Любители на рози 2

  • 46 555
  • 740
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
И от къде ги взимате тези рози?От сайтове или разсадници?От кои градове?Знам ,че към Павликени много се занимават с това.Аз съм от Пловдив и една доставка от там ми излиза почти колкото розата.

# 106
  • Мнения: 336
Slavei4e, аз не съм в Бъргария, но и при мен една роза е почти колкото доставката. Аз затова правя поръчка с повече рози, за една не си струва. Ако искам една - най-добре от някой градински център...

# 107
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Аз моите рози ги изрязах-вчера на вилата, а преди десетина дни тези при мен. Мисля, че вече е време. Започнаха да се показват малки пъпки.
От розите на гол корен, засадени ноември, всички са се хванали. Както и преместените такива. Много се радвам! Heart

# 108
  • Мнения: 6 696
Пръскане ли с нещо против вредители сега?

# 109
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Аз след рязането пръсках с бордолезов разтвор 2%. Ако е Бордомикс, може да се добави и Акарзин вътре.

# 110
  • Мнения: 2 728
Като ви чета май е дошло времето да махам бурканите и шишетата и да видя дали нещо се е прихванало

# 111
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Като ви чета май е дошло времето да махам бурканите и шишетата и да видя дали нещо се е прихванало
Не. Буркани и шишета се махат края на април най-рано. Зависи от времето.

# 112
  • Мнения: 14 786
Аз денем ги махам,вечерта пак ги слагам. Иначе 15-7 градуса са си ок и няма какво да им стане през деня,само може да се сварят ако са на слънце.

# 113
  • Мнения: 5 378
Идвам да се похваля и да питам. Резниците от рози, които есента набучках почти на шега, са живи и пускат пъпки.
Смятам да ги оставя тази година както са си в земята, на сенчесто място са. Наесен ли да ги преместя на окончателното им място, или по-добре догодина напролет?

# 114
  • Мнения: 14 786
Аз имам една от миналата есен,2019-та и още не смея. 😃😆 Нямам сърце,ако вземе да се гътне ще ме е яд.

# 115
  • София
  • Мнения: 1 086
А аз видях днес в квартала разцъфтващи форзиции. След седмица мисля да подрежа розите. 😊

# 116
  • София
  • Мнения: 3 457
Докато чакаме времето да стане по-устойчиво, моля за съвет относно тази на роза.
Това е състоянието й в момента.
Така цъфти.Както е видно-много клони,стърчат навсякъде.Няма много опции.Опитвам се да ги насоча по една тръба хоризонтално,както й да пускам към втория етаж да се катери по въженце.Засадена е на не много благоприятно място.С какво й как да я третирам?Да режа ли нещо?

# 117
  • Мнения: 478
sssani, всички клони трябва да бъдат изрязани като на снимката. Не е трябвало да я навивате на тръбата, а да я вържете за по-лесно рязане. След рязане пръскане с бордолезов разтвор и акаризин.

# 118
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Идвам да се похваля и да питам. Резниците от рози, които есента набучках почти на шега, са живи и пускат пъпки.
Смятам да ги оставя тази година както са си в земята, на сенчесто място са. Наесен ли да ги преместя на окончателното им място, или по-добре догодина напролет?
Мисля, че може и есента да ги преместиш, ако искаш. Края на април-май, зависи от времето, им махни бутилките постепенно, поливай, да е влажна почвата.

# 119
  • София
  • Мнения: 3 457
благодаря за съветите.Т.е. да режа малките клонки  така че да остане основната пръчка, така ли? И някакво наторяване бихте ли препоръчали? Засадена е  в място с много малко почва

Общи условия

Активация на акаунт