Любители на рози 2

  • 46 505
  • 740
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 367
Ако сега трябва да правя арка, бих си взела розариум утерсен. Класика, и има защо.
Дребноцветни и цъфтящи чак до есента са например супер дороти и супер екселса. Но те не са чак толкова силно ароматни. На твое място бих се разходила из разсадниците да си избера на живо коя ми харесва. Сега е момента, точно започват да цъфтят.
До катерливите рози добре растат и клематиси, стига да ги харесваш.

Въшките са лесни, сапунена вода с олио. Маната е по-скоро сигнал, че нещо в условията не е наред - например ако е твърде горещо, сухо, безветрено...

# 256
  • Мнения: 476
Amandin Chanel / Guillot , много ароматна


И Astrid Grafin von Hardenberg , много силно ароматна в градината на моя клиентка. Тук е хванат реалният й цвят. Дори в рекламните снимки и други в интернет трудно се намира истинския цвят без да е пипнат с фотошоп. Точно така изглежда реално розата без фотошоп.

# 257
  • Мнения: 336
Разкошна е Графинята!
GradinaRoza, как би определила аромата в сравнение с Munster wood? Коя е по-ароматна?

И при мен започват полека-лека да цъфтят розите...
William Shakespeare 2000

Red flame NIRP

И други, не съм сигурна как се казват...


# 258
  • София
  • Мнения: 12 228
Първите ми цъфнали рози от мои захванати коренчето на село Simple Smile



А тези са пред блока

Последна редакция: нд, 06 юни 2021, 15:21 от Aila

# 259
  • Мнения: 476
Разкошна е Графинята!
GradinaRoza, как би определила аромата в сравнение с Munster wood? Коя е по-ароматна?
Нямам Munster wood и не мога да ги сравня. Астрид ухае парфюмно и се усеща около храста.
Загледала съм се в каталогът на NIRP. Сподели повече за Red flame NIRP. Какви са ти впечатленията от нея като цвят, изгаря ли, колко задържа цвета, как е с аромата?
Aila, много нежни цветове Flowers Hibiscus

При мен се напъва да цъфти Piano

# 260
  • Мнения: 336
Аз имам три рози на NIRP (Red flame, Blue girl и Marie Caroline) и определено съм им фен. След Остинките, те са ми любими.
Ред флейм е супер ароматна, сравнително тежък, парфюмен аромат. За тъмна роза цветът издържа сравнително дълго и не избелява. Но аз съм и в по-дъждовен/ една идея по-хладен климат; не мога да кажа как ще се държи, ако я напече силно слънцето. Моята съм я оставила да расте на височина около 2м. Не полагам някакви специални грижи, освен подрязването и тук там малко торене...

Последна редакция: нд, 06 юни 2021, 18:08 от anelliya

# 261
  • Мнения: 476
anelliya, благодаря за мнението ти. Marie Caroline заедно с още няколко рози съм ги включила в есенния каталог. Смятам да си оставя в градината по един корен за да видя реално техните рози.
Забравих да те попитам - венчелистчетата на цвета твърди ли са? При мен рози с твърди венчелистчета не изгарят и цъфтят прекасно. Novalis е с едни венчелистчета като коприна - тънки и леки. Появили се слънцето изгарят още на цвят. Не е за нашите горещи лета тази роза.

# 262
  • Мнения: 336
Gradina Roza, ще ти снимам Marie Caroline, ако искаш. До седмица би трябвало да е цъфнала.
За венчелистчетата, честно не си спомням. Утре ще ходя до градината и ще пиша допълнително. Струва ми се, че бяха средно твърди...

# 263
# 264
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Съвършенство!

# 265
  • Мнения: 476
Gradina Roza, ще ти снимам Marie Caroline, ако искаш. До седмица би трябвало да е цъфнала.
За венчелистчетата, честно не си спомням. Утре ще ходя до градината и ще пиша допълнително. Струва ми се, че бяха средно твърди...
Искам Simple Smile , както и личните ти наблюдения за не само за нея , нo и Blue girl. Заглеждам я за замяна на Novalis.
Де не е празен поста малко снимки на престрашилите се да цъфтят рози :


# 266
  • Мнения: 336
Gradina Roza, ходих днес да опипвам венчелистчетата...Stuck Out Tongue Winking Eye Средно твърди ми се струват...
Последните дни валя много при нас и не съм сигурна дали не се повлияват и от това. Следващата седмица ще ги пробвам отново. Иначе ето една по-голяма снимка на Red Flame. Цветовете издържат сравнително дълго време...



За другите две NIRP ще видя как ще се разцъфтят. Първите цветове не изглеждат никак добре заради многото дъжд. Ще снимам допълнително.

Ето и още няколко други:
Poet's wife

Gertrude Jekyll

И един разкошен мак

# 267
  • Мнения: 8 944
Разкошни розички!

Ето какво е цъфнало при мен. Останалите предстоят.

Скрит текст:



Простоцветните ми розички. Нови от есента. Дълго време отлагах да се сдобия с такива, но сега установявам, че са много очарователни.


# 268
  • Карлово
  • Мнения: 4 636
Простоцветните ти розички са много очарователни. Чудесни са. А колко трае цветът им?

# 269
  • Мнения: 8 944
Простоцветните ти розички са много очарователни. Чудесни са. А колко трае цветът им?

Чела съм, че не трае много, но пък цъфтели постоянно.  За моите още нямам наблюдения, тъй като са ми съвсем малки.

Общи условия

Активация на акаунт