Предстои ми лапароскопия - тема 11

  • 43 332
  • 764
  •   3
Отговори
# 645
  • Мнения: 64
Благодаря!

През сайта часове могат да се запазват само за преглед.
Запазете си час за доктора, и вече след прегледа и като говорите с него , той ще ви запази час за операция и ще ви обясни всичко.

# 646
  • София
  • Мнения: 1 253
Аз пак да питам, че е след 2 дена във Вита - трябва ли да си носим някакъв пробиотик ние или?

И също така - кога слагат абоката - преди, в деня на операцията или вече като си в операционната? Имам 2 секцио, лумбална пункция, амниоцентеза (без абокат), а аз за него съм се разкахърила😁

# 647
  • Мнения: 491
Пробитик не са ми казвали да си нося, не са ми и давали. Само преди операцията ми бяха изписали да пия Мезим Форте.
Абоката се слага в операционната, докато те подготвят.

# 648
  • София
  • Мнения: 3 029
От пробиотик няма нужда, но си носете лукчета за след операцията.

# 649
  • Мнения: 381
1. Цветков
2. София
3. Надежда
4. 1650 лв.
5. всичко мина супер Relaxed
6. остранена тръба

Момичета, по повод раните от лапаро - на мен сестрата, която ми смени превръзките преди изписване, ми каза че няма нужда да ги сменям и промивам, чак като отида за сваляне на конци. А в инструкциите, които ми дадоха пък пише да се промиват всеки ден със спирт. Вие как процедирате?

# 650
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
Моите инструкции бяха да се къпя с превръзките, като изляза от банята, свалям мокрите превръзки, промивам със спирт и слагам нови сухи превръзки. И така до сваляне на конците. Аз ги носих 20 дни и репродуктивният ми се скара веднага да ги свалям, защото спарвали кожата. След сваляне на конците вече не е било нужно да ги нося.

# 651
  • Мнения: 491
Моите превръзки бяха водоустойчиви. Нищо не съм сваляла, с тях се къпех. Доктора ми каза нищо да не пипам.
По-внимателна бях, не мръднаха.
Свалиха ми ги като отидох да ми махнат конците. След свалянето на конците, доктора ми каза просто да оставя кожата да се възстанови сама. Към момента почти нямам белези. Даже трябва да се взирам, за да ги видя.

# 652
  • Мнения: 2 061
Аз първите два дни бях с водоустойчиви превръзки постоянно, после ги махнах и слагах само при къпане на 7-ми ден ми махнаха конците. Нищо не съм промивала.

На мен ми остана белега на пъпа, другите вече три години по-късно едва се забелязват.

# 653
  • Мнения: 64
Въпрос относно Селена. В сайта на д-р Минев се дава информация за два вида лапароскопски операции - стандартна или с лазер. Назад прочетох, че наскоро е платено 1300лв мисля, за лапароскопия - за стандартната ли иде реч?! Някой с инфо за лазерната?
Опитах се да се свържа с клиниката, но не вдигат телефоните.

# 654
  • Мнения: 2
Въпрос относно Селена. В сайта на д-р Минев се дава информация за два вида лапароскопски операции - стандартна или с лазер. Назад прочетох, че наскоро е платено 1300лв мисля, за лапароскопия - за стандартната ли иде реч?! Някой с инфо за лазерната?
Опитах се да се свържа с клиниката, но не вдигат телефоните.

Аз си правих операция в Селена, чистотата е под всякаква критика след нея лекува гъбички.
В последствие се оказа, че и ОПЕРАЦИЯТА изобщо не е била необходима и диагнозите написани в  епикризата не отговаряха с изследвания направени в други две болници.

# 655
  • Мнения: 388
Въпрос относно Селена. В сайта на д-р Минев се дава информация за два вида лапароскопски операции - стандартна или с лазер. Назад прочетох, че наскоро е платено 1300лв мисля, за лапароскопия - за стандартната ли иде реч?! Някой с инфо за лазерната?
Опитах се да се свържа с клиниката, но не вдигат телефоните.

Аз си правих операция в Селена, чистотата е под всякаква критика след нея лекува гъбички.
В последствие се оказа, че и ОПЕРАЦИЯТА изобщо не е била необходима и диагнозите написани в  епикризата не отговаряха с изследвания направени в други две болници.
В Селена изобщо не гледайте епикризите,имам една година загубена там. Изписват ме ,а ме водят още 4 дена в болница. В епикризата ми пише ендометриоза,а лекаря казва не няма нищо. Инвитро опити: пращат ме при Градинарска ,тя назначава лечение без да си го опише,тя казва вливка ,те не я правят ,защото не било написано. Просто беше страшно

# 656
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
Имам класическо диагностично лапаро преди 2 г в Селена. Всичко мина отлично, откриха ми проблем, който 3 години в друга клиника не успяха. Последва инвитро, успешно от първи опит ЗЕТ, отлично следена бременност и живо и здраво бебе, което скоро стана на 1 г.  Следих се при д-р Ангел и Даниел Ставреви и при д-р Градинарска. Не съм имала проблеми с назначени изследвания, вливки (имах 2 бр), раждане. Всичко беше перфектно и много добре организирано. Освен за 1 година нещата да са се променили към зле. Хигиената беше перфектна при всяко посещение или престой. Лежах 3 пъти - лапаро, задържане и раждане. По принцип съм много критична и не търпя ниска хигиена, особено при такава сума пари.

# 657
  • Мнения: 388
Имам класическо диагностично лапаро преди 2 г в Селена. Всичко мина отлично, откриха ми проблем, който 3 години в друга клиника не успяха. Последва инвитро, успешно от първи опит ЗЕТ, отлично следена бременност и живо и здраво бебе, което скоро стана на 1 г.  Следих се при д-р Ангел и Даниел Ставреви и при д-р Градинарска. Не съм имала проблеми с назначени изследвания, вливки (имах 2 бр), раждане. Всичко беше перфектно и много добре организирано. Освен за 1 година нещата да са се променили към зле. Хигиената беше перфектна при всяко посещение или престой. Лежах 3 пъти - лапаро, задържане и раждане. По принцип съм много критична и не търпя ниска хигиена, особено при такава сума пари.
Аз не говоря за хигиената ,а за отношението. Последния път ми беше хистероскопията . Приеха ме в 8 сутринта и хистерото ми мина в 17:30 вечерта и в 18:30 дойде акушерката и ми каза хайде ставай ,че касата ще затвори. Тогава вече приключих със Селената.

# 658
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
Един пост преди моя е писала Аni, която се оплаква от хигиената. Понеже чета вече доста мнения, че е занижена, се учудвам как за 1 г може нещата да тръгнат така рязко надолу.
И от лошо отношение не съм страдала. Нито в гинекологично, нито в инвитро центъра, нито в патологична, нито в родилно. Винаги момичетата са се държали много мило и са ми помагали с каквото могат. Даже в гинекологично на втория ден след лапарото ми казаха, че ме изписват, но мога да си тръгна когато искам. Ако искам да изчакам обяда, да хапна или просто да си полежа. Никога не съм усетила пришпорване или грубост. По-скоро аз съм искала да си ходя, защото мразя болници.

# 659
  • Мнения: 388
Един пост преди моя е писала Аni, която се оплаква от хигиената. Понеже чета вече доста мнения, че е занижена, се учудвам как за 1 г може нещата да тръгнат така рязко надолу.
И от лошо отношение не съм страдала. Нито в гинекологично, нито в инвитро центъра, нито в патологична, нито в родилно. Винаги момичетата са се държали много мило и са ми помагали с каквото могат. Даже в гинекологично на втория ден след лапарото ми казаха, че ме изписват, но мога да си тръгна когато искам. Ако искам да изчакам обяда, да хапна или просто да си полежа. Никога не съм усетила пришпорване или грубост. По-скоро аз съм искала да си ходя, защото мразя болници.
Наистина доста се  промени. Аз когато започнах всичко беше чудесно ,към края вече всички бързаха ,караха се и бяха напрегнати. Явно много работа и пациенти напряга обстановката. За д-р Даниел Ставрев съм чакала 7 часа . За преглед който протече за минута и половина. Наистина имат доста работа

Общи условия

Активация на акаунт