Последният печели

  • 153 174
  • 2 185
  •   1
Отговори
# 1 245
  • Мнения: 1 453
Аз помислих отначало, че е станал жертва на модерния в последните години бърнаут. :д Но явно докато се чудя, човекът си е задал въпроса.

# 1 246
  • Мнения: 1 912
Интересно беше предаването, имаше напрежение почти до края. Харесва ми новия победител, желая му още победи.

# 1 247
  • Мнения: 3 591
Наваксвам с вчерашното. Възмутително, пак - дължината на въпросите в трети кръг. Толкова ли е трудно да се изберат по-кратки? В темата Температура цели 3 останаха неизчетени в редовното време. Да, нямаше да са гейм чейнджър в случая. Ами ако бяха?

# 1 248
  • Мнения: 4 821
Днес бяха трудни въпросите в първи кръг. Дори тези за 5 точки.

# 1 249
  • Мнения: 1 867
Скучно ми става това предаване.Участници без кой знае какви знания,стоят и гледат тъпо.Искам да спра да го следя,ама все се надявам да се появи някой да ги събуди малко.

# 1 250
  • Мнения: 3 591
Ако въпросите са много трудни, не е проблемът в участниците, които гледат тъпо.
Един въпрос може да е "труден", само защото е безполезно специфичен.
Точно такива смахнати въпроси правят предаването скучно, а не тъпотата на сънародниците ни. *
Да се пробудят малко сценаристите, че с тия широко затворени очи, дори семейството на Бънди ще загубят като зрители 😀

*Съжалявам, че не мога да дам пример от днес, не съм още пред тиливизура.

# 1 251
  • Мнения: 13 197
За каква тъпота и умнота говорим като няма кой да отговори на елементарен въпрос за знаково произведение на български автор, изучаван в училище...

# 1 252
  • Sofia
  • Мнения: 26 485
"Кой пее с група Сигнал?"
Ина Симеонова не пееше,а танцуваше,чуваха се мъжки гласове само...

# 1 253
  • Мнения: 1 867
Въпросите изобщо не са трудни,дори за семейство Бънди!Не би трябвало да затруднят и участниците да не говорим за Доро,която е компетентна по всички въпроси.

# 1 254
  • Мнения: 4 821
Въпросите изобщо не са трудни,дори за семейство Бънди!Не би трябвало да затруднят и участниците да не говорим за Доро,която е компетентна по всички въпроси.
За кактусите, за ренесанса и за картите си бяха трудни. Някой от тях няма как да ги знаеш и от обща култура, трябва да имаш специален интерес в тази тема.

# 1 255
  • Мнения: 1 867
pandaannie,съгласна съм ,че обща култура не е достатъчно,за да се справиш.Опитвам се да кажа,че за състъзание трябва да си подготвен,не да разчиташ на случайност или обща култура.

# 1 256
  • Мнения: 1 495
Хмм, не разбирам как може да си подготвен за такъв тип състезание, без разчиташ на обща култура.

# 1 257
  • Мнения: 811
Първи кръг наистина стана доста труден, дали са сменили част от екипа или просто са решили да повишат трудността, може само да гадаем!

Но пък и днес, благодарение на вездесъщия водещ Орлин Горанов, научих нещо ново- че Антарктида е остров! Не спирам да се удивлявам каква грешна представа съм имала за някои неща!

# 1 258
  • Мнения: 3 591
Изгледах го. Все по-малко интересни въпроси дават. Такива, чийто отговори от любопитство да запомня. Само трети кръг ме интригува.
А ако се считах за веща по всички въпроси, щях да се изпружа зад банките. Камери не ме плашат, спират ме знанията, по-точно липсата им. Не е моят формат това. Да играя на Кактуси или Театър от 60-те, мерси, нито е стимул, нито предизвикателство.
Как точно се готвиш състезателно за първи или трети кръг? Втори е ясен вече - прежалваш извество време от живота си и кълвеш по 10те теми, които въртят. Другите  кръгове са обща култура на случаен принцип и трябва да са достатъчно интересни теми, любопитни факти, така, че да им е забавно и на участници, и на зрители.
Я някой да ми пише от екипа сценаристи, без пари ще им приготвя няколко категории, да си оближеш пръстите.

# 1 259
  • Пловдив
  • Мнения: 4 149
Интервю на Мартин.

https://spisanie8.bg/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B2%D1%8E/ … %D1%80%D0%B0.html

Не е чак толкова смотано асоциален. Поне според моите критерии. Но пък доста по-комуникативен като структуриране на мисълта, според някои други критерии. Защото днес изказът обикновено е:  "Това е едно такова с такова". До там стига речниковият запас....

Общи условия

Активация на акаунт