.

# 76
  • Мнения: 1 622
Как точно се ползват маслата? На суха или влажна кожа? Имам бадемово, шипка и жожоба.

# 77
  • Мнения: 887
Как точно се ползват маслата? На суха или влажна кожа? Имам бадемово, шипка и жожоба.

На влажна задължително,  иначе ще я изсушиш още повече.  Аз дори започнах да се мажа на мокра кожа и ефекта ми се струва по-добър.

# 78
  • Мнения: 1 622
За бадемовото знам, че е върху влажна, за другите не знаех.

# 79
  • Мнения: 2 290
Писала съм и преди,че много често
" запечатвам" крема с масло.Особено голям ефект от това виждам върху кожата на ръцете си.

# 80
  • Мнения: 1 622
Писала съм и преди,че много често
" запечатвам" крема с масло.Особено голям ефект от това виждам върху кожата на ръцете си.

Т.е. след крема слагате масло ли?

# 81
  • Мнения: 2 290
Да,точно така.

# 82
  • Мнения: 887
Писала съм и преди,че много често
" запечатвам" крема с масло.Особено голям ефект от това виждам върху кожата на ръцете си.

А след като крема попие,  маслото усвоява ли се от кожата или служи само за запечатване?

# 83
  • София
  • Мнения: 245
Всички масла нанасям на влажна кожа след напръскване с флорални вода. Използвам често арган, шипка за лице, бадем, макадамия за ръцете. Дори маслените серуми така нанасям- след флорална вода на влажна кожа.

Едно въпрос че от мен... От къде си взимате ЯЧРМ в Бг?

Последна редакция: пн, 26 окт 2020, 13:58 от nuschinka

# 84
  • Мнения: 1 622
Какво е ЯЧРМ?

# 85
  • София
  • Мнения: 245
Ямайско черно рициново масло Wink

# 86
  • Мнения: 499
Здравейте, купих си етерично масло от тамян (марка Florame) и базово масло от гроздови семена. Според упътването на етеричното масло от тамян следва да се смеси 1 капка от него с 70 гр. базово масло- това не е ли малко като пропорции или има значение концентрацията на етеричното масло?
От рецепти, които прочетох, бях стигнала до извода, че пропорциите са 1:5 да кажем. Може би и аз бъркам някъде- моля да споделите в какви съотношения използвате маслото от тамян! Благодаря!

# 87
  • Мнения: 2 472
по колко капки от етеричните слагате?
Имам бурканче от 50мл. Ще ползвам за основа алое гел 99%.
[/quote]

Мистик,
аз слагам : 30 мл алое вера, 6 капки чаено дърво, 6 капки лавандула, 6 капки гераниум.
Другият вариант е: 30 мл алое вера, 9 капки чаено дърво, 9 капки лавандула.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 40 749
Благодаря! Kissing Face
Поръчала съм Гераниум и като дойде ще го забъркам.

# 89
  • Мнения: 18
Здравейте, бихте ли споделили ефективна смес за премахване на старчески петна по лицето?

Общи условия

Активация на акаунт