Колко важно е работното място

  • 3 880
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 611
Хич не е лесно да си толкова инфантилен.
Имам приятел с подобни разсъждения и постоянно се лута. И той така първо актьор искаше да става, после дизайнер, после музикант, после.... и аз не помня. Не се задържа на работа повече от 2-3 месеца. Не знам как се живее така, честно. Човек трябва да има някаква елементарна самодисциплина.

# 46
  • Мнения: 2 489
Като толкова ти харесва да танцуваш, завърши хореография, направи си танцова школа. Не се оправдавай с връзки и контакти.
Имам такава позната. Завърши инженерна специалност, под давлението на родителите. Обаче видя, че това не е нейното и си направи школа по народни танци. Човек като си постави цели и се труди, нещата се случват. Другото е само мрънкане и търсене на оправдания.

# 47
  • Мнения: 2 838
Напомня ми на една авторка, която имаше проблем със слуха и се изписаха десетки страници със съвети, но тя си знаеше нейното и толкоз. На такива хора няма как да се помогне, те самите не искат.

# 48
  • Мнения: 3 865
Да се надяваме, ча покрай вируса ще можем все повече да си работим от вкъщи. Аз също не издържах в подобен офис и се отказах. От вкъщи ми е най-добре.

# 49
  • Мнения: 4
Имах приятелка, която не обичаше да стои в офис, съответно всички я укоряваха, че е глезла. Послушайте вътрешния си глас и ако душата Ви иска да прави нещо различно, избристрете какво е това нещо и започнете да действате. Няма смисъл да се насилвате, но трябва да имате и идеи.

# 50
  • Мнения: 3 865
За някои работата в офис е мечта и едва ли не бездействие. Но реално може да е зверски психически стрес. Да не говорим за физически последствия (хемороиди, гръбначни травми и т.н.)

# 51
  • Мнения: 4
За някои работата в офис е мечта и едва ли не бездействие. Но реално може да е зверски психически стрес. Да не говорим за физически последствия (хемороиди, гръбначни травми и т.н.)

Така е, особено за по-динамичните хора, обичащи да се движат непрекъснато.

# 52
  • Мнения: 54 460
И голямо натоварване на очите.
Мен лично това и редовната смяна ме отказват.

# 53
  • Мнения: 3 865
И голямо натоварване на очите.
Мен лично това и редовната смяна ме отказват.

И мен

# 54
  • Мнения: 4 611
Има професии, които не налагат стоенето на компютър постоянно, обаче авторката хич не знае какво да прави, какво й се отдава и като цяло не й се занимава с нищо доколкото разбирам от постовете й. Хем сърби, хем боли. За танци е късно.

# 55
  • София
  • Мнения: 7 992
Танците на тази възраст са за удоволствие предимно. Или вариант 2: ако изкара сертификат за зумба инструктор или подобно, но се предполага физическа подготовка. Повечето ми познати инстуктори са завършили НСА.

# 56
  • Мнения: 1 431
За пръв път се включвам в такава тема, обикновено все съм в здравните, за съжаление. Аз не знам защо нападате момичето, какво като е на 32, за кое е късно ? Защо човек да не си оправи живота и да търси щастие, все пак това е движещата сила, ако в работата няма какво да ви топли, то къде тогава? Все пак човек прекарва огромна част от живота си на работа и съм на мнение, че трябва поне малко да е доволен и щастлив там. Гледам, че всички дето хейтват, явно са си оправили живота рано-рано, имат стабилна работа и за тях това е лигавщина. Ами не е, стремежът към щастие, и това човек да си осмисли живота си, е неизбежен, това ни движи, не е просто да работиш някоя тъпа работа, която ще прекърши духа ти, голяма файда от парите. Да, някои на 32 вече имат кариера, деца и бла-бла, но никога не е късно за ново начало според мен. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 2 838
Въпросът беше, че жената има прекалено много изисквания и самата тя не знае какво и се работи. Така че и се дадоха някакви предложения, но тя ги отхвърли всичките. Очевидно няма как да си намериш нещо, ако не знае какво е то, а и не искаш да пробваш безброй други. Явно не си чела цялата тема.

# 58
  • Мнения: 1 431
Съгласна съм, неориентирана е, ама като се замисля сигурно и аз съм неориентирана, в някакъв момент човек се изчерпва и почва да му се занимава с нещо различно.И верно, че тия колцентрове са гадна работа, общо взето няма пълно щастие, ама пък има хора, които работят това, което харесват и смятам, че този стремеж е съвсем нормален.

# 59
  • Мнения: 3 589
Не е късно на 32 години.
И след 40 не е късно.
За себе си съм решила, че искам промяна от това, което съм работила 20 години. И съм решила точно с какво искам да го заменя, какво гоня с тази промяна в по-дългосрочен аспект /след 5+ години/ и какво трябва да жертвам дотогава /парите/.  Да, ситуацията в момента екрива заради Covid, така че трябва да си забавя и пренастроя плановете, но няма да се откажа.
Към авторката: незадоволеност без ясен план за промяна е самоубийствено положение.  Без значение дали си на 20, 30, 40, или 50 години.
Дано след всичко изписано дотук в темата, си избистрила своя план за промяна.

Общи условия

Активация на акаунт