На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 31

  • 52 794
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8
Ние ще ходим утре до Одрин. Бихте ли ме посъветвали коя парфюмерия да предпочета D&P или Bargello?

# 31
  • Мнения: 246
Ние ще ходим утре до Одрин. Бихте ли ме посъветвали коя парфюмерия да предпочета D&P или Bargello?

Аз съм за D&P. Да ви кажа за магазин Бим, и на мен ми беше много отвратителен, докато се заговорихме с една туркиня, и тя ми каза че зехтина там бил хубав. Оттогава само оттам взимам, със зелен етикет е литър екстра върджин, с лилавия етикет е 2 л ривиера. Ивче, тези бели курабии, които си снимала на втората снимка, са много хубави, а цената им смешна. До тях седят много видове соленки, а тези, които са като капчица, са много хубави. Също на смешни цени за половин кг. Сигурно над 100 кутии съм купила да нося насам, все някой иска. Още на влизане като почна от тези кутии, количката се напълва, има и едни вафли с черен шоколад Karam, пак тук в някой в темата ги беше споменал, оттам подправките, ориз Балдо, зехтин, маслините са в лилав, оранжев и син буркан, разлика не намирам. Има краставички и чушки в буркани на смешни цени отново. Оттам пиперково пюре, шалгам, омекотетиля им Bulut е уникален, в Мигрос няма такива ухания. Тези дни ходихме, имаше 6 чаши за вода за няма и 5 лири, купички и чашки като бебешки за лев, същите в кауфланд са 5-6 лв. Четка за миене на кола, направо се закача на маркуча - 9 лири. Синия препарат за баня ми харесва много. Имат и едни много хубави микрофибърни кърпи тройка, и от тях съм изпренесла много нещо, паста за зъби и какво ли още не. Млечните в БИм не са кой знае какво, в Мигрос са къде къде по-хубави. Та Бим не е за подценяване, те са една верига с Шок и А101, аз пък в Шок нищо не намирам, излизам с 2-3 неща да не съм празна.

# 32
  • Мнения: 5 035
....аз пък в Шок нищо не намирам, излизам с 2-3 неща да не съм празна.

Пробвай следващия път чушките от буркан на марката на Шок. Vatan май се казваше. За мен са страхотни и винаги зареждам количества от тях. Патладжанът също е хубав. Туршията в големите пластмасови буркани обаче не я харесвам. От Шок още взимаме халва, винаги цената ѝ е била смешна, а на близките, на която я купуваме, е фаворит. От Шок взимаме и Мехмед Ефенди кафето, по-евтинко е от в Мигрос, макар че наистина говорим за разлика от лира Simple Smile Също купувам от там бобови, както и булгур. От тоя тип пакетирани дълготрайни само ориз взимам от Мигрос, че там си имам един фаворит. Зехтин за готвене също от там си купуваме.

# 33
  • София
  • Мнения: 433
Хооо, Ивче, аз от Одрин винаги си вземам от тази марка поне 4-5 бидончета от големите. Синът ми го обожава този айрян. Изобщо отида ли в Турция за 2-3 дни почти не пия вода, само айрян...😉
И моя син го обожава Simple Smile и точно в едно заведение го опитахме и от тогава обираме двулитровите опаковки в Мигрос Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 433

Пробвай следващия път чушките от буркан на марката на Шок. Vatan май се казваше. За мен са страхотни и винаги зареждам количества от тях. Патладжанът също е хубав.
Чушките и патладжана сладки ли са или са като туршия? Може ли снимка ако имате
Благодаря

# 35
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте , подариха ни това, но не знаем как да го приготвим . Някой може ли да помогне ?





# 36
  • Мнения: 9 467
Здравейте , подариха ни това, но не знаем как да го приготвим . Някой може ли да помогне ?







Любимо!
Аз го сварявам в 650, а не 750мл. вода, защото иначе ми е мн рядко; после в купички и в хладилника (има всичко в пакета).

# 37
  • София
  • Мнения: 714
Много благодаря, ще го пробваме Blush

# 38
  • Мнения: 3 253
Баклавата в хладилник ли я държите? Аз я оставям на стайна температура, преди я прибирах, но много се стягаше.
Калерум няма паркинг, паркира се на едни тесни улички, има камери и на рецепцията гледат колите.
И баклавата и толумбичките не слагам в хладилник.

# 39
  • Мнения: 48
Здравейте, утре ще пътуваме до Лозенград може ли да ми препоръчате аптека където дават бележка с цените на лекарствата. Благодаря.Flowers Four Leaf Clover

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 704
Да си продължа с пътеписа от вчера.... но първо да отговоря на Делта за чийзкейка. Аз нали пак взех, ами нещо са променили. Не че не е вкусен, ама в сравнение с преди... компромисен вариант. Не е така кремест и маслен, както беше. Има вкус на средно между крем карамел и заливката за макарони на фурна. Първите 5-6 пъти като ядох.... облизвах се като котак. Лошото е, че освен Сан Себастиан, и къпаната баница не е същата. Купих 3 порции и днес колежка ми сподели същото, което аз вчера забелязах и казах. Много мазна, направо се омазваш все едно пържеш мекици. Кутията прогизнала цялата. И като че ли не е с масло, а с олио. Сиренето друго, вчера ви споменах.... ами до тук с Мадо. Явно и тях след пандемията, ги удари кризата. Предвид класа на заведението, е недопустимо. Губят ме!

Доста скромна бях в Мигрос този път, отидох основно за какаовите насипни сладки и локум с шам фъстък, който купих миналата седмица. Странно, но купчинките бяха много малко и нямаше от същия. Явно след нашествието на българските групи се е поопразнило. Взех си пак охладено пил. филе, още някакви дребошлъци, Персил Премиум и това е. А, на касата също ми предложиха комплект на Фабер Кастел за 16 тл, но с пластелин. Беличкова спомена за друг, но явно са различни във всеки филиал или каквото е налично. Купих един, че колежка има първолак и го взе. Минах през Karaca преди да тръгнем да взема комплекта и от там към колата. Вече бяхме гладни, та след като паркирахме с 300 зора /паркинга до джамията, срещу LTD пълен с бг коли/ и директно се отправихме към Айдън. Две порции джигер, 2 с кюфтенца, 3 Пепси, 2 айряна и платихме 137 тл. По 35 тл на човек. Ами облизахме си пръстите. Питам аз сервитьорчето за мухлама и той се смее, каква мухлама търся. Откога я мисля..... ама ще се прежаля и седна във Фарук Гюлоолу да хапна!

След като хапнахме, се разделихме по центъра и аз тръгнах по набелязаните задачки. Смяна на сутиен, Озар Маркет, купих поръчаните парфюми на Баргело (днес запалих още 2 дами с Ле парфюм Heartpulse) и минах през една аптека. Натоварена като камила с торби на двете размена и течащ Сюташки айрян по краката Smile, се паркирах на уговореното място да чакам. Пихме по една вода, че каталясахме и от жегата, хайде в колата.

Скрит текст:

От ОЗар МАркет

Скрит текст:

Моите скромни гардеробни покупки този път SmileStuck Out Tongue Closed Eyes

Скрит текст:

На границата както писах, луда опашка, но слава богу за 2 часа минахме и двете граници. Багажника пълен на макс, ние доволни и изпълнили всички желания, хапнали вкусно и щем не щем - обратно!

Скрит текст:

Този път нямаше от точно същия шоколадов локум в Баклава Хаус, но взех други 2. Мляко с какао и този:



За мен взех пак малко баклава от Фарук, но толкова много изядох последните 2 седмици, че си оставих само едно мидие и двете от какаовата с мляко. Другите приятелка ще получи утре. Кутията ми излезна 75 тл. за онези от вас, които се интересуват.

Скрит текст:

Да ви кажа само заради това.... си струва да се ходи отново и отново Smile
Скрит текст:

А моя хладилник до вчера беше пълен до откат, но след като раздадох и изпратих всички баклави, днес вече бива. Satisfied

Скрит текст:

И ето конфискуваните стоки

Последна редакция: чт, 24 сеп 2020, 20:50 от iv4enceto_91

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 006
Двулитровият айрян в Бим също е страхотен, зимата като е студено и по 2 стека си позволявам да взема! Пием го като смоци! И аз в Едирнето навсякъде айрян пия!
Оникс, благодаря,че сподели за гидюриите в Бим, все се каня да взема и все забравям,дано имам възможност да ида пак и да заредя. От двулитровият зехтин само съм взимала и то само веднъж, хареса ми.
А какво се случва с тези конфискувани стоки?

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 704
Ех, само да отида пак и аз ще взема. Ама то каквото съм пробвала на Сюташ, не ме е разочаровало. Взех една малка кофичка йогурт с каймак, но отиде при колежка. Другия път ще си купя и аз. Обаче си отворих любимото сиренце тази вечер. Не мога да му се наситя. Само хляб и него да ям, няма да ми омръзне. Хубаво че си купих и голяма кутия онзи ден. Чудех се, та рекох я си вземи Иветке. За къде ще ти стигнат 500 гр. 😊



И малко майтап

# 43
  • Мнения: 286
Преди два дни намерих едно магазинче във Варна с турски стоки и влязох да търся шампоан и балсам на Elidor. Нямаше оранжев, какъвто исках, но цената на останлите цветове беше повече от двойна на това, което последно взех от Одрин февруари месец -9 лв. Имаше от този с чесъна, който много от вас ползват на Биоблас. Той мисля, че 11 ми се видя цената. Купих си омекотител на Юмуш с бялото цвете - и той 9 лв. Не помня колко струваше последно в Турция, но поне по две беше и той. Доста сериозни надценки им слагат, но ако искаш....Сега нямам възможност да ида до Одрин, та ще давам, колкото искат.

# 44
  • Русе
  • Мнения: 7 045
Биоблас с чесън купих за колежка от Гратис преди месец за 25 лири. Въобще си нямам на идея каква му е цената по борсите, но тя беше доволна. А аз пък нямах възможност да обикалям по други магазини.
Омекотителя Юмош беше около 18-20 лири.

За маслините в Бим - разликата между бурканите с червена, оранжева и синя капачка е в размера на маслините. Сините са най-едри.

Общи условия

Активация на акаунт