Любители на рози 2

  • 46 564
  • 740
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 5 379
Сани, нямам точна пропорция Confused пръскалката ми е два литра, пълня с вода, слагам 2-3 хубави струйки веро, може би е около 2 супени лъжици, и малко повече олио. За розите слагам и щипка сода, тя е против гъбички. Раздрусвам старателно, мазнината трябва да се разбие на малки капчици.

През нощта беше валяло, тази сутрин имаше десетки охлюви навсякъде. Всякакъв вид и размер. Но поне не се налага да поливам.

# 211
  • Мнения: 2 737
Колко често поливате розите?
Моя мъж като инспекция ме кара да поливам, щом пазасъхне от горе, аз пък мисля, че долу има влага.

За пръскането,   желателно е да се слага прилепител или веро.
Инсектицид 1гр.на 15л. пръскачка, Бордо микс  питах мъжа ми, сложил е 5-6с.л.  на пръскачка.
 Ако ползва Моспилан - 70-80 гр. на декар, 1/2с.л.   на пръскачка 15 л.

# 212
  • Мнения: 8 952
Моите рози са на капково напояване цяло лято, което в най-големите жеги се включва всяка нощ.
Чета, че няма нужда да се поливат много често, но на моите мисля, че им се отразява добре да бъдат поливани по този начин.

# 213
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Преди време съсед, който се грижеше за розите пред блока, ми беше казал, че е добре да се полива по много, не начесто. Защото развивали повърхностни корени и после имало риск от измръзване. А обилното, но рядко поливане ги карало да правят дълбоки корени...
Ние поливаме в големите жеги много, но с маркуча - иначе не цъфтят...

# 214
  • Мнения: 1
Здравейте мили момичета и господа ако има такива. Не знам дали пиша на правилното място но търся една определена роза не знам името и нито сорта. Още по малко не знам дали се намира изобщо в България ако някой знае ще съм много благодарна да ми каже как се казва розата. Качвам и снимка

# 215
  • Мнения: 478
Преди време съсед, който се грижеше за розите пред блока, ми беше казал, че е добре да се полива по много, не начесто. Защото развивали повърхностни корени и после имало риск от измръзване. А обилното, но рядко поливане ги карало да правят дълбоки корени...
Ние поливаме в големите жеги много, но с маркуча - иначе не цъфтят...
Дори в големите горещини гледам да е веднъж седмично с 50-60 л. вода на корен в градината. Понякога, ако много клюмнат поливам и по-често.
Имам съмнение, че някои рози от контейнерите ще цъфтят преди градинските. Mariatheresia надува пъпки с часове.


Angelova.I, имам съмнение, че е фотошоп. Търсачката на гугъл по изображение не дава ли повече информация за тази снимка?

Последна редакция: чт, 13 май 2021, 21:57 от Gradina Roza

# 216
  • Мнения: 8 952
Angelova.I, аз също мисля, че тази снимка е обработена и реално не съществува такава роза.

Последна редакция: пт, 14 май 2021, 10:29 от utro77

# 217
  • Мнения: 2 737
Как бихте степенували изброените рози  като оценка от 1 до.... , коя е излишна?
Оглеждам новопопълнения

-  Palais Royal
-  eden rose 85
-  Starlet Carmen
-  Buff Beauty
- евентуално Amadeus

# 218
  • Мнения: 8 952
Palais Royal и Еden rose са доста сходни.
Аз бих се лишила от Palais Royal.

# 219
  • Мнения: 14 786
Аз си поливам редовно розите,заедно с другите цветя и зеленчуците. Не мога да ги оставя в жегите,цял ден на пек и без вода. Сърце не ми дава. 50-60 литра как ги поема почвата? Аз минавам с маркуча и поливам примерно минута-две,до като поема вода,после минавам нататък.

# 220
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Поливането на розите навярно зависи и от почвата, но се сещам, че по Подбалканския път има много лозови насаждения и там накрая на някои редове /почти през ред/ има посадени розови храсти. Отначало си мислех, че са само за красота, но ми мина през ум, че ако се появят въшки, а веднага с тях и калинки, те най-напред ще нападнат розите. Та, може би ги садят и като индикатор, но със сигурност не ги поливат често.

# 221
  • Мнения: 2 737
Utro77, благодаря.

Eden, мисля да я взема, тъкмо е налична, още не е много топло за слагане на постоянно място.

Buff Beauty ми прилича по цвят на jude The obscure, която имам и сигурно и нея  ще пропусна

Чета, че amadeus, макар и без мирис е устойчива на болести и атмосферни влияния и красва на живо.

# 222
  • Мнения: 478
Как бихте степенували изброените рози  като оценка от 1 до.... , коя е излишна?
Оглеждам новопопълнения

-  Palais Royal
-  eden rose 85
-  Starlet Carmen
-  Buff Beauty
- евентуално Amadeus
Starlet Carmen е много красива и здрава роза, както и Lola Starlet. Amadeus е желязна роза - дъжд, слънце, тя винаги цъфти обилно. И трите съм ги наблюдавала в контейнер. Някои сортове им е тясно в контейнери и не може да се разгърнат както в почвата в градината, но тези трите нямаха претенции. Естествено, че в градината ще блеснат бързо в целия си потенциал.

# 223
  • Мнения: 485
Здравейте!
Съвсем начинаеща съм в градинарството... Отскоро имаме вила и искам да засадя рози. Въпросите ми са:
- мога ли да го направя до края на май или вече изтървах момента и трябва да чакам есента?
- каква височина на розата да търся, за да може евентуално да разцъфти следващата година?
Благодаря!

# 224
  • Мнения: 5 379
Контейнерни рози могат да се садят по всяко време, стига да не разбуташ корените. Такава роза ще цъфне още тази година, тя си е възрастно растение. Сега вече става топло, ще трябва редовно да я поливаш, докато се адаптира на новото място.

Общи условия

Активация на акаунт