Любители на рози 2

  • 46 408
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 6 309
Днес следобяд небето изглеждаше така:

Нямаше буря, но валя напоително.
Рози след дъжд:


[/img]


Прави ми впечатление, че всички бели розови храсти в градината имат кафяви петна по листата. Предполагам е заболяване, но засега се справяме и цъфтят обилно.
Някой суши ли розови листенца за чай?

# 736
  • Мнения: 336
Страхотни рози показвате! 😍😍😍
И при нас се очакват превалявания тази седмица, но определено има нужда. Ще ми спести поливането.
Queen of Sweden се престраши да покаже красота... На живо цветът е искрящ, не съм успяла да го хвана на снимките...


# 737
  • гр. София
  • Мнения: 4 762
Здравейте! И при мен цъфнаха някои рози, но наред с това имам и проблеми с две от тях. Първата е щамба с много дребни цветчета, нападната освен от листни въшки и от някакво бяло животинче/мушичка. Какво е това и с какво да пръскам?  





Другата е Lacre, по която има тези черни точки. Какво е това?



Преди няколко дни отрязах друго клонче до 3-4 петолистие, тъй като ми казаха, че е пробивач.
Извинявам се за дългия пост, но през телефона не можах да скрия снимките.

# 738
  • Мнения: 473
Leila , розите се пръскат превантивно за да не се допускат болести и инсекти. Имаш белокрилки , въшки и стъблопробивач. Трябва да пръскаш с контактни инсектициди всички рози , не само тези двете. За стъблопробивачът трябва да ги огледаш хубаво и при наличие да се отреже стеблото до здраво.

# 739
  • Мнения: 19 289
А на първата не са ли акари?

Между другото, какво се оказа заболяването с почернелите грапави стъбла на розите? Не помня кой беше пускал снимки преди няколко месеца. Ако чете, да сподели спасиха ли се розите и какво е било?

# 740

Общи условия

Активация на акаунт