Обсъждане на имотни обяви-17

  • 30 241
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 316
Е това си е баш в десятката, според мен. Изненадах се, признавам си - досега Левскарката само се "възмущаваше" колко били високи цените. Но вече е стигнала до рационалния извод - цените са такива, каквито са. Ако си решил твърдо да купуваш, купуваш на тези цени - реални - нереални, ниски - високи, просто са такива. Ако не те устройват - просто не купуваш или купуваш в по-нежелан от теб квартал, или в СС, а не в НС, или за тотален ремонт, или по-малко от желаното.
С посочения пример за 60 квадрата панелка в Хаджи Димитър на стойност 85К Е при средна брутна заплата според НСИ 1 397 лева - ами възмутително си е.

# 676
  • Мнения: 41 541
С посочения пример за 60 квадрата панелка в Хаджи Димитър на стойност 85К Е при средна брутна заплата според НСИ 1 397 лева - ами възмутително си е.

Да, възмутително е, но не цената, а заплатата. Ако държиш цената да е възмутителна, тогава е възмутително и една кола среден клас без изхвърляне с екстрите да струва 50  000 лева, или един приличен лаптоп (не геймърски или друг топ) да струва една СРЗ и прочее.

# 677
  • Мнения: 2 854
ЧС - тази статистика е спорна. Има увеличена смъртност, защото много хора си отиват понеже всички други болести и операции са отложени или с нисък приоритет. Отделно има продължителен стрес за много хора, което увеличава риска от инфакти и инсулти. За липса на физическа активност, обездвижване и качване на килограми изобщо няма да говоря. Не казвам че ковид не е увеличил смъртността, но по статистика е далеч от пандемия и някои от мерките, загробващи икономиката, са напълно безсмислени. Доказано е че ковид няма нито лесно заразяване, нито голяма смъртност както се тръбеше в началото. По ТВ редовно дават за хора, отишли си от инфаркти и инсулти, даже имаше един който се уплашил че има ковид и получил фатален инфаркт. Зараза има, но страха е в пъти по-голям. в 21 век, най-коварния убиец е стреса.

# 678
  • София
  • Мнения: 8 588
ЧС - тази статистика е спорна. Има увеличена смъртност, защото много хора си отиват понеже всички други болести и операции са отложени или с нисък приоритет. Отделно има продължителен стрес за много хора, което увеличава риска от инфакти и инсулти. За липса на физическа активност, обездвижване и качване на килограми изобщо няма да говоря. Не казвам че ковид не е увеличил смъртността, но по статистика е далеч от пандемия и някои от мерките, загробващи икономиката, са напълно безсмислени. Доказано е че ковид няма нито лесно заразяване, нито голяма смъртност както се тръбеше в началото. По ТВ редовно дават за хора, отишли си от инфаркти и инсулти, даже имаше един който се уплашил че има ковид и получил фатален инфаркт. Зараза има, но страха е в пъти по-голям. в 21 век, най-коварния убиец е стреса.
Гого, във връзка с подчертаното, много уверено говориш. Да не си доктор и да имаш достъп до информация, която научният консенсус няма?

# 679
  • Мнения: 41 541
Първо, Ковид си е баш пандемия. Думата пандемия идва от гръцкото "пан", което значи "всички".  Епидемиите са нещо локално, докато пандемиите са глобални и обхващат целия свят или поне континенти.
Второ, наистина не е чак толкова заразен, нито чак толкова смъртоносен, че да покоси човечеството, но е към десет пъти по-смъртоносен от грипа. Това е далеч от бяс, ебола или едра шарка, но е предостатъчно за да срути икономиката и обществото. И ако не бяха все пак мерките кривите на заболеваемостта, и от там на смъртността, щяха да са съвсем шокиращи.
Та колкото и да ти се привижда световна конспирация, не е . Може някой да се възползва в някаква степен, но си е бедствие, божия напаст.

# 680
  • Мнения: 2 320
ЧС - тази статистика е спорна. Има увеличена смъртност, защото много хора си отиват понеже всички други болести и операции са отложени или с нисък приоритет. Отделно има продължителен стрес за много хора, което увеличава риска от инфакти и инсулти. За липса на физическа активност, обездвижване и качване на килограми изобщо няма да говоря. Не казвам че ковид не е увеличил смъртността, но по статистика е далеч от пандемия и някои от мерките, загробващи икономиката, са напълно безсмислени. Доказано е че ковид няма нито лесно заразяване, нито голяма смъртност както се тръбеше в началото. По ТВ редовно дават за хора, отишли си от инфаркти и инсулти, даже имаше един който се уплашил че има ковид и получил фатален инфаркт. Зараза има, но страха е в пъти по-голям. в 21 век, най-коварния убиец е стреса.
Гого, във връзка с подчертаното, много уверено говориш. Да не си доктор и да имаш достъп до информация, която научният консенсус няма?


Има статистика. Днес министъра каза - 600 заразени на 100000. По-малко от процент. Дали е пандемия не знам.

# 681
  • София
  • Мнения: 8 588
Ех, ако ни бяха умни и грамотни министрите, та да им вярваме без да търсим допълнително информация... Освен това ЧС вече обясни що е то разликата м/у пандемия и епидемия; ако ще гледаш само какво се приказва и случва у нас, разбирам защо би бил объркан.

# 682
  • Мнения: 2 320
Ех, ако ни бяха умни и грамотни министрите, та да им вярваме без да търсим допълнително информация... Освен това ЧС вече обясни що е то разликата м/у пандемия и епидемия; ако ще гледаш само какво се приказва и случва у нас, разбирам защо би бил объркан.

Добре, сподели твоята информация, на теб ти вярваме безрезервно, все пак си тонишу от бгмама. Какво сочи допълнителната информация?

# 683
  • София
  • Мнения: 8 588
Че не е длъжна да гаси онова що не гасне Simple Smile

# 684
  • Мнения: 2 854
Никъде не говоря за конспирации. Но смятам, че медиите и властите го преувеличиха многократно.

Има конкретна дефиниция за пандемия в конституцията (май беше). Сега може и да отговаря положението на пандемия, но март-октомври със сигурност не.

# 685
  • Мнения: 2 320
Че не е длъжна да гаси онова що не гасне Simple Smile

Не знам кво точно искаш да кажеш. Аз не подценявам ситуацията, все пак жена ми вече 2 седмици е болна и чака всеки момент да умре, нищо че няма почти никакви симптоми. Пие 3 вида антибиотици без да има бактериална инфекция + още 100 вида лекарства, абсолютно ненужни според мен. Стресът и истерията са основния убиец - факт.

# 686
  • София
  • Мнения: 8 588
Аз може и да бъркам, но си мислех, че пандемия се обявява от СЗО. Защото е глобално явление и една локална Конституция едва ли може някак си да го обгърне/докаже/отреагира. Но все пак, аз не претендирам за меродавност, защото съм си една анонимка, която слуша научния консеснус като овца, вместо да гледа клипове в youtube и фейсбук.

Джедай, на един приятел баща му търси кой да му подмени частта от белия дроб, която разви фиброза след двустранната пневмония (за щастие поне оцеля, но никога няма да диша нормално). Да ти се намира някой магьосник?

# 687
  • Мнения: 41 541
Цитат
A pandemic is defined as “an epidemic occurring worldwide, or over a very wide area, crossing international boundaries and usually affecting a large number of people”. The classical definition includes nothing about population immunity, virology or disease severity.

https://www.who.int/bulletin/volumes/89/7/11-088815/en/#:~:text= … dered%20pandemics.

А това, че не сме били измрели е все едно да се качиш в един 4х4 с хубави зимни гуми и да минеш "Превала" в лошо време, а после да викаш "Никакви зимни условия няма, я как леко минах".  Да де, минал си, ама ако не беше взел мерки? Същото е и сега - имам този пик ВЪПРЕКИ взетите мерки, а ако всичко беше свободно?

# 688
  • Мнения: 2 854
Че не е длъжна да гаси онова що не гасне Simple Smile

Не знам кво точно искаш да кажеш. Аз не подценявам ситуацията, все пак жена ми вече 2 седмици е болна и чака всеки момент да умре, нищо че няма почти никакви симптоми. Пие 3 вида антибиотици без да има бактериална инфекция + още 100 вида лекарства, абсолютно ненужни според мен. Стресът и истерията са основния убиец - факт.

Същото стана и с моята жена Simple Smile. Беше на легло точно 1 ден, а аз 2 седмици. Вече мина месец, а още си мисли че не се е оправила. Истерията щеше да ме умори повече от ковид Simple Smile. Добре че не пихме никакви лекарства да се тровим за глупости.

ЧС - няма как да знаеш дали сме в пик или не, понеже не се тества всеки ден цялото население. Второ, има спорни казуси с адекватността на тестовете. Трето, всеки който настине си мисли, че има ковид и тича директно в пирогов, където го минават през всички изследвания и накрая го пишат ковид болен, за да точат пари. Имам много познати, които се водят ковид болни, а реално не са. Има и такива, които са изкарали ковид, а не са регистрирани.

Последна редакция: чт, 10 дек 2020, 14:35 от Gogo1979

# 689
  • Мнения: 2 320
Цитат
A pandemic is defined as “an epidemic occurring worldwide, or over a very wide area, crossing international boundaries and usually affecting a large number of people”. The classical definition includes nothing about population immunity, virology or disease severity.

https://www.who.int/bulletin/volumes/89/7/11-088815/en/#:~:text= … dered%20pandemics.

А това, че не сме били измрели е все едно да се качиш в един 4х4 с хубави зимни гуми и да минеш "Превала" в лошо време, а после да викаш "Никакви зимни условия няма, я как леко минах".  Да де, минал си, ама ако не беше взел мерки? Същото е и сега - имам този пик ВЪПРЕКИ взетите мерки, а ако всичко беше свободно?

Черна Станция, за какви мерки говориш. Мерките са само на думи. Никой нищо не спазва от самото начало. Това особено силно важи за провинцията. Тия хора там няма сила, която може да ги контролира. Действат само мерки от типа затваряне на училища.

Общи условия

Активация на акаунт