Обсъждане на имотни обяви-17

  • 30 227
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 41 247
Не е вярно, че НИКОЙ НИЩО не спазва. Много хора спазват. Това, че неспазващите се виждат и се набиват в очи не значи, че няма повече спазващи, даже и да е  в  някаква степен.

# 691
  • Мнения: 2 317
Не е вярно, че НИКОЙ НИЩО не спазва. Много хора спазват. Това, че неспазващите се виждат и се набиват в очи не значи, че няма повече спазващи, даже и да е  в  някаква степен.

Ок, да не е така. Има хора, които спазват (аз включително). Но не са много, а са малко на общия фон.

# 692
  • Мнения: 13 197
ЧС - тази статистика е спорна. Има увеличена смъртност, защото много хора си отиват понеже всички други болести и операции са отложени или с нисък приоритет. Отделно има продължителен стрес за много хора, което увеличава риска от инфакти и инсулти. За липса на физическа активност, обездвижване и качване на килограми изобщо няма да говоря. Не казвам че ковид не е увеличил смъртността, но по статистика е далеч от пандемия и някои от мерките, загробващи икономиката, са напълно безсмислени. Доказано е че ковид няма нито лесно заразяване, нито голяма смъртност както се тръбеше в началото. По ТВ редовно дават за хора, отишли си от инфаркти и инсулти, даже имаше един който се уплашил че има ковид и получил фатален инфаркт. Зараза има, но страха е в пъти по-голям. в 21 век, най-коварния убиец е стреса.
За стреса лечение има.
Скрит текст:
Колко килограма сте качили, че ги приравнявате като опасност към смъртността от ковид? Която в света е 3%, а за България е повече. Или нищо не е това? 2-3 пъти повече починали, болниците препълнени, интензивните препълнени... Да, наистина, не трябваше да обявяваме пандемия. Само че се оказма, че не я обявяваме ние, а е световно решение. Или трябваше само у нас да не сме обявили и как щяхме да си обясним, че сме последните седмици първи или между първите по смъртност по разни там измислени показатели, нали?!? Или само у нас мрем от паниката... На някои явно не им стигат два, даже почти три пъти повече смъртност - не е причина за мерки и притеснения...
А на някой, не погледнах кой, жена му дето била 1 ден болна. Това доказано ли е, че е ковид с ПСР? Защото, ако не е доказано, не е пример по тази тема. В страната ни в статистиката влизат единствено хората с положителен ПСР. А починалите в статистиката са само тези в болница и с положителен ПСР. Починалите вкъщи не влизат в статистиката за смъртността от заболяването.

Иначе по темата - цената на апартамента в Хаджи Димитър е висока, но като няма предлагане сега може и да си намери някой отчаян купувач.

# 693
  • Мнения: 4
Здравейте,

искам да попитам за мнението Ви относно един конкретен апартамент. Ето я обявата публикувана днес:

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c16077759867846 … k=65ig2p&f1=1

Намира се буквално на гърба на парк-хотел Москва и е на метри от парка. Не живя в България, така че покупката е ако някой ден в пенсиона възраст реша да се върна да живя в България, дотогава ще се дава под наем. Знам че първо ще трябва да се ремонтира и след това наема ще е сравнително малък, отнесено към инвестицията, но не бих купил имот в, който аз самия не бих живял.
Ще се радвам да прочета няколко странични мнения.

Благодаря Ви!

# 694
  • Мнения: X
Ако имаше асансьор щях да те посъветвам да го вземеш веднага. Но без асансьор е възможно да е сложно когато поостарее човек. Дори на млади хора не винаги им е приятно всекидневно да катерят 4 етажа. Да не говорим ако са с покупки или детска количка например, а за човек в по-напреднала възраст и евентуално с някоя болежка сигурно ще е съвсем неприятно.

# 695
  • Мнения: 3 591
Не е ли притеснително да живееш като пенсионер на 4 етаж без асансьор? Моите свекъри са така, да са ми живи и здрави, засега не им е проблем, но аз се притеснявам за тях и ги мисля как ще са в бъдеще.

# 696
  • Мнения: 41 247
Според мен, познавам почти идентичен апартамент, спалня 1 и дневна са било общо помещение, по-голям хол. Това е само забележка, за пенсионер без деца даже ще е по-добре да върнеш старото положение.
Иначе ти казаха - липсата на асансьор си е минус, ама много хора си живеят в такива жилища и на 80 години, та е според зависи. Мястото ми изглежда супер, има ТЕЦ, сградата е поддържана.
Като цяло не е зле.

# 697
  • Мнения: 18 600
Живяла съм в съседен вход на квартира, точно на последния етаж без асансьор Simple Smile Не мисля, че е добра идея за пенсионери. Това, което виждате като кухня е миниатюрно, на снимките е много разтеглено - забележете, че чиниите се отцеждат върху пералнята, че няма място за нормална печка\фурна, т.е. хората са жертвали печката, за да имат пералня.
Ако ви интересува къде е - точно срещу Фантастико на М. Попов.

# 698
  • Мнения: 41 247
Нормална малка кухня, която е само кухня. Отцедникът е върху пералнята, защото всичко е старо, ако се направи нова кухня ще стана съвсем добре. Разбира се, трапезарията ще трябва да е в другото помещение. Пак казвам, за мен това е едноспален апартамент с голям хол-трапезария в едно. Който иска друго - не е за него.

# 699
  • София
  • Мнения: 4 668
Аз го намерих на гугъл мапса. На една от снимките се вижда игрална зала. Тя се намира на спомената улица.

https://www.google.com/maps/@42.6738205,23.3498071,3a,60y,117.76 … e0!7i16384!8i8192
Интересно е, че протежението на блока е разположено върху хем тясна, хем супер оживена улица. Оттам минава целият трафик, който прекосява от Цариградско до Др Цанков.
Друго, снимана е санираната част на блока. Която е 1/5та. Апартаментът май е в санираната част.

Друго интересно е, че буквално на 5 метра, срещу тази сграда има огромен строеж. А уж не предстояли строежи (може би, освен започнатите).

Друго, вероятно за паркиране ще е трудно.

Позитивно е, че до игралната зала има фантастико. което е буквално срещу блока. Негативно, кой знае какви се мъкнат покрай игралната зала.

Дограмите са стари. И вероятно е шумно от улицата.

Разпределението е типичен стар стил. Салон в средата, преходна спалня. Нашата къща беше такава навремето. Мислех за преустройства, трудна работа. Защото средната стая е най-широка.

Кухнята е твърде малка, за да става и за трапезария. А няма къде другаде да се яде. Изцяло отделена е от хола.

Ремонт не е виждал апартамента, откак се помни. Мебелите също са неизползваеми.
Аз бих опитал да ремонтирам паркета. Не знам с тия дупки дали може да се пренареди. Естественият паркет е вече рядкост.

Като изключим всичко споменато, наистина има и хубави страни. Тухла, парк, метро, прилична цена към квадратура.
Фантастико и Била на 1 крачка. Спирка Плиска. Комуникативно е с кола, 2 основни булеварда.

Така както го гледам, една къса страна на спалнята е югозапад. Дългата страна с 3те стаи е северозапад. А кухнята е североизток.

Целият хотел Москва се пада точно на запад от апартамента, закривайки го и пазейки сянка.

Последна редакция: нд, 13 дек 2020, 13:35 от Танграта

# 700
  • Мнения: 4
Ето го линка, за конкретното място. Блок 57.

Тук явно не може да се постват линкове.

Последна редакция: нд, 13 дек 2020, 13:36 от JohnGalt

# 701
  • Мнения: 41 247

Дограмите са стари.
Ремонт не е виждал апартамента, откак се помни. Мебелите също са неизползваеми.
Аз бих опитал да ремонтирам паркета. Не знам с тия дупки дали може да се пренареди. Естественият паркет е вече рядкост.

Специално това не е минус, то си е ясно, че е "апартамент за изриване". Даже по-добре така, отколкото с някакъв козметичен ремонт, който да ти е жал да го махнеш после, а ще вдигне цената.
А за другите негативи - то си трябва оглед на място.

За протокола - аз никога не бих го купила, особено пък ако мисля да го ползвам чак след десетилетия. Аз си държа на ново строителство, с модерни технологии, енергийна ефективност, отопление с хоризонтална инсталация, гаражи и прочее.

# 702
  • Мнения: 18 600
Кухнята е миниатюрна Simple Smile Живяла съм в такъв апартамент, имам познати, които все още живеят в съседните входове, информацията ми е от първа ръка. Наистина е предизвикателство къде да се навре пералнята.
М. Попов не е чак шумна улица, нормална вътрешно квартална уличка. Не е като... Жолио Кюри да речем. Безплатното паркиране е трудно, но на горната улица е паркингът до парк хотела, наскоро се загледах, че имат съвсем нормални цени за абонамент.

# 703
  • Мнения: 4
Благодаря Ви за мненията. На апартамента само локацията му е топ, но всичко останало наистина е доста компромисно, като все пак ще трябва и да се ремонитира за минимум 20-25 хиляди евро.
Скрит текст:

Дограмите са стари.
Ремонт не е виждал апартамента, откак се помни. Мебелите също са неизползваеми.
Аз бих опитал да ремонтирам паркета. Не знам с тия дупки дали може да се пренареди. Естественият паркет е вече рядкост.

Специално това не е минус, то си е ясно, че е "апартамент за изриване". Даже по-добре така, отколкото с някакъв козметичен ремонт, който да ти е жал да го махнеш после, а ще вдигне цената.
А за другите негативи - то си трябва оглед на място.

За протокола - аз никога не бих го купила, особено пък ако мисля да го ползвам чак след десетилетия. Аз си държа на ново строителство, с модерни технологии, енергийна ефективност, отопление с хоризонтална инсталация, гаражи и прочее.
В Изток, това което описваш струва 350-400 хиляди евро, колкото една къща в Бояна. Примерно тази: https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j15541032673291 … k=65is79&f1=3

Последна редакция: пн, 14 дек 2020, 15:25 от AnMary

# 704
  • Мнения: 18 600
Като локация е супер Simple Smile Наблизо има поне два строежа, ако се интересувате от ново стоителство.
Успех с търсенето.

Общи условия

Активация на акаунт